Pesaleidjad - kes oleme ja mida teeme


MTÜ Pesaleidja on 2009.aasta kevadel loodud mittetulundusühing, mille peaeesmärgiks on kodutute ja väärkoheldud loomade, eeskätt kasside, abistamine.
Püüame leida abivajavatele lemmikloomadele ajutised hoiukodud nende majutamiseks, tervisliku seisukorra, vaimse seisundi ja sotsialiseerituse taseme ning iseloomu väljaselgitamiseks ja nende eest hoolitsemiseks, kuni leiame neile püsiva kodu.
Lisaks peame vajalikuks propageerida ja levitada elanikkonna hulgas loomade kaitse ja hea kohtlemise põhimõtteid.

Meie ühingu liikmeteks on inimesed, kes oma vabast ajast ja heast tahtest on juba mõnda aega põhitöö kõrvalt tegelenud iseseisvalt või mõnes teises ühingus tänavaloomade aitamisega. Mingit materiaalset kasu me loomade päästmisega ei teeni.

Meie hoiukodudesse saabunud kassid saavad parasiiditõrje ja vajadusel neid ravitakse.
Uude koju anname looma vaktsineeritult, kiibistatult ja kui looma vanus seda lubab, siis kindlasti steriliseeritult/kastreeritult. Uut omanikku informeerime looma tervislikust seisukorrast, iseloomu eripäradest ning tema võimalikest erivajadustest.

Looma võtmine on suur vastutus ja otsus peab olema korralikult läbi mõeldud, sestap püüame vähendada hetkeemotsioonide ajel lemmikloomade võtmist. Juhul, kui soovid meilt kassi, palume mõelda ja vastata vabas vormis Kiisuvõtja küsimustikule.
Kassid on erinevad. Osad kassid sobivad tubaseks, osad õuevõimalustega kassiks. Mõned püüavad hiiri ja teised kaunistavad diivanit. Osa kasse sobivad laste ja teiste loomadega, osa mitte. Kõike seda tuleb arvesse võtta ja enne kassi koju minemist läbi arutada uute omanikega. Kodule tuleb leida just talle sobilik kass ja kassile just talle sobilik kodu.
Enamik meie lehel reklaamitavatest kassidest on hoiukodudes, aga on ka toredaid ja ilusaid veel tänaval elavaid kasse, kes väga vajaksid hoiukodu või kodu. Iga loomakese tänavalt ära toomiseks vajame hoiukodu, raha looma ravimiseks ja toitmiseks ning uue kodu otsimiseks.

Kommentaarid

Populaarsed postitused