Otse põhisisu juurde

Räägime rahast!

Võibolla olete kuulnud seda igivana ütlust, et keegi ei tea kust tekib tolm ja kuhu kaob raha. Tihti kaobki inimestel see raha justkui müstilisel moel: oli palgapäev, maksad arveid... - ja juba otsas! Aga kuhu see raha siis ikkagi kaob? 
MTÜd, kes sõltuvad vaid annetustest, ei saa endale rahaasjades segadust lubada. Kõik kulud on piinliku täpsusega välja arvutatud ning iga sent on arvel. Kuna Pesaleidja ainuke sissetulekuallikas on meie annetajad, kelle toetuseta me oma vabatahtlikutööd teha ei saaks, otsustasime ka teiega koos veidi numbreid kokku lüüa. 

MTÜ Pesaleidjal on Tallinnas oma varjupaik, ehk kassituba, mis pakub hetkel peavarju 82 kassile. Lisaks tegutsevad Pesaleidja all ka 103 hoiukodu üle Eesti, kelle juures ootavad rõõmsalt nurrudes päriskodusid veel 258 kassi. Muideks - ühe kassi hoiuaeg Pesaleidjas on keskmiselt 100 päeva! 

Kassitoas 3 aastat kodu oodanud Kusti

Kassitoa ülalpidamiskulud:

Et meie 80+ päästetud kassikesel oleks soojad vabapidamistoad, karantiiniruum haigetele ning meil oleks koht, kus hoida nende toitu, pelleteid, ravimeid ja kus nende liivakaste pesta, oleme rentinud kassitoa jaoks ruumid suurusega 170 m2. Üür 750 eurot kuus.
Kommunaalid (vesi, elekter, keskküte) on keskmiselt 500 eurot kuus. 

Kassitoas hoolitseb meie ruumide puhtuse, kiisude puhtalt lõhnavate liivakastide ja igahommikuse toidukausside täitmise ning värske joogivee eest puhastusteenindaja, kelle töötasuks on koos maksudega 800 eurot kuus.
Et kassituba oleks puhas ja haigused leviksid võimalikult vähe, kulub meil desovahenditele, kätepaberile, prügikottidele, kummikinnastele, tolmuimejakottidele ja muudele koristustarvikutele 200 eurot kuus.

Pesaleidjja kassitoa väike tuba

Pesaleidja kassitoa väike ja suur tuba

Kiisude toit ja liiv:

Kassitoa kiisuarmee liivakastisisuks kasutame saepurupelleteid, mida kulub ühes kuus 1,5 tonni! Kuus kulub pelletitele 300 eurot. 

Kiisude toitmiseks on lahkesti õla alla pannud Royal Canin, kes toetab Pesaleidja näljaseid nurrikuid 150 kilo kuivtoiduga kuus. Suur-suur aitäh! Kuna aga toitu ei kulu ainult kassitoas, vaid Pesaleidja suurhoiukodud oma paarikümne hoolealusega vajavad samuti toiduabi, on kvaliteetse kuivtoidu püsiannetused igati oodatud!

Kui mõni meie hoolealustest peaks vajama terviseprobleemide tõttu eritoitu, siis ostame selle samuti annetuste eest. 

Söögiaeg kassitoas

Tervishoid:

Pesaleidjasse satuvad kassid tänavalt või teistest varjupaikadest ning nende eelnevad elutingimused on tihti põhjustanud neile terviseprobleeme. 
Kassitoa ravimikapi sisule kulub 200 eurot kuus. Selles sisalduvad: ussi- ja kirburohud, silma- ja kõrvapuhastusvahendid, antibiootikumid, vitamiinipastad, vatipadjad- ja tikud, haavapuhastusvahendid, probiootikumid jpm. 

Ning jõuamegi meie kõige suurema ja murettekitavama kuluni: arstivisiidid. Ühes kuus kulub Pesaleidjal arstivisiitidele 3000 eurot. Ei, see pole kirjaviga. Kolm tuhat eurot. Sinna alla lähevad väiksemad kulud, nagu kiisude vaktsineerimised, steriliseerimised ja kastreerimised aga ka erakorralised visiidid kriitilises seisus loomadega, kus vaatamata kliinikute vastutulelikkusele kehtestada MTÜdele soodushinnad, võib juba ühe kassi arve ulatuda mitmesaja euroni. 

