Otse põhisisu juurde

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida. 

Taavi
Taavi
 1. Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et ta püsiks aktiivse ja tervena. Muidugi on loomulik ka see, et kassid muutuvad vanusega rahulikumaks. Sellegipoolest on järsud muutused kassi käitumises ohumärgiks, millest tuleks teavitada oma kassi veterinaari.
 2. Pidev ärevus. On kasse, kellel lihtsalt on suurem risk ärevuse kogemiseks. Nad näevad ohtu lihtsates esemetes, inimestes kui ka häältes – ja nemad ei saa aru, et tegelikult ju ohtu ei ole. Seda tüüpi kassid peidavad end külaliste saabudes või võõraid inimesi nähes. Samuti kipuvad nad urineerima nähes võõraid kasse. Kui teil on ärev kass, oleks hea viis tema rahustamiseks akende katmine, kus ta muidu häirivaid inimesi või loomi näeb. Samuti on hea luua oma kassile turvaline koht, kuhu ta ärevuse korral minna saab. Ei ole tore elada pidevas kartuses ning ärevus on kartliku kassi puhul teema, mida peab tõsiselt võtma.
 3. Pidev toidu nurumine. Kui teie kass käib teilt pidevalt häälekalt toitu nurumas, ei pruugi asi olla üldse toidus. Kass võib sellega hoopis väljendada soovi teie tähelepanu järele! Inimesed naeravad, et kassid küsivad süüa ka siis, kui endal veel kausis toitu järel. Mõtleme, et äkki küsib midagi paremat? Tegelikult võib kass lihtsalt tahta Sind ja Sinu tähelepanu. Toidu juurde andmise asemel tehke talle hoopis pai ja sotsialiseeruge temaga. Me oleme ju oma kassi peamised hoolekandjad ning nad vajavad meie tähelepanu ja aega, et olla õnnelikud. 
 4. Jälgida tavatoiminguid. Õnnelikud kassid söövad, joovad, magavad ja mängivad. On ka individuaalseid erisusi, kuid rõõmsad ja terved kassid rahuldavad oma vajadused. Kui Su kass ei söö, võib ta tahta Sulle öelda, et ta ei ole rahul pakutava toiduga. Kassid on arenenud soovima varieeruvust oma toidus, et täita oma erinevaid toitumise- ja vitamiinide vajadust. Juhul, kui kassil on toimunud äkiline muutus isus, oleks vajalik konsulteerida veterinaariga juhuks, kui isu muutus on tingitud mõnest tervisehäirest. 
 5. Kuula ja jälgi. Kassi kehakeel näitab paljugi tema meeleolu kohta, kui ainult vaadata ja jälgida. Kui kassi saba käib edasi-tagasi ja tema kõrvad on alla tõmmatud, siis sellega väljendab ta rahutust ja ärritatust või hirmu. Need tunnused võivad kaasneda ka mänguhooga kuid rahulolekus ei tohiks neid ilmneda. Kui märkate oma kassi juures pidevat pingeseisundit, oleks hea visata pilk kassi ümbruskonnale just tema tasandil. Tehke kindlaks, et kõigil neljajalgsetel sõpradel on ligipääs neile vajalikule ning, et kodus valitseks rahu.

Pidage meeles, et terved kassid on õnnelikud kassid, seega ärge unustage vähemalt kord aastas oma looma veterinaari juurde kontrolli viia. Hoolitsemine ja kontrollimine peaks olema iga kassi individuaalsetele vajadustele sobilik. Ei ole vanust ega elukorraldust, milles kass ei vajaks ennetavat hoolt - ükskõik mida olete varem kuulnud.

Allikas: I Heart Cats

Taavi: https://www.pesaleidja.ee/loomad/taavi-22272874/pesaleidja-kassitoas/

----------------------------
AITA MEIL AIDATA

Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Kommentaarid

 1. Ma olen nii uhke ja õnnelik, et saan olla siin, et jagada seda tähelepanuväärset, imelist ja