Otse põhisisu juurde

EmalõviEmalõvi sellepärast, et tema pesakonnad jäävad alati ellu ja ta on kaotanud nende eest võideldes pool oma sabast!
Kuna varasemalt on juba Pärnu mnt kiisudest juttu olnud, siis pikemat sissejuhatust ehk ei ole vaja. Meie lehe uuematele külastajatele teadmiseks, et tegemist on ühe Tallinna kesklinna korterelamu hoovis elava kassikolooniaga.
Püsivalt pesitseb seal ligi 10 kiisut, kes kõik hüljatud või kunagiste hulkuvate loomade järeltulijad. Kuna kolooniasse on kogunenud nii emased kui isased kasse sünnib seal üha uusi väikeseid hulkureid.
Ühte sellist just hiljuti seal märgatigi, mille peale ka Pesaleidjad uudistama läksid. Teadaolevalt on varem samas hoovis olnud ka kassipoegi, kes saanud küll vareste poolt hukka või leidnud kurva lõpu kuidagi teisiti. Sellest teadmisest tingituna oli soov leiulapsed võimalikult kiiresti üles leida ja ohutusse kohta kosuma toimetada.
Mööda puualuseid, põõsaid ja ventilatsioonitorustikke liikudes otsisime, kuid ei midagi. Viimaks märkasime üht emast kassi rohu sees silkamas ning peagi paistis ka pisike sabaots ja kõlas pisike mjäu! Rohu seest ilmusid 6 imeilusat kiisulast. Kiisupojad said paigutatud sooja pesasse, mis juhuslikult autos oli. Nüüd oli ülesandeks kinni püüda ema, kes enda pisikesi turvalisemas kodukeskkonnas edasi kasvataks!
Usun, et paljud ei mõista kassi püüdmise keerukust - nii ei mõistnud ka meie. Enne eilseid kella 1:30ni öösel kestnud luhtunud katseid. Ema passis meid põõsast, kähises ja pani taas meie lähenedes jooksu! Ilm oli külm ja kiisupojad olid emast juba liiga kaua eemal olnud - nii sai püük selleks päevaks lõpetatud ning lutitamine ja potitamine sai tehtud omal käel. Eelmine pesakond, kelle mõni kuu tagasi samast hoovist leidsime oli pisut suurem ja nakatunud silmaviirusesse - praegused pisikesed on tõenäoliselt sellest pääsenud.
Täna üritame uuesti kassipoegade ema kätte saada, et ta väikeste juurde toimetada ja kindlasti jätan tulemusest märgi maha ka siin!

Kiisu läks koos Mirteliga tallu elama. Suured tänud kiisule kodu pakkumise eest!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah