Palju ja kuidas kiisuga mängima peaks?

No photo description available.
Kribu
Tihtipeale arvatakse, et kassid tahavad lihtsalt süüa, magada, olla nunnud ja see ongi kõik. Tegelikult vajavad kassid ka mängimist - see on vajalik nii nende füüsilise kui ka vaimse tervise jaoks. Kassidel on vaja liikuda, et hoida oma keha aktiivne, täpselt nagu meilgi ju. Ja ka kassid vajavad vaimset stiimulit, et hoida mõistus ergas.

Kassiga peaks mängima vähemalt 2 korda päevas 10 minutit korraga. Täna toome teile mõned mänguideed, mille peale te võib-olla isegi pole tulnud:
  1. Maiustustega mängud. Lemmikloomapoodides on mitmeid mänguasju, kuhu sisse saab krõbinad panna, mida kiisu peab siis veeretama, et sealt krõbinad kätte saada, või käpaga välja udima. Ent selliseid on väga kerge ka ise teha, nt krõbinad panna pudeli sisse ja pudelisse teha väikesed augud, kus krõbinad läbi mahuvad, näiteks nagu siin.
  2. Fetch ehk palli viskamine. Arvatakse, et see mäng on koertele, ent tegelikult meeldib see ka paljudele kassidele. Proovida võib erinevaid mänguasju, näiteks eriti hästi sobivad selleks eriti krõbisevad asjad ja hästi veerevad pallikesed.
  3. Laser. Paljud kassid ajavad väga hea meelega ka laserit taga.
  4. Palliveeretamise torud. Väga meeldivad kassidele ka sellised torud, kus saab pallikesi veeretada. Neid on väga palju erinevaid, tihtipeale saab ka mitu neid kokku panna, eriti uhke teha. Samas saab teha selliseid ka täitsa ise näiteks majapidamispaberitorudest.
  5. Lindude jälgimine. Me elame ju nutimaailmas ja see ei ole ka kassidest mööda läinud. Uus põnev võimalus, mille peale paljud meist ilmselt pole tulnudki on, näidata kiisule mõeldud videosid, lendavaid linnukesi või ujuvaid kalu oma kiisule televiisorist või nutitelefonist. Üht vahvat näidet näed siin.
  6. Kratsipuu teise kohta tõstmine. Kassidele meeldib turnida ja ronida, ent olemasolev kratsipuu võib muutuda talle igavaks. Ent tihtipeale piisab isegi ainult sellest, et tõstad kratsipuu teise toa otsa ja juba on talle mõnda aega jälle põnev seal askeldada.
  7. Paberkott. Kui oled kunagi paberkoti põrandale unustanud, siis ehk juba tead, et see võib ühel kiisul terve õhtu sisustada. :) Aga kindlasti ei soovita sama teha kilekotiga.
  8. Mirry
  9. Lõngakera lahti veeretamine. Anna kiisule lahtise sabaga lõngakera. Hoiatan, et pärast peab päris palju koristama, ent see on blogipostituse autori ühe kiisu lemmikmäng. ;)
Millised mängud on Sinu kiisu lemmikud? Millise kavala mängu te oma kiisuga välja olete mõelnud? Anna meile ka teada. :)

Piltidel olevad kiisud:

AITA MEIL AIDATA

Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Kommentaarid

Populaarsed postitused