Otse põhisisu juurde

JAANUARIS LEIDIS PESALEIDJA ABIGA KODU 52 KASSI

Uuel aastal uue hooga! Nii tore, et nii mõnegi uusaastalubaduseks on olnud sel aastal endale uus käpaline võtta ning et nii paljud lubaduse täitmiseni juba esimesel kuul on jõudnud. Pesaleidja abiga leidsid uue pesa nurrumiseks 52 kiisut, kes muidu oleksid pidanud ehk sõbrapäeva kassitoas veetma... Kui tore, et nüüd saavad nad tähistada koos oma uue perega!
Vaatame aga, kes need 52 jaanuari kiisukest olid:

Kõige esimene kojumineja oli Viggo, kes kolis koju uue aasta päris esimesel päeval. Kuigi tegemist oli veidi "tujukama" kiisuga, on omanikud väljakutseks valmis ja oleme kindlad, et varsti on tegemist tõelise kaisukiisuga!

Viggo


Teiseks kojuminejaks oli Kiisu, kes on pidanud uskumatult palju läbi elama - ta on kaotanud oma peremehe, pidanud elama mitmes erinevad hoiukodus ning kõige tipuks pidanud leppima ka oma parima sõbra, kass Jussi kaotusega... Kiisu ei ole aga elus siiski pettunud! Optimistlik karvakera on ikkagi õnnelik, et nüüd lõpuks päris oma koju on jõudnud!

Kiisu


Ka Cher on pidanud palju üle elama, nagu enamus kassitoa kasse. Cher, nimelt, toodi meile kassituppa eelmise omaniku poolt tagasi... Cher on aga tõeline kaisukiisu ja ei soovinud kassitoas kaua olla. Väga kiirelt valis ta endale uue inimese ja läkski uude koju!
Cher


Koju läks ka Gizmo, kes leidis kodu lausa kolmelapselises peres. Seltsis segasem, eks? Ja häid lapsi mahub ühte majja palju, hihiii!

Gizmo


Aga kuulge, mis me siin ikka pikka juttu teeme, eks? Te tulite ju armsaid pilte vaatama! Sest KUI TORE on neid pilte vaadata ja mõelda, et need armsad hinged on nüüd leidnud rahu ning lõpuks ometi päris oma kodudesse jõudnud. Imeline tunne!

Kolla

Liise, kes veetis üle poole aasta Roiu aleviku peal süüa ja seltsi otsides, kuniks üks Pesaleidja abilistest ta enda juurde hoiukoju võttis. Sama kiirelt, kui ta tuli, läks ta ka koju. Lõpp hea, kõik hea!

Rahuliku iseloomuga Ülo

Andra

Nuuskmõmmik

Sonny, kes oli nii hea hoiukodu kass, et hoiukodu otsustas ta päriselt endale jätta.

Karhu

Hästi muhe sell Ats, kes elunautlejana leidis ideaalse kodu - tema omanikud on muusikud, kes Atsi elu nüüd alatiseks ilusate meloodiatega täidavad.

Iisak, kes leidis õnneks tee tagasi oma päris omaniku juurde, kelle juurest ta kaduma oli läinud.

Vennad Oliver ja Olaf, kes läksid uude koju KOOS!

Jaguar Kass, kes otsis kodu lausa 3 pikka aastat. 

Eileen

Karmen

Venja

Addison

Yvonne, kes kolib kassitoast Soome endale sarnasele kiisule seltsi.

Sõbralik kaisukas Maisie

Jasha-Petter

Chaplin

Äärmiselt sülelembeline Jörmunder

Silvia

Suur ja sõbralik Donald

 Tõrvast pärit Maud, kes võidab oma sülle ronimisega kõigi südamed

Antonina

Vennad Ossu ja Oskar, kes läksid samuti uude koju koos. Topeltpalju armastust!

Lizze

Rosinapoiss

Peaaegu kolm aastat hoiukodus oma päris kodu oodanud sõbralik ja armas Lapiliisu

Lord Winter, kes leidis kodu aasta tagasi tema venna endale võtnud naisterahva tütre juures. Kui tore, et neid nüüd taas sugulased said, hehe!

Andre

Alexa

Karolina

2 aastat oma kodu oodanud armas Dreambell

Katy Purry, kes küll alguses oli väga arg, kuid kellest hoiukodus sai musimaias paikass. Katyle meeldis hoiudkodus isegi inimese õlal istuda. Ju arvas, et on aeg linnuna oma päris kodu poole lendama hakata!

Hannes

SmurfikSuured südamlikud tänusõnad ja kallid kõigile kodupakkujatele! Ilma teieta oleksid need tuhanded kiisud, kelle aastate jooksul kodudesse oleme saatnud, palju kurvema saatusega... Armastus teeb imesid!
Märtsi alguses juba järgmine kojuminejate kokkuvõte!

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€

Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:

EE102200221063071211 Swedbank

EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank

Kommentaarid

  1. Tere, rõõm on lugeda oma kodu saanud nurrikutest. Aitäh. Jaanuaris sai päris koju ka Marie, kes saadab sealt pehmeid nurruvaid tervitusi.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v