Pesaleidja MTÜ 2016 aasta kulud novembri seisuga on kokku 75 000 eurot. 

Nüüd me oleme aru saanud, kuhu raha läheb. Aga kust see 75 000 eurot tulnud on? Ikka teie annetustest, armsad sõbrad! Pesaleidja kassitoa 19 vabatahtlikku on teile lõputult tänulikud, sest ilma teieta ei oleks meie töö võimalik. Me ei saaks päästa hüljatud loomi, pakkuda neile varjupaika, neid sööta ega ravida. Iga annetatud euro on meile abiks, kõige suuremaks abiks on aga annetuse püsimakse. Selle asemel, et aasta lõpus annetatakse ühe korra 60 eurot, aitab meid rohkem igakuiselt kontole laekuv 5 eurot, sest arveid tuleb meil tasuda iga kuu. Ükski summa ei ole annetuseks liiga väike. Pesaleidjal on praegu Facebookis üle 12 000 sõbra. Kui igaüks nendest annetaks kuus 1 euro, oleks nii kassitoa kui hoiukodude kulud tasutud ning ilmselt saaksime juurde üürida veel ühe kassitoa ning aidata poole rohkem loomi. 
Palju väikeseid on kokku üks suur Pesaleidja!

Annetada saab Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE351700017003105966 Nordea Pank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE647700771001866844 LHV Pank

2016. aastal on Pesaleidja kaudu uue kodu leidnud 477 looma.
Alates Pesaleidja kassitoa asutamisest 2012. aastal on Pesaleidja kaudu uue kodu leidnud 2037 looma.

Pesaleidja endine hoolealune Carson (esiplaanil) koos teiste adopteeritud kassidega

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus

Kurry uudistega kodust

Panime põssatriibikule nimeks Kurry. Ta reageerib päris ilusti sellele nimele.Ta on hästi aktiivne kassipoeg, eriti päeva esimesel poolel.Ka on ta suur suhtleja. Algul tegi ta suu lahti ja sealt ei tulnud piuksugi välja. Nüüd aga muudkui räägib nn oma keeles, kurr ja njäu.Mu tütrel on suur magamistuba ja sinna nad suunduvad õhtul kell 23:00. Ühtegi suuremat piuksu rohkem ei kuule.Hommikul aga ärkab Kurry minu kõndimise peale üles ja hakkab haledasti näuguma. Pärast söömist algab mängutrall.Kurry mängib päris palju iseseisvalt ja hästi naljakalt. Lisaks hiilib ja jookseb ta üsna palju. Meile on mõned kassikasvatusraamatud kingitud jasealt lugesime, et Kurry sarnaneb bengali kassitõule.Ka söögiisu on Kurryl väga hea.Kurryle meeldib süles magada. Eriti päeva teisel poolel otsib ta istuvaid pereliikmeid, et nende sülle hüpata ja uinuda.Magamise ajal ajab ta päris tihti oma täpilise kõhukese taeva poole ja hästi pikaks. See on imearmas!Oleme käinud Västriku loomakliinikus ussirohtu s

9 lõhna mida teie kass ei salli

                                                     9 lõhna mida teie kass ei salli!  Kassid on väga suured puhtuse armastajad ja lisaks sellele ka väga pirtsakad teatud aroomide suhtes. Ei, teie kiisu pole lihtsalt valiv, vaid selle omaduse on talle kaasa andnud evolutsioon. Loomulikult ikka selleks, et teie kiisu oskaks vältida mürgist toitu või toitu mida ta ei saa seedida. On ka palju lõhnu mida teie kass armastab ent selles nimekirjas räägime üheksast lõhnast, mida kassid silmaotsaski ei salli! Kasside lõhnataju on 14 korda tugevam kui inimese oma. See aga ei tähenda, et teie kass kõiki aroome vihkaks, mida vihkavad teised kiisud. Või armastaks seda mida teised. Kõik kassid on omamoodi ent siiski on allpool väljatoodud lõhnad ühed enimlevinumad mida kassid vihkavad. 1. Tsitruselised  Kassid ei armasta absoluutselt tsitruselisi. Olgu siis selleks sidrun, laim, apelsin, greipfruut või muud sarnased viljad. Paljud kassipeletajad kasutavad tsitruseliste aroome, et kasse di