Otse põhisisu juurde

JAANUARIS LEIDIS PESALEIDJA ABIGA KODU 52 KASSI

Uuel aastal uue hooga! Nii tore, et nii mõnegi uusaastalubaduseks on olnud sel aastal endale uus käpaline võtta ning et nii paljud lubaduse täitmiseni juba esimesel kuul on jõudnud. Pesaleidja abiga leidsid uue pesa nurrumiseks 52 kiisut, kes muidu oleksid pidanud ehk sõbrapäeva kassitoas veetma... Kui tore, et nüüd saavad nad tähistada koos oma uue perega!
Vaatame aga, kes need 52 jaanuari kiisukest olid:

Kõige esimene kojumineja oli Viggo, kes kolis koju uue aasta päris esimesel päeval. Kuigi tegemist oli veidi "tujukama" kiisuga, on omanikud väljakutseks valmis ja oleme kindlad, et varsti on tegemist tõelise kaisukiisuga!

Viggo


Teiseks kojuminejaks oli Kiisu, kes on pidanud uskumatult palju läbi elama - ta on kaotanud oma peremehe, pidanud elama mitmes erinevad hoiukodus ning kõige tipuks pidanud leppima ka oma parima sõbra, kass Jussi kaotusega... Kiisu ei ole aga elus siiski pettunud! Optimistlik karvakera on ikkagi õnnelik, et nüüd lõpuks päris oma koju on jõudnud!

Kiisu


Ka Cher on pidanud palju üle elama, nagu enamus kassitoa kasse. Cher, nimelt, toodi meile kassituppa eelmise omaniku poolt tagasi... Cher on aga tõeline kaisukiisu ja ei soovinud kassitoas kaua olla. Väga kiirelt valis ta endale uue inimese ja läkski uude koju!
Cher


Koju läks ka Gizmo, kes leidis kodu lausa kolmelapselises peres. Seltsis segasem, eks? Ja häid lapsi mahub ühte majja palju, hihiii!

Gizmo


Aga kuulge, mis me siin ikka pikka juttu teeme, eks? Te tulite ju armsaid pilte vaatama! Sest KUI TORE on neid pilte vaadata ja mõelda, et need armsad hinged on nüüd leidnud rahu ning lõpuks ometi päris oma kodudesse jõudnud. Imeline tunne!

Kolla

Liise, kes veetis üle poole aasta Roiu aleviku peal süüa ja seltsi otsides, kuniks üks Pesaleidja abilistest ta enda juurde hoiukoju võttis. Sama kiirelt, kui ta tuli, läks ta ka koju. Lõpp hea, kõik hea!

Rahuliku iseloomuga Ülo

Andra

Nuuskmõmmik

Sonny, kes oli nii hea hoiukodu kass, et hoiukodu otsustas ta päriselt endale jätta.

Karhu

Hästi muhe sell Ats, kes elunautlejana leidis ideaalse kodu - tema omanikud on muusikud, kes Atsi elu nüüd alatiseks ilusate meloodiatega täidavad.

Iisak, kes leidis õnneks tee tagasi oma päris omaniku juurde, kelle juurest ta kaduma oli läinud.

Vennad Oliver ja Olaf, kes läksid uude koju KOOS!

Jaguar Kass, kes otsis kodu lausa 3 pikka aastat. 

Eileen

Karmen

Venja

Addison

Yvonne, kes kolib kassitoast Soome endale sarnasele kiisule seltsi.

Sõbralik kaisukas Maisie

Jasha-Petter

Chaplin

Äärmiselt sülelembeline Jörmunder

Silvia

Suur ja sõbralik Donald

 Tõrvast pärit Maud, kes võidab oma sülle ronimisega kõigi südamed

Antonina

Vennad Ossu ja Oskar, kes läksid samuti uude koju koos. Topeltpalju armastust!

Lizze

Rosinapoiss

Peaaegu kolm aastat hoiukodus oma päris kodu oodanud sõbralik ja armas Lapiliisu

Lord Winter, kes leidis kodu aasta tagasi tema venna endale võtnud naisterahva tütre juures. Kui tore, et neid nüüd taas sugulased said, hehe!

Andre

Alexa

Karolina

2 aastat oma kodu oodanud armas Dreambell

Katy Purry, kes küll alguses oli väga arg, kuid kellest hoiukodus sai musimaias paikass. Katyle meeldis hoiudkodus isegi inimese õlal istuda. Ju arvas, et on aeg linnuna oma päris kodu poole lendama hakata!

Hannes

SmurfikSuured südamlikud tänusõnad ja kallid kõigile kodupakkujatele! Ilma teieta oleksid need tuhanded kiisud, kelle aastate jooksul kodudesse oleme saatnud, palju kurvema saatusega... Armastus teeb imesid!
Märtsi alguses juba järgmine kojuminejate kokkuvõte!

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€

Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:

EE102200221063071211 Swedbank

EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank

Kommentaarid

  1. Tere, rõõm on lugeda oma kodu saanud nurrikutest. Aitäh. Jaanuaris sai päris koju ka Marie, kes saadab sealt pehmeid nurruvaid tervitusi.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus