Üks päev kassitoas

Mõtlesime teilegi vahelduseks oma meeleolukatest kassitoa päevadest ülevaate teha. Nii siis saab kirja minu tänane kassitoa koristuspäev :)

Esiplaanil kolmevärviline Mirabella, tema kõrval kilpkonnakasukaga Greta ning ukse juures on ootamas Arabella

Tänane päev hakkas õige vara ning juba hommikutundidel sai mindud kassituppa, et koristama asuda. Esimese asjana sai kolmes kassitoa ruumis aknad lahti tehtud, et kiisudele ka värsket õhku õuest lasta. Suurde tuppa astudes, kus peamiselt kassitüdrukud pesitsevad - aga sekka ka üks härrasmees nimega Brindisi - oli esimesena vastas kohe Sabiina, kes alati uksel vabatahtlikke ootab ning rõõmuga pai lunima tuleb. Ega ei saanud ju niisama mööda minna ja nii Sabiina oma paid kätte saigi. Viimastel nädalatel on Sabiina suureks sõbraks saanud toa ainsa noormehega. Nii nad koos, külg-külje kõrval pärast paide kätte saamist sööma läksidki. 

Kui söödud sai, siis lakkus Sabiina Brindisi näo ka puhtaks :)

Ka keskmises toas oli uksel vastas juba leegitsevat punast värvi kasukaga Misueela ning kolmandas ehk poiste toas võttis mu rõõmsalt vastu Lehmake, kes kohe ka sülle ronis. Ka nemad said oma paid kätte. Kui esimesed paitused jagatud, saigi rõõmsalt koristama asutud. 

Põneva kasukavärviga Misueela
Ülipehme karvaga Lehmake

Esmajärjekorras sai muidugi puhtaks tehtud kiisude liivakastid. Kui puhtaks pestud liivakastid koos värskete saepurupelletitega tubadesse sai viidud, siis olid igas toas kohe kassid järjekorras, et saaks esimesena puhtas liivakastis käidud. Vot nii oluline on meie kiisukeste jaoks puhtus ning muretsema ei pea, et ükski häda saaks kuskile mujale kui liivakasti tehtud. 

Kui liivakastid puhtad, oli aeg põrandate pühkimise ja pesemise kallale asuda. Poistetoas marakrattide Rubensi ja Saabastega Kassi juures on seda muidugi alati kõige raskem teha. Alati tulevad just põranda pühkimise ajal neil mängutuurid peale ning nii joostakse mööda tuba, aetakse üksteist taga, mängitakse kulli ning lõpuks magatakse üksteise kaisus. Arvata on, et sellise müramise on võimatu prahti ühte hunnikusse pühkida, ilma et poisid selle mööda tuba uuesti laiali ei ajaks. Alati ongi poiste kasukates lõppkokkuvõttes rohkem tolmu kui põrandal :D

Just niimoodi sõbralikult mürades Rubens ja Saabastega
Kass oma aega kassitoas veedavadki.

Ka suures toas sai põrandad puhtaks tehtud. Pesemise ajal tuli kolmevärviline Mirabella vaiba peale vaatama, et mul ometigi ükski laik põrandalt pesemata ei jääks. Käis vaiba peal ringi ja jälgis pingsalt mu tööd. Õnneks sai kogu põrand ilusti pestud ning Mirabella jäi tööga rahule. Lubas mul teinekordki põrandaid pesema tulla :)

Mirabella pingsalt jälgimas, et põrand ikka korralikult pestud saaks.

Kui põrandad pestud ja muud koristustööd ka lõpule viidud, oli aeg asuda karvakerade tervise ja väljanägemise eest hoolitsema. Nii sai silmad puhastatud kiisudel, kel need vahel liigselt rähma ajavad ning kes ise seda ära pesta ei jõua. Brindisi silmi pestes tuli loomulikult kohe Sabiinagi uudistama ega tema uuele sõbrale juhuslikult liiga ei tehta. Kui silmad puhastatud sain, siis tõmbas kassineiu veel omakorda keelega üle, et ikka kindlasti puhtaks saaksid Brindisi silmad. 

Lisaks silmade puhastamisele sai ka mõne karvapalli kasukas harjaga üle käidud, et ikka uhkem välja näeks ja mõnusam olla oleks neil. Eriti armastas täna kammimist Arabella, kellel küll on lühike karv, aga sellegipoolest oli tema meelest harjaga paitamine eriti mõnus. Ka Aurora kohev kasukas sai kammiga üle käidud, sest tema meelest on päikse käes nii mõnus peesitada, et teinekord satub ka liigagi hoogu ja ajab oma kasuka täiesti lootusetult sassi. 

Pärast kammimist oli kohe eriti mõnus päikselaiku magama sättida ennast.
Aurora ilmselgelt enne kammimist :D

Viimasena jäi veel kiisudele värske söök ette anda ning puhas joogivesi kaussidesse valada. Selle peale olid loomulikult kõik kassid jooksuga kohal. Ilmselt oodati salamisi, et ehk antakse lisaks krõbinatele ka konservi täna. Täna küll konservipäev ei olnud, aga ka krõbinad võeti isukalt vastu ning asuti matsutama. 

Sellega oligi tänane koristuspäev lõppenud ning oli aeg koju asuda. Koju jõudes oli mind ukse peal ootamas juba Bämbi, kes hetkel minu juures hoiukodul on seniks, kuni oma uue päriskodu leiab. Bämbi ei jõudnud ära rõõmustada minu kojutuleku üle ja hakkas mööda sääri siilima ning sülle saades puges kohe kaissu nurruma. Puurist sai välja lastud ka minu kodu päriselanik - kääbusküülik Johnny. Sellest jagus palju rõõmu nii küülikule kui jänesele kui sõbralikult üheskoos mööda korterit ringi joosti. 

Bämbi hoiukodus mänguhoos

Kommentaarid

Populaarsed postitused