Otse põhisisu juurde

Raskes seisundis varjupaika jõudnud Lennart leidis armastava kodu!

Hallil oktoobrikuu päeval sattus Pesaleidjasse tumepruuni koheva kasukaga kassipoeg Lennart. Loomake oli varjupaika jõudes väga raskes seisus - lisaks sellele, et kass oli seenhaiguse tõttu poolenisti karvutu, diagnoositi tal ka parvoviirus (maakeeli kassikatk). Lennart oli pideva järelvalve all ning hoidsime pöidlaid, et kassibeebi hakkaks paranemismärke näitama.

Ei möödunud kaua, kuni olin väikesest vaprast loomast täiesti võlutud. Igal vabal hetkel leidsin end taas Lennarti puuri juurest. Nähes, et ma tulen, upitas ta end puuriserva najale püsti ning jälgis mind oma roheliste uudishimulike silmadega. Aeg-ajalt hakkasin puuriust avama, et saaksin kassipoissi paremini silitada (päris välja teda ju seenhaiguse tõttu lubada ei saanud). Aga üks oli kindel - Lennart tuleb terveks saades minu juurde elama! Nii ka läks.
Olime elukaaslase Rauliga juba pikalt teise kassi võtmist planeerinud ning tundsime vurrulises ära pereliikme, kellest olime seni veel puudust tundnud. Ootasime poolteist kuud Lennarti plaanijärgse ravi lõppemist ning siis oli aeg käpakesed kodu poole seada.

Esimesed päevad päris oma kodus olid Lennarti jaoks stressirohked. Meie esimene kiisu Daisy polnud nooremast vennast sugugi vaimustuses ning veetis ülejäänud õhtu diivani all mossitades. Eriti solvunud oli kassipiiga minu peale - iga kord kui talle lähenesin, kostis tasane urin, mis kandis tõnäoliselt sõnumit: “Emme, kuidas sa võisid?!” Lennartile tegime esialgu vannituppa mõnusa pesa, et ta saaks rahulikult uue keskkonnaga harjuda. Seni puurielu elanud kassipoisi jaoks oli ka meie väike vannituba harjumatult suur ruum ning mõnda aega ta lihtsalt istus ühe koha peal. Ei taibanud vist kohe ära, et nüüd on tal vabadus minna, kuhu ise soovib.
Paari päeva möödudes julgesid kassid juba üksteist vaikselt uudistada. Daisy oli endiselt pahur ja üritas põngerjale kohta kätte näidata, ent Lennart vaid vaatas teda suurte silmadega ega teinud sellest suuremat numbrit. Paari nädala möödudes olid kassid juba omavahel harjunud. Selleks ajaks olid uuel pereliikmel selged kõikvõimalikud korteri nurgatagused ja läbi nuusutatud kõik huvipakkuvad objektid.

Praeguseks on Lennart osa meie perekonnast kolmandat kuud ning selle lühikese aja jooksul tohutult kasvanud. Meie kolme aastase Daisyga juba täpselt ühte mõõtu. Kiisude omavaheline läbisaamine on hea. Nagu väikesele vennale kohane, käib Lennart õele vahel närvidele - üritab ta saba varitseda, tahab pidevalt mängida ja noolib takkapihta veel Daisy kätte saadud palakesi. Ometi on Daisy sisimas õnnelik, kuna nüüd ta ei pea enam üksi kodus olema, kui ema-isa tööle lähevad ja alati on keegi, kellega soojal vannitoapõrandal kaisus pikutada.
Kuigi Lennart on küllaltki suurt kasvu kassipoiss, on ta iseloomult laps mis laps. Daisy filigraanseid hüppeid ei õnnestu tal veel kuidagi järele teha. Hüpeteks hoogu võttes käivad tagakäpad parketil nii kõvasti ringi, et välja tuleb vaid väike potsatus. Ja vanema õe sabas mööda köögikappe käies õnnestub tal maha ajada kõik pudelid ja potsikud, mis tee peale ette jäävad. Aga harjutamine teeb meistriks! Joostes võtab väike Lennart juba suuri kiiruseid üles ning kõik vahvad kassimängud on tal ammuilma selgeks õpitud.
Lennart on tohutult uudishimulik ja eriti suurt huvi tunneb ta mõistagi erinevate roogade ja lindude vastu. Vahel paneme kodus linnusaate mängima ja siis on kiisud vähemalt pooleks tunniks teleka ette naelutatud. Toidu koha pealt pole kassipoiss sugugi valiv - kausid lakub ta alati laitmatult puhtaks ning pistab nahka ka Daisyst järele jäänud palakesed. Õhtusöögi valmistamisel üritab Lennart abiks olla, nuusutades üle kõik köögikapile paigutatud toiduained ning üritades vahel siit-sealt ka midagi degusteerida.

Olime elukaaslasega teise kassi võtmist pikalt kaalunud ning soovisime pakkuda kodu just varjupaigakiisule. Nii saime anda oma panuse, et vähemalt üks vurruline ei peaks aastateks kassituppa või puuri konutama jääma.

Kommentaarid

  1. Super lugu. Tublid inimesed. Just selline lugu meilgi. Võtsime 4aastasele poisile sõbraks kuuse kiisutüdruku. Sama moodi toimus harjumine. Nüüd koos lõbus.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus

Kurry uudistega kodust

Panime põssatriibikule nimeks Kurry. Ta reageerib päris ilusti sellele nimele.Ta on hästi aktiivne kassipoeg, eriti päeva esimesel poolel.Ka on ta suur suhtleja. Algul tegi ta suu lahti ja sealt ei tulnud piuksugi välja. Nüüd aga muudkui räägib nn oma keeles, kurr ja njäu.Mu tütrel on suur magamistuba ja sinna nad suunduvad õhtul kell 23:00. Ühtegi suuremat piuksu rohkem ei kuule.Hommikul aga ärkab Kurry minu kõndimise peale üles ja hakkab haledasti näuguma. Pärast söömist algab mängutrall.Kurry mängib päris palju iseseisvalt ja hästi naljakalt. Lisaks hiilib ja jookseb ta üsna palju. Meile on mõned kassikasvatusraamatud kingitud jasealt lugesime, et Kurry sarnaneb bengali kassitõule.Ka söögiisu on Kurryl väga hea.Kurryle meeldib süles magada. Eriti päeva teisel poolel otsib ta istuvaid pereliikmeid, et nende sülle hüpata ja uinuda.Magamise ajal ajab ta päris tihti oma täpilise kõhukese taeva poole ja hästi pikaks. See on imearmas!Oleme käinud Västriku loomakliinikus ussirohtu s

9 lõhna mida teie kass ei salli

                                                     9 lõhna mida teie kass ei salli!  Kassid on väga suured puhtuse armastajad ja lisaks sellele ka väga pirtsakad teatud aroomide suhtes. Ei, teie kiisu pole lihtsalt valiv, vaid selle omaduse on talle kaasa andnud evolutsioon. Loomulikult ikka selleks, et teie kiisu oskaks vältida mürgist toitu või toitu mida ta ei saa seedida. On ka palju lõhnu mida teie kass armastab ent selles nimekirjas räägime üheksast lõhnast, mida kassid silmaotsaski ei salli! Kasside lõhnataju on 14 korda tugevam kui inimese oma. See aga ei tähenda, et teie kass kõiki aroome vihkaks, mida vihkavad teised kiisud. Või armastaks seda mida teised. Kõik kassid on omamoodi ent siiski on allpool väljatoodud lõhnad ühed enimlevinumad mida kassid vihkavad. 1. Tsitruselised  Kassid ei armasta absoluutselt tsitruselisi. Olgu siis selleks sidrun, laim, apelsin, greipfruut või muud sarnased viljad. Paljud kassipeletajad kasutavad tsitruseliste aroome, et kasse di