7 TOIDUAINET, MIS ON SU KASSILE MÜRGISED

Inimesed armastavad süüa ja sellepärast toit ümbritsebki meid. Unustame kohvi lauale koos avokaadosaiaga ja märkamatult leiab neljajalgne sõber need üles. Tundub, mis kahju see ikka teha saab, kuid nurga tagant luurab tõsine oht.


Photo by David Köhler on Unsplash
1. Viinamarjad ja rosinad

Tunduvad head maiustused kassidele, aga reaalsus on teine. Viinamarjade ja rosinate söömine võib kassidel põhjustada neerupuudulikkust. Varajaseks märgiks on oksendamine ja hüperaktiivsus. Viinamarjad on süsivesikute rohked.

2. Küüslauk ja sibul.

Kõlab pisut üllatavalt, et nad on ohtlikud kassidele, sest kasutame peaaegu igas toidus komponentidena. Siiski on see tõsi. Väikeses koguses võib küüslauk, sibul ja isegi pulbri või kuumutatud kujul põhjustada kõhulahtisust. Suuremates koguses on olnud juhtumeid, kus kassil kujuneb välja aneemia ehk punavaraliblede arv on veres vähenenud.

3. Avokaado

Tänapäeval on eriti populaarne toituda tervislikult ja sellega on kaasa tulnud ka avokaado hullus. Kuigi vili on inimestele kasulik ja muidugi väga maitsev, sisaldab see karvapallidele mürgiseid toksiine. Tagajärjeks on ooksendamine ja äge kõhulahtisus.
Photo by Irene Kredenets on Unsplash

4. Alkohol

Alkoholil on samasugune mõju kassidele nagu inimestele. Alkohol kahjustab maksa ja aju. Ainuke vahe on kogustes. Kaks lusikat kanget alkoholi viib kahe kilose kassi koomasse ja üks lusikas rohkem on juba surmav.

Photo by Charisse Kenion on Unsplash

5. Šokolaad

Keegi ei suuda ära öelda kassile, kes suurte silmadega vaatab sulle otsa ja palub šokolaadi. Kuid tuleb mõelda looma tervisele ja selle asemel anda kassidele mõeldud maiustust. Šokolaad sisaldab toksilisi aineid kassidele, mis võivad tekitada värinaid, südame kloppimist, epilepsiat ja isegi surma.

6. Kofeiin

Kofeiini leidub kohvis, tees, energiajoogis ja šokolaadis. Siinkohal tuleb täpsustada, et raviteedes (piparmünt, saialill, kummel) pole kofeiini. Ainet leidub rohelises, mustas ja valges tees. Sarnaselt šokolaadile põhjustab kofeiin kassidel raskenenud hingamist, värinaid ja südamerütmihäireid

Photo by Thomas Q on Unsplash
7. Kirsid ja murelid

Tundub imelik, aga nii see on. Kirsi viljaliha pole mürgine, aga kivi kohta sama ei saa öelda. Kirsikivis peitub aine nimega tsüaniid, mis on ka inimestele surmav. Tihti kasutatakse ka romaanides ja filmides tsüaniidi mõrvarelvana.

Kasutatud allikad:

https://blog.nationwide.com/toxic-foods-for-dogs-and-cats/
https://www.thesprucepets.com/human-food-and-cats-551947
https://www.homeoanimal.com/blogs/blog-pet-health/81074756-10-most-toxic-foods-for-cats
https://pets.webmd.com/cats/ss/slideshow-foods-your-cat-should-never-eat

Kommentaarid

Populaarsed postitused