Kui kassituppa saabub 2 tonni biograanuleid

Nii nagu kodus tuleb oma kiisukese liivakasti igapäevaselt tühjendada, nii tuleb meil ka Pesaleidja kassitoas oma 50 hoolealuse tagant igapäevaselt liivakastid puhtaks teha. Arvata võib, et selleks kulub kassiliiva "veidike" rohkem kui kodudes. Ja nii ongi. Selliseid koguseid igapäevaselt loomapoest ostmas käia on loomulikult mõeldamatu. Seega tellime iga paari kuu tagant endale suurema koguse biograanuleid korraga - nii 2 tonni. 

2 tonni biograanulite hunnik pärast ladustamist on nii suur

Graanulid tuuakse meile küll kassitoa lähistele autoga kohale, aga treppidest üles teisele korrusele, kus meie ruumid asuvad, tuleb meil need ise tassida. Kassitoas on vabatahtlikena tegutsemas aga peaasjalikult ainult 20ndates eluaastates neiud (sekka ka 2 väga asjalikku noormeest, kes kahjuks kumbki tol päeval meile appi ei saanud tulla). Ega muskli olemasolu ei anna häbeneda ka neidudel, aga tervet 2 tonni jääksime me tüdrukutega ikka päris pikaks ajaks üles tassima. Nii saigi vastu võetud otsus abivägesid kutsuda. Kassitoa armsa elaniku Maksi abil sai kuulutus kokku pandud ja meie Facebooki  lehe kaudu levima saadetud. 

Vot selline uhke kuulutus oli meil

Õnneks häid inimesi leidub ja nii tulidki meile mitmed inimesed appi saepurugraanuleid tassima. Hoolimata sellest, et üks kott graanuleid kaalub 16 kg, said nii neiud kui noormehed edukalt nende ülestassimisega hakkama. Noormehed vinnasid muidugi kaks kotti korraga õlale ja nii saidki graanulid rekordilise 15 minutiga kassituppa ära tassitud. Sel ajal kui suurem hulk inimesi tassimas olid, said kõik lapsed kassitoas kiisusid paitada. Kiisud ainult nurrusid mõnuledes. Suur hulk rahvast ja hirm, et järsku keegi jääb ilma paituseta, tekitas kasside seas küll armukadeda vaidluse õhtu lõpetuseks, aga kõik lahenes lõpuks ilusti ja keegi ei jäänud paist ilma.

Mehed jaksasid lausa kaks 16kilost kotti korraga õlale võtta :)
Meile tulid appi ka tugevad neiud :)
Tööd tehti naeratus näol - kuidas saakski tõsine olla, kui tead et pärast saab kiisusid paitada :)

Lõpetuseks tahaksime öelda nii Pesaleidja vabatahtlike kui kiisude poolt südamlikud tänusõnad kõikidele, kes aitasid meie FB kuulutuse jagamisele kaasa. Ning eriti suured tänusõnad loomulikult kõigile neile, kes tulid appi tassima. Aitäh teile Janno, Külli, Taivo, Lemmy, Sven, Kaija, Taimi, Sven, Kerli, Veiko, Piret, Merili, Kairit, Riina, Kristjan, Katrin, Gerlind, Elerin, Maria, Martin, Maret, Laura, Kaidi ja Henri. Keegi jäi nüüd kindlasti välja, aga loodetavasti andestate meile ja hoiame pöidlaid, et ka järgmisel korral meile nii asjalikud ja toredad inimesed appi tulevad. Olete kõik meile alati külla oodatud - ka siis, kui raskeid kotte parajasti tassida pole vaja :)

Kõik need toredad inimesed, kes aitasid biograanuleid tassida ja kasside painormi täita :)
Mõni kiirem oli muidugi klõpsu hetkeks juba plehku jõudnud pista.

Kommentaarid

Populaarsed postitused