Jass


Pesuveega välja visatud laps ehk siis lugu loomapidamisest Eesti Vabariigis

On 25 jaanuar ja õues on rõske ning konte näriv niiske ja sombune ilm. Autost väljudes hakkab kohe külm ja niiskus imbub ka saabastesse. Olime saanud varem infot, et kino Kosmose juurde on 'tekkinud' kassipoeg. Esialgu ringi vaadates nägime palju kasside jälgi kuid kassipoegi ega kasse mitte. Vabatahtlik Kristi läks üle korvpalliväljaku, et kontrollida tribüünide tagust. Plakatite, euroaluste ja üksiku ilma okasteta kuuseskeleti alt vaatasid vastu kaks helendavat silma. Kutsumise ja meeldivalt lõhnava kana peale tuli sealt välja väga sõbralik kohevakarvaline triibuline kiisu. Süües ruttu paar tükki kana ronis ta mulle sulle ning üritas kaissu sooja saada. Vaene loom on külmetanud, nälginud, haige, peksa saanud ja kardab ilmselt valust selja puudutamist. Arvatavasti on ta istunud koos kuusega kodust välja viskamisest saadik selle kuuse all ja sellele kui viimasele kodumälestusele truuks jäänud. Panime ta puuri ja toimetasime hoiukodusse kus ta peale söömist lihtsalt magama jäi ja isegi kiisupoja häälele ega kutsumisele reageerinud. Kas üks armas sõber tõesti väärib sellist kohtlemist? Varem oli ta ju selline armas, nurruv ja mängiv karvapall. Talle osteti head sööki ja tema eest hoolitseti. Kodulooma võtmine arutati läbi perega ja talle leiti koht kodus ja südames. Uue aasta muutmise ja koristamise tuhinas ei tohiks lakata hoolimast ja hoolitsemast!

Minu esimene päästetu Jassi kiisu on alates 22.02 oma uues ja suurepärases kodus! Tänud kiisule kodu pakkumise eest ja Aliisile hoiukodu olemise eest!

Kodu kassist:
26.03.09 - Annan teada, et Jass hakkas sööma - paistab, et talle istub vaid Royal Canin'i toit:) ilmselt on ta nüüd juba harjumas ka oma uue eluga . Täna hommikul müras ja jooksis majas nagu paarikuune kass ja väntsutas lapse mängukassi :)

juuli:
Tublid olete, nii hea, et loomadel sellised abilised on!

Jass meil on niii-niii armas, et pole sõungi... - kasvame temaga järjest rohkem kokku ja ta usaldab meid üha enam. Sülle tuleb alati igal esimesel võimalusel, mõnele usalustäratavamale külalisele ka. Mul on viimasel ajal tunne, et ta saab kohati isegi jutust aru...Meile tuli tagasi ka valge kiisu, kelle nimi on nüüd Valge Jass ja nad on superlõbusad mängukaaslased. See on uskumatu, milliseid graatslisi mänge nad igal õhtul terrassi ees mängivad - ja pärast lakutakse üksteist ja magatakse lambanahkades teineteise kaisus - praegu sajab õues vihma, aga kassid on oma lambanahkadega vooderdatu pesas hea meelega väljas, sest vihma ju terassil pähe ei saja ja ülevaade väljas toimuvale on samas hea. Jass ise (õnneks!) terrassilt ja maja ümbert eriti kaugemale ei lähe, Valge kiisu on aga pisut isepäisem ja käib mitmetunnistel jahi-ringidel.. tuleb vahest meiega mere-äärdegi kaasa... Jass tervitab meid ja Valget Jassi alati suure "kurr"-iga, ka siis kui kodus olles temast lihtsalt mööda kõndida- võimatu on talle selle peale mitte pai teha. Ma arvan, et mõlema kiisud on oma praeguse eluga ülimalt rahul.. see paistab nende olekust ja heast käitumisest välja ka.

Jassi tahab aga jah pisut kimbutada see kaaluprobleem, kuna ta on tubane ja õues kaugele ei lähe, aga isu on ikka kõva. Eks me püüa seda toitumist ikka järgida... aga ikka on ta tunduvalt kopsakam kui Valge..

Ma ei ole kõva pildistaja, mul on paar paari päeva tagust pilti Jassist ja Jassist koos Valge Jassiga.

Tervitades ja tänades - õnnelik kiisude-mamma (nagu mu mees mind kutsub) :)

Kommentaarid

Populaarsed postitused