Kuidas valmistada ise soodsalt ja kiirelt kassile äge kratsipuu

Pesaleidja nipinurk!

Kiiresti, korralikult, kvaliteetselt ja odavalt 3 sammuga lihtsa kratsipuu valmistamise õpetus Sinu vurrulisele. Seda kratsipuud saab julgelt kasutada ka üürikorterites, kus seintesse auke puurida ei või.

Eelised:

 • Soodne
 • Lihtne valmistada
 • Kasutamine kodus, kus ei soovita auke seintesse puurida
 • Mugav transportida / liigutada
 • Kasside poolt heaks kiidetud
 • Keskkonnasõbralik ja taaskasutust au sees hoidev

1. Läheb vaja:

 • 3 vana kapiust / vineeritükki
 • peotäis kruve
 • akutrelli
 • uksehingesid / nurgikuid / osavat kruvimist
 • porivaipa 
 • silikooni / liimi


Vaip võiks selline mõnus olla, kuhu taha kiisu küüned hästi kinni jääksid, et tal hea kratsida oleks. Täiesti tavaline porimatt on seni kõigile meie kassidele hästi sobinud.
Meie kasutasime külgedeks vana kirjutuslaua juppe, kuna eesmärgiks oli teha toekam kratsipuu üheskoos väikese pesapaigaga.

2. Alustame:

Kuna Pesaleidja kratsipuu meistrid on keskmisest laisem rahvas, siis otsustasime kratsipuu külgede ühendamisel ära kasutada seisma jäänud uksehinged. Nende abil oli eriti mugav kratsipuu 3 külge omavahel ühendada.
Muidugi võiks vabalt kasutada ka nurgikuid või siis lihtsalt pikemad kruvid hoolikalt otse läbi puidu ühest küljest teise lasta.
Uksehingede ja nurgikute puhul pea kindlasti meeles kasutada väga lühikesi kruve, et nad puidu teiselt poolt välja ei ulatuks - kiisu võib väljaulatuvate kruvidega oma käppasid vigastada.


3. Vaipkate

Vaiba võib kinnitada nii ühele, kahele kui kolmele küljele. Vaiba kinnitamiseks võib kasutada nii silikooni kui liimi. Kuna meie kasutatud puitplaadid olid päris rasked, otsustasime vaiba ringselt panna, et kratsimaja põrandal ühest kohast teise libistades ka põrandat ära ei kraabiks. Kassi enda jaoks on kratsimaja aga piisavalt raske, et ka hoogsa kratsimisega see paigal püsiks ja kiisu oma küüsi mõnuga teritada saaks.


Valmis!

Lase kratsipuul korralikult kuivada ja voilaa! - Sinu väikesel karvasel sõbral on oma panipaiga või pesaga pisike majake.
Soovi korral pane kratsipuule ka paar tilka palderjani või pihusta catnip'i.
Hea kratsipuu puhul peab kindlasti meeles pidama, et kass peaks saama end sellel vabalt välja sirutada ning kratsipuu ei tohiks eest libiseda.
Väiksema korteri puhul saab teha ka poole kitsama kratsipuu, kuid kõrgust ei tasuks väga vähendada. Peaasi, et kratsipuu oleks piisavalt stabiilne, et see ka hoogsama kraapimise ja mängimisega ümber ei kuku.

Meie modell-kiisu otsustas, et talle meeldib kratsida kõige rohkem hoopis püramiidi tipus pea alaspidi rippudes. No - mida teha - iga kass on omamoodi ja eriliselt kallis, isegi kui meie nende loogikast alati aru ei saa :)
Sisusta kratsipuu endale sobivalt - kuigi me algul mõtlesime kratsipuu sisse kassipesa teha, siis ootamatult leidis see hoopis panipaiga/söögitoana kasutust.


Head meisterdamist!

Kas teadsid, et:

Meie vurrulised sõbrad ei kratsi mitte ainult küünte teritamiseks, vaid ennekõike enda lõhna levitamiseks?
Kasside käpapadjad eritavad lõhna, mille abil kass oma territooriumi märgistab. 
Kui Sa soovid, et Su kass kasutaks märgistamiseks ja teritamiseks vaid talle määratud kratsipuud, siis kiida teda alati, kui märkad kratsimas. Nii seostub kassil kratsipuu kiitusega ja Sinu tähelepanu haaramiseks eelistab tulevikus kohvitassi kapiäärelt maha lükkamise asemel hoopis hoolega oma uut vahvat ronimispesa kraapida.

Kommentaarid

Populaarsed postitused