Kodu-uudised: vahva kiisuproua Proua

Proua aastal 2015
Kust Proua täpselt tuli ja mis ta läbi on elanud, me ei tea, ent tema lugu Pesaleidjas algas aasta 2015 suvel. Kui kassike kassipäästjate juurde jõudis, oli ilmne, et ta tuleb saata kohe operatsioonile - tema üks silmake on nii palju viga saanud, et see tuleb kiiresti-kiiresti eemaldada. Sealt tuli ka tema esimene päris oma nimi - Proua Silm. Ent nüüd on ta lihtsalt Proua.

Peale operatsiooni läks Proua taastuma hoiukoju, kus ta kahjuks pikalt pidama ei saanud jääda, sest hoiukodu kohalik kiisu ei tahtnud temaga üldse leppida. Aga õnneks oli Pesaleidjasse just üks uus vabatahtlik, kes mõtles võtta oma kodusele armsale kiisupoisile seltsiline. Miks mitte siis võtta kõigepealt hoiukass ja miks mitte just Proua.

Mõeldud, kokku lepitud ja Proua oligi teel. Kusjuures teel uude hoiukoju sai uus hoiukodu teada, et Prouale on sünniaastaks määratud arstide poolt 2000 ehk Proua oli juba siis tõenäoliselt umbes 15-aastane.

Uues hoiukodus oli Proua alguses väga armastav, ent natuke tige, eriti inimeste vastu. :) Pai tahaks, aga ainult täpselt nii nagu Proua tahab. Istuvad ka kõik seal, kus Proua tahab. Aga tema uue armsa vennakese Ronni vastu oli tal kohe suur-suur armastus. Proua üritas alati kaissu pugeda, ent Ronni alguses natuke pelgas. Aga kunagi ei olnud kumbki teise vastu kunagi kuri.

Proua aastal 2020
Ei läinud sugugi palju aega, et Proua kõigile südamesse poeks, ta ju tõesti eriti eriline kiisutups. :) Sedasi saigi juba paari kuuga hoiukodust päris kodu. Ja selles kodus on olnud ta nüüd juba 4,5 aastat. PS! Juunis tähistame juublit - Proua
saab 20-aastaseks!

Need aastad ei ole alati olnud kõige rõõmsamad - saime teada, et Proua on pime,  ent kuna ta saab nii hästi hakkama, et me sellest kohe arugi ei saanud, siis sellest pole eriti hullu; avastasime, et Proual on peas kuul, st meie seas leidub tõesti inimesi, kes selliseid jubedusi teha suudavad; Proual olid koledad köhimised, mistõttu rääkisime arstiga nii kasvajast kui ka põletikust, ent maandusime astma peale, millega me tänasel päeval ka ilusti hakkama saame; mõnikord Proua põrutab puusad ära, sest tal juba vanust ka juba, ent siis puhkame ja ravime natuke ja siis möllame edasi. Üldiselt ütlevad arstid, et Proua on oma vanuse kohta väga kobe. :) Ka Proua lähedased üritavad mitte liialt muretseda - kui Proua on rõõmus ja energiline, siis ka pererahvas on tema üle rõõmsad.

Proua ja Ronni
Muidu nii armastavat kassikest kui Proua annab otsida - ta magab iga öö oma inimese kaisus, igat uut inimest tervitab nurru ja peakõksudega, aga tema kiisuvennake Ronni on siiski tema lemmikkaisukaaslane. Proua on energiline ja rõõmus - talle meeldib kõik asjad kinni püüda, olgu need pastapliiatsid, pallikesed või varbad, kõik tuleb kinni püüda! Ja vanus teda kuidagi ei aeglusta - Proua suurima hea meelega jookseb ühes toast teise, ringiratast, üles-alla, peaasi, et oleks lõbus. PS! Et puusad ilusti terveks jääks, tuleb ta ilusti kõrgetelt kohtadelt alla ettevaatlikult - kõigepealt lauale, siis toolile, siis karbile ja siis põrandale. Kui ei tea, kuidas alla saada, siis üks "mjäu" aitab - pererahvas tuleb appi. :) Vot nii nutikas on Proua. :)

Kui Sa soovid ka omale toredat kiisusõpra, siis piilu siia: https://www.pesaleidja.ee/loomad/praegu-otsivad-kodu/. Ja kui Sul on toredaid kodu-uudised jagada, siis ootame suure huvi ja rõõmuga. :)

----
SELLEKS, ET PÄÄSTA ROHKEM LOOMI, ON MEIL TARVIS SINU ABI.

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€

Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Iga annetatud euro aitab! 💚

Kommentaarid

Populaarsed postitused