Otse põhisisu juurde

9 lõhna mida teie kass ei salli

                                                     9 lõhna mida teie kass ei salli! 

Kassid on väga suured puhtuse armastajad ja lisaks sellele ka väga pirtsakad teatud aroomide suhtes. Ei, teie kiisu pole lihtsalt valiv, vaid selle omaduse on talle kaasa andnud evolutsioon. Loomulikult ikka selleks, et teie kiisu oskaks vältida mürgist toitu või toitu mida ta ei saa seedida. On ka palju lõhnu mida teie kass armastab ent selles nimekirjas räägime üheksast lõhnast, mida kassid silmaotsaski ei salli!

Kasside lõhnataju on 14 korda tugevam kui inimese oma. See aga ei tähenda, et teie kass kõiki aroome vihkaks, mida vihkavad teised kiisud. Või armastaks seda mida teised. Kõik kassid on omamoodi ent siiski on allpool väljatoodud lõhnad ühed enimlevinumad mida kassid vihkavad.1. Tsitruselised 
Kassid ei armasta absoluutselt tsitruselisi. Olgu siis selleks sidrun, laim, apelsin, greipfruut või muud sarnased viljad. Paljud kassipeletajad kasutavad tsitruseliste aroome, et kasse distsiplineerida. Kui teie kiisu kraabib diivanit või käib aias lilli närimas, siis võite sofale  pritsida natukene sidrunivett või puisata aeda apelsinikoori. See peaks teie kiisule meelehärmi tegema ja hoiab ta keelatud tegevustest eemal.

2. Banaanid
Kuigi banaanid on väga maitsvad ja sisaldavad palju kasulikke aineid, pole need kasside menüüs teretulnud. Kui kass kipub kapis magama ja teie riideid karvaseks tegema,  võite panna banaanikoored riietele või hõõruda neid pisut vastu pealmisi rõivaid.

3. Must liivakast
Kellelegi ei meeldi haisvas tualetis käia. Miks siis peaks see kassile meeldima? Must liivakast on üks peamisi põhjuseid miks teie kiisu teie peale kurjaks läheb ja otsustab oma hädad teha vaibale või hoopis kallile riideesemele.

4. Halvaks läinud kala
Nii nagu inimestelegi, ei meeldi kassidele halvaks läinud toit. Eriti kala. Kui te proovite kassile anda halvaks läinud kala, siis 99% juhtudest ei lähe kiisu sellele ligigi. Kui te aga sunnite oma kassi riknenud kala sööma, võib ta sellest saada mürgistuse.

5. Seebid ja deodorandid 
Tugevad ja keemilised lõhnad on kassidele eemaletõukavad. Pidage seda meeles, kui pesete oma kiisu liivakasti või toidunõusid. Isegi isikliku deodorandiga ei tohiks liiale minna.

6. Pipar ja tšilli 
Kassidele on vastumeelt tugevad vürtsikad ja piprased lõhnad. Tšilli kaunad, karri ning kõik mida kasutatakse enamasti lõunamaade toitudes on kasside lõhnataju jaoks liiast. Ent ärge veel liialt vara hõisake! Kuigi teile ei pruugi maitseda vürtsikas toit siis isegi sinepi lõhn on kiisude jaoks liiga vänge. Kõiki vürtsikaid aroome tajuvad nad kui mürgiseid.
7. Eukalüpt
Enamikele kassidele ei meeldi teatud taimed, kuna nad teavad et need on mürgised. Sinna alla kuulub ka armastatud eukalüpt, mille looduslikud mahlad võivad tekitada mürgistust. Loodus on tark!

8. Aromaatõlid
Kasside jaoks ei ole probleem taimede vahel ringi kalpsata ja tihtipeale ka kodus mõnda lille järada. Ent aromaatõlid, nagu näiteks ülal mainitud eukalüpti oma, on nende jaoks liiga tugeva lõhnaga ja meenutavad tihtipeale taimi mis on kasside jaoks mürgised.

9.  Teised kassid 
Kassid ei vihka teiste kasside lõhnu ja võivad rahulikult nendega igapäevaselt kokku puutuda. Aga siiski võib probleem tekkida kui koju tuuakse uus kass, kelle lõhn võtab ühtäkki vana kassi jaoks liialt võimust. Kassid on väga terrotoriaalsed ja seetõttu tuleks uue elaniku lõhna vanale elanikule aegamisi tutvustada.


Pidage meeles, et neid lõhnu mis teie kiisut ärritavad on veel mitmeid. Pange tähele mis teie pereliikmele meeldib ja mis mitte ning hoidke seeläbi oma kodu stressivabana.
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah