EmalõviEmalõvi sellepärast, et tema pesakonnad jäävad alati ellu ja ta on kaotanud nende eest võideldes pool oma sabast!
Kuna varasemalt on juba Pärnu mnt kiisudest juttu olnud, siis pikemat sissejuhatust ehk ei ole vaja. Meie lehe uuematele külastajatele teadmiseks, et tegemist on ühe Tallinna kesklinna korterelamu hoovis elava kassikolooniaga.
Püsivalt pesitseb seal ligi 10 kiisut, kes kõik hüljatud või kunagiste hulkuvate loomade järeltulijad. Kuna kolooniasse on kogunenud nii emased kui isased kasse sünnib seal üha uusi väikeseid hulkureid.
Ühte sellist just hiljuti seal märgatigi, mille peale ka Pesaleidjad uudistama läksid. Teadaolevalt on varem samas hoovis olnud ka kassipoegi, kes saanud küll vareste poolt hukka või leidnud kurva lõpu kuidagi teisiti. Sellest teadmisest tingituna oli soov leiulapsed võimalikult kiiresti üles leida ja ohutusse kohta kosuma toimetada.
Mööda puualuseid, põõsaid ja ventilatsioonitorustikke liikudes otsisime, kuid ei midagi. Viimaks märkasime üht emast kassi rohu sees silkamas ning peagi paistis ka pisike sabaots ja kõlas pisike mjäu! Rohu seest ilmusid 6 imeilusat kiisulast. Kiisupojad said paigutatud sooja pesasse, mis juhuslikult autos oli. Nüüd oli ülesandeks kinni püüda ema, kes enda pisikesi turvalisemas kodukeskkonnas edasi kasvataks!
Usun, et paljud ei mõista kassi püüdmise keerukust - nii ei mõistnud ka meie. Enne eilseid kella 1:30ni öösel kestnud luhtunud katseid. Ema passis meid põõsast, kähises ja pani taas meie lähenedes jooksu! Ilm oli külm ja kiisupojad olid emast juba liiga kaua eemal olnud - nii sai püük selleks päevaks lõpetatud ning lutitamine ja potitamine sai tehtud omal käel. Eelmine pesakond, kelle mõni kuu tagasi samast hoovist leidsime oli pisut suurem ja nakatunud silmaviirusesse - praegused pisikesed on tõenäoliselt sellest pääsenud.
Täna üritame uuesti kassipoegade ema kätte saada, et ta väikeste juurde toimetada ja kindlasti jätan tulemusest märgi maha ka siin!

Kiisu läks koos Mirteliga tallu elama. Suured tänud kiisule kodu pakkumise eest!

Kommentaarid

Populaarsed postitused