RUBRIIK PESALEIDJAD: JOHANNA

Johanna

Nimi: Johanna Miedel

Vanus: 22

Millal liitusid Pesaleidjaga? Liitusin Pesaleidjaga 07.08.2018

Sinu roll Pesaleidjas: Olen Pesaleidja juhataja, infojuht, hoiukodude koordinaator, mul on kassitoas hoolealused ning võimalusel pakun ka hoiukodu.  Kirjutan Pesaleidja facebooki, instagrami ja kodulehele toredaid lugusi ja pilte kiisudest, aitan otsida uusi hoiukodusid ning hoolitsen Pesaleidja meeskonna, vabatahtlike ja hoiukodude eest.

Kuidas sattusid Pesaleidjasse? 

Pesaleidjasse sattusin täitsa juhuslikult, tol hetkel ei otsinud ma konkreetselt töökohta, kuid kui Pesaleidja töökuulutus silma torkas kandideerisin ma koheselt, kuna loomadega tegeleda tööalaselt olen ma alati unistanud. Lisaks olin ma eelnevalt kuulnud ainult head Pesaleidja kohta oma täditütrelt, kes tol ajal Pesaleidjas ka vabatahtlik oli.

Kandideerides algselt puhastusteenindaja/administraatori kohale ei osanud ma ette kujutadagi, et tuppa astudes, kus tol hetkel vabakäigul elas ilmselt 70 kassi, jooksevad mulle kiisukesed uksele vastu ja tahavad kõik tähelepanu saada. Ma ei olnud ka enne eriline kassi inimene, kuid nii palju kiisukesi ühes kohas koos näha oli väga vahva ning kuidas saab ei öelda nendega igapäevaselt töötamise vastu.

Ma ei olnud kunagi käinud varjupaigas, kuna eeldus, et nad elavad kõik väikestes näitusepuurides ja mitte ideaalsetes tingimustes morjendas meelt tohutult ning hoidusin neist alati, teades, et lahkuda tühjade kätega on pea võimatu. Kuid proovipäeval olin ma tõsiselt õnnelik, et olin täielikult eksinud vähemalt Pesaleidja suhtes ning kiisud elavad vaid puuris, kui nad vajavad ravi või esmaseid protseduure. 

Millega tegeled väljaspool Pesaleidjat? 

Mulle meeldib raamatuid lugeda ja filme vaadata. Huvitav on näha, kuidas inimaju areneb ja pidevalt uusi  ideid välja kujundab. Raamatute lugemine on hea väljapääs argielust, saan rahus ja vaikuses hetke iseendale võtta. Käime Doffy ja Simbaga jalutamas, veedame looduses aega ning muidugi armastan ka trenni teha.

Kas Sul on omal kodus loomi?

Jah, mu imearmas rosinasilmne 7-aastane Yorkshire terrier Doffy, kes on mu esimene isiklik loom ja selle aasta alguses lisandus perre ka meie lumepall Simba, kes Pesaleidjasse väikeses käekotis toodi. Algselt pakkusime talle vaid hoiukodu, kuna tol hetkel ei saanud me viiruse tõttu teda karantiini vastu võtta ning süda läks nii hellaks, kui ta kaissu tulles kohe nurruma hakkas ja tähelepanu otsis. Paar päeva hiljem otsustasime peiksiga, et oleks vahva ta adopteerida, kuna koeraga klappisid nad koheselt, miks mitte eks?

Mul on ka meeletult vedanud, et püsiasukad saavad hästi läbi hoiukassidega. Nüüdseks oleme me hoiukodu pakkunud 12 kiisule, kes on korra läbi põiganud, kes siis pikemalt meie juures peatunud on. 

Simba ja Doffy

Mida on koostöö Pesaleidjaga Sulle õpetanud? 

Pesaleidjas töötamine ja igapäevaselt loomade valdkonnaga tegelemine on avardanud mu silmaringi tohutult. Kaannatlikkust kiisude sotsialiseerimisel ja igapäevaselt nii paljude huviliste, vabatahtlike ja hoiukodudega suhtlemisel. Hingerahu, et saan aidata kiisudel paremat elu nautida. Kuid kõige rohkem andmist, kassid ei hooli muust, kui tähelepanust ja hellusest, värksest veest ja kvaliteetsest toidust ja tagasihoidlikust peavarjust ehk nad ei vaja palju, vaid natuke abi tänavalt ära saamisega.

Mis valmistab Sulle vabatahtlikuks olemisel kõige rohkem rõõmu ja mis on Su jaoks kõige raskem?

Pesaleidjas käed kunagi rüppes ei kõlgu ning tegemist on palju. Mulle, kui inimesele kes paigal püsida ei taha on see ideaalne, kuna saan kõik oma energia kiisude aitamisse panustada, nende elukvaliteeti parandada nad tänavalt varjupaikka tuues ning lõpuks koju saates.

Pesaleidja kassituba

Kõige rohkem rõõmu pakub raskelt haigete kiisude põetamisel nende tervenemine. Teades, et tänavalt suurte haavade, raskete viiruste või autolöögi tõttu ei tõsteta Pesaleidjas kätt nende eutaniseerimisele vaid abistamisele. Kirss tordil on veel nende raske või kurva minevikuga kiisude koju saatmine. 

Teine rõõmufaktor on kõik annetajad! Pesaleidja tegutseb vaid tänu annetajatele, adopteerijatele ja sponsoritele. Toob küll silmad sädelema, et vaid tänu armsatele inimestele, kes hoolivad kiisudest on meil võimalik kõiki neid tuhandeid kiisusid aidata, mõelda tulevikuplaanidele, et veel rohkem abivajavaid aidata ja mitte mureteda pidevalt maksmata arvete tõttu! 

Kõige raksem on muidugi looma kaotus haigustele. Teadmine, et inimesed oma hoolimatuse tõttu ei aita looma piisavalt kiiresti või soovivad nende elu lõpetada põhjusel, et neil pole aega või võimalust enam teda pidada. 

Kas Sa tahad midagi inimestele edasi öelda?

Aita nii palju kui võimalik, liitu erinevate organisatsioonidega, avarda silmaringi, hooli loomadest ning panusta oma aega. Väga paljud organisatsioonid vajavad abikäsi vabatahtlikelt ja hoiukodudelt. Aidates loomi teed õiget asja mis paneb ennast uhkust tundma, uhkustunne on premeeriv. 

Loomade varjupaiga vabatahtlikuks olemine on hea emotsionaalsele, füüsilisele ja vaimsele tervisele. Teaduslikult on tõestatud, et loomadega aja veetmine aitab vähendada stressitaset ja vererõhku.

Kui Sa soovid ka liituda meie toreda tiimiga, siis piilu siia! 💕💕💕


Kommentaarid

Populaarsed postitused