Lugu murtud käppadega kassipojast


Tahame jagada teiega lugu ühest erilisest kassist. Teda ei tee eriliseks see, et ta jääb ilmselt elu lõpuni lonkama kahe murtud käpa tõttu. Teda ei tee eriliseks ka see, et sündinud on ta tegelikult hoopis Peterburis ning alles pärast elu keerdkäike Eestisse Pesaleidja hoole alla jõudnud. Teda ei tee eriliseks ka ainult tema kasukavärv - nimelt on punase kasukaga kassitüdrukud suur haruldus. Meie jaoks teeb ta eriliseks hoopis tema mängulust, tahtejõud, vaprus ja südikus.
Toffee on paarikuune kiisuneiu, kes on oma lühikese eluea jooksul pidanud juba liiga palju üle elama. Nimelt leiti ta 13. juunil väga kehvas olukorras - kaks käpaluud oli murdunud ning vaatepilt nägi päris hale välja. Väga hea inimene, kes Toffee tänavalt leidis, otsustas, et kiisu elu peab saama päästetud ja viis ta kohe kliinikusse. Arstid kaalusid ühte ja teistpidi ning ka käpa amputeerimine oli päevakorras, aga leidja otsus oli kindel - neiule tuleb anda teine võimalus ja päästa, mis päästa annab. Nii viidigi läbi operatsioon, et päästa mõlemad vigased Toffee käpad. Operatsiooni käigus pandi luud paika ja fikseeriti need traatidega.


Praeguseks on selge, et karvapalli tagakäpp saab igati terveks ning liigub juba praegu normaalselt. Vaja on veel taastada lihaseid ja kosuda. Meie õnneks neiu sööb väga isukalt ning ka trenni tegemine pole probleem. Toffee jaoks on käkitegu pool tundi järjest mööda voodit suletutti taga ajada. Naljatades on ta saanud endale ka hüüdnimeks Väike Mägironija, sest tekihunnikute ületamine pole mingi probleem tema jaoks. Isegi diivanile hüppamine on sekundite küsimus. Naljalt ta paigal ei püsi ning väljend "ei püsi pudeliski paigal" on kui Toffeest inspireeritud. Tegelikult me nüüd liialdame ka veidike. Toffee püsib paigal küll - seda ainult siis kui saab teise kassi kaisus või inimese süles nurrudes magama jääda. See on tema teine meelistegevus.


Nii meie kui Toffee enda jaoks on veel murettekitav tema esikäpp, mis ilmselt täielikult kunagi ei taastu. Ühest küljest on siin süüdi nii õnnetus, aga ka Peterburi arstide kogenematu töö. Õnnetuse käigus said vigastada mõned närvid, mis peaksid andma edasi signaali, et kiisu käppa alates randmest liigutada saaks. Kuna need närvid enam ei tööta, siis on ka ta käpp alates randmest liikumatu. Iga päev hoiame pöialt ning masseerime õnnetu kiisuneiu käppa, et taastada närvide töö. Aga lootust ei pruugi olla. Paraku ei teinud ka operatsiooni läbi viinud arstid kõige paremat tööd ning käpa fikseerimiseks aeti traat läbi tema küünarliigese. See tähendab, aga seda, et küünarliigesest ei hakka tema käpp kunagi liikuma. Kahe nädala pärast seisab Toffeel ees operatsioon, mille käigus traat küll eemaldatakse, aga liigese tööd see enam kahjuks ei taasta.

Kõigest sellest erilisusest ei lase Toffee ennast häirida. Tema elab oma kassipoja elu ja jookseb ning mürab. Samuti on näha, et ta igatseb taga oma emmet ning õdesid-vendi. Proovib igal võimalusel hoiukodu päriskassile kaissu pugeda ning vaikselt mõnuleda seal.

Toffee ja hoiukodu päriskass Anubis

Aita meil katta Toffee seniseid ravikulusid ja tulevase operatsiooni kulutusi. Aitame koos Toffeel terveks saada ning leiame talle armastava kodu. Toffee ravikulude katmist saad toetada veebiperemehe projekti kaudu http://veebiperemees.varjupaik.ee/?go=loom&lid=142.


Lisainformatsiooni Toffee kohta saate, kirjutades meilile maria.joela@varjupaik.ee

Kommentaarid

Populaarsed postitused