Kuidas toime tulla kassiallergiaga?

Tetris
Kas kassiga koos aega veetes tulevad silmisse rõõmu pisarate asemel ebamugavuse pisarad? Lisaks sellele ka sügelus silmades, nohune nina, köhimine, aevastamine, lööve ja/või hingamis probleemid? Kui nii siis olete kahjuks üks suur protsent maailmast, kes peab võitlema kassiallergiaga.


Ent kassiallergia ei tähenda, et peaksid oma uue perekonnaliikme tänavale viskama. Kuigi te ei pruugi kunagi täielikult oma allergiast üle saada,  võib alljärgnev nimistu aidata teil sümptomitega võidelda ja muuta kiisuga elamine vaevatuks.

1. Tee oma magamistuba kassivabaks!
Alusta sellest, et pesed ära voodilinad, padjad ja kardinad. Või veelgi parem - vaheta need üldse välja. Osta internetist spetsiaalsed plastikkatted madratsile (näiteks Ebayst või Amazonist). Muutused ei toimu kindlasti üleöö aga paari nädala ja kuu jooksul võite märgata märkimisväärset edu.

2. Hoidu vaipadest!
Kõige lihtsam viis allergeenidest vabanemiseks on pehmete materjalide, just nimelt vaipade, eemaldamine kodust või nende minimaalne kasutamine. Kui vaipadest loobumine on ebameeldiv mõte võib need alati alles jätta ja lihsalt võimalikult palju puhastada. Tolmuimejaga puhastamine ajab karvu sama palju laiali kui neid ära tõmbab, seega oleks targem muretseda kas aurupuhastaja või tolmuimeja mil on HEPA filter.
Ester

3. Kammi kassi tihedalt!
Kassikarv ei ole see mis põhjustab allergiat, ent siiski on see sümptomite tekitamisel suurim faktor. Kui kammida kassi korralikult ja tihedalt, saab lahtise karva lendlemist ennetada. Kui võimalus võiks kassi kammida rõdul või kinnises aias, et tuba karvu täis ei jääks.

4. Õhuta!
Värske õhk ei päästa teid täielikult allergia sümptomitest aga puhastab siiski piisavalt palju toa õhku, et teil parem hakkaks. Pidev õhutamine ja ventilaatori süsteemi kasutamine aitab hoida allergeenide taset madalal. Aga kui hoida aknaid õhutusasendis siis vaid enda juuresolekul või tuleb muretseda spetsiaalne võrk. Kassid võivad sinna vahele ronida!

5. Puhasta oma kassi regulaarselt!
Hugo
Pesemine oli kunagi loetud kui kõige efektiivsem viis, et hoida kassi puhtana ja vältida kõõma teket.  Ent tänapäeva teadus on tõestanud, et kassi peaks allergiaga omanik pesema lausa igapäev, mis ei oleks kassi tervisele hea,  seega pigem tuleks muretseda efektiivsed ja spetsiaalsed puhastus lapid.

6. Puhasta liivakasti!
Allergeene on leitud ka kasside uriinist, seega on seda ka kassi liivakastis.  Et vähendada allergilisi reaktsioone kasutage vähem tolmuseid liivasid ja paluge näiteks allergiata pereliikmel kasti puhastada.

7. Võta rohtu!
Võttes allergiarohte vähendate sümptomeid ja saate rahulikumalt elada. Ent peab arvestama, et allergiarohud ei elimineeri allergiat täielikult.

Caroline
8. Käi arsti juures kontrollis!
Regulaarsed arstivisiidid aitavad kindlaks teha kuidas miski teie tervist mõjutab ja kas allergia rohtudest ning nippidest on ka kasu olnud. Lisaks tehke kindlasti ka allergia testi, et teada saada täpselt mille vastu te allergiline olete.
9. Mõtle üldpildile! 
Allergikutel on üldiselt väga harva vaid ühe asja vastu allergia, eriti kui see puudutab kassiallergikuid. Teised süüdlased võivad olla õietolm ja tavaline toatolm. Tihtipeale saavad paljud lemmiklooma omanikud palju paremini hakkama oma allergiaga talviti ent kevadel on sümptomid hullemad.

10. Ajaga läheb paremaks!
Allergia vastu pole ravi ent erinevad rohud ja immuunsus teraapiad võivad aidata ajapikku sümptomeid vähendada ning lõpuks peaaegu miinimumini viia. Ajaga võib saada, aga ei pruugi,  ka kõige hullemast allergikust tavaline kassiomanik.

Loodetavasti nende nippide järgimine aitab teil oma allergiaga paremini võidelda. Ja mõelda kiisu tagastamise üle järele!

Kas olete kogenud ise kassiallergiat?  Ja kuidas sellega toime tulete? Andke meile kommentaarides teada!

----

AITA MEIL AIDATA!

Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Anneta läbi Paypali:
Pesaleidja MTÜ oliver@pesaleidja.ee

Anneta väilismaalt:
LHV Pank AS
Tartu mnt 2, 10145 Tallinn
EE647700771001866844
SWIFT/BIC: LHVBEE22

Kommentaarid

  1. Tere.Olen kasside vastu allergiline ja samuti mu noorim poeg,minul tuleb lööve,nohu,sügelus ja poeg ei saa hingata,aevastab,silmad lähevad paiste ja punaseks,kuid kassidest ei suutnud me loobuda.Loobusin enamustest vaipadest,koristasin iga päev ja võtsime allergia tablette.Ajapikku hakkasime tabletide võtmise päevi vahele jätma,hiljem juba paar päeva ja nii edasi.Nüüdseks piisab kui teen 2 suurt koristust nädalas ja tablette ei võta me enam kumbki.Meil on kolm kiisut ja paar tükki mahuks kindlasti veel.😀

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused