Otse põhisisu juurde

JAANUARIS LEIDIS PESALEIDJA ABIGA KODU 52 KASSI

Uuel aastal uue hooga! Nii tore, et nii mõnegi uusaastalubaduseks on olnud sel aastal endale uus käpaline võtta ning et nii paljud lubaduse täitmiseni juba esimesel kuul on jõudnud. Pesaleidja abiga leidsid uue pesa nurrumiseks 52 kiisut, kes muidu oleksid pidanud ehk sõbrapäeva kassitoas veetma... Kui tore, et nüüd saavad nad tähistada koos oma uue perega!
Vaatame aga, kes need 52 jaanuari kiisukest olid:

Kõige esimene kojumineja oli Viggo, kes kolis koju uue aasta päris esimesel päeval. Kuigi tegemist oli veidi "tujukama" kiisuga, on omanikud väljakutseks valmis ja oleme kindlad, et varsti on tegemist tõelise kaisukiisuga!

Viggo


Teiseks kojuminejaks oli Kiisu, kes on pidanud uskumatult palju läbi elama - ta on kaotanud oma peremehe, pidanud elama mitmes erinevad hoiukodus ning kõige tipuks pidanud leppima ka oma parima sõbra, kass Jussi kaotusega... Kiisu ei ole aga elus siiski pettunud! Optimistlik karvakera on ikkagi õnnelik, et nüüd lõpuks päris oma koju on jõudnud!

Kiisu


Ka Cher on pidanud palju üle elama, nagu enamus kassitoa kasse. Cher, nimelt, toodi meile kassituppa eelmise omaniku poolt tagasi... Cher on aga tõeline kaisukiisu ja ei soovinud kassitoas kaua olla. Väga kiirelt valis ta endale uue inimese ja läkski uude koju!
Cher


Koju läks ka Gizmo, kes leidis kodu lausa kolmelapselises peres. Seltsis segasem, eks? Ja häid lapsi mahub ühte majja palju, hihiii!

Gizmo


Aga kuulge, mis me siin ikka pikka juttu teeme, eks? Te tulite ju armsaid pilte vaatama! Sest KUI TORE on neid pilte vaadata ja mõelda, et need armsad hinged on nüüd leidnud rahu ning lõpuks ometi päris oma kodudesse jõudnud. Imeline tunne!

Kolla

Liise, kes veetis üle poole aasta Roiu aleviku peal süüa ja seltsi otsides, kuniks üks Pesaleidja abilistest ta enda juurde hoiukoju võttis. Sama kiirelt, kui ta tuli, läks ta ka koju. Lõpp hea, kõik hea!

Rahuliku iseloomuga Ülo

Andra

Nuuskmõmmik

Sonny, kes oli nii hea hoiukodu kass, et hoiukodu otsustas ta päriselt endale jätta.

Karhu

Hästi muhe sell Ats, kes elunautlejana leidis ideaalse kodu - tema omanikud on muusikud, kes Atsi elu nüüd alatiseks ilusate meloodiatega täidavad.

Iisak, kes leidis õnneks tee tagasi oma päris omaniku juurde, kelle juurest ta kaduma oli läinud.

Vennad Oliver ja Olaf, kes läksid uude koju KOOS!

Jaguar Kass, kes otsis kodu lausa 3 pikka aastat. 

Eileen

Karmen

Venja

Addison

Yvonne, kes kolib kassitoast Soome endale sarnasele kiisule seltsi.

Sõbralik kaisukas Maisie

Jasha-Petter

Chaplin

Äärmiselt sülelembeline Jörmunder

Silvia

Suur ja sõbralik Donald

 Tõrvast pärit Maud, kes võidab oma sülle ronimisega kõigi südamed

Antonina

Vennad Ossu ja Oskar, kes läksid samuti uude koju koos. Topeltpalju armastust!

Lizze

Rosinapoiss

Peaaegu kolm aastat hoiukodus oma päris kodu oodanud sõbralik ja armas Lapiliisu

Lord Winter, kes leidis kodu aasta tagasi tema venna endale võtnud naisterahva tütre juures. Kui tore, et neid nüüd taas sugulased said, hehe!

Andre

Alexa

Karolina

2 aastat oma kodu oodanud armas Dreambell

Katy Purry, kes küll alguses oli väga arg, kuid kellest hoiukodus sai musimaias paikass. Katyle meeldis hoiudkodus isegi inimese õlal istuda. Ju arvas, et on aeg linnuna oma päris kodu poole lendama hakata!

Hannes

SmurfikSuured südamlikud tänusõnad ja kallid kõigile kodupakkujatele! Ilma teieta oleksid need tuhanded kiisud, kelle aastate jooksul kodudesse oleme saatnud, palju kurvema saatusega... Armastus teeb imesid!
Märtsi alguses juba järgmine kojuminejate kokkuvõte!

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€

Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:

EE102200221063071211 Swedbank

EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank

Kommentaarid

  1. Tere, rõõm on lugeda oma kodu saanud nurrikutest. Aitäh. Jaanuaris sai päris koju ka Marie, kes saadab sealt pehmeid nurruvaid tervitusi.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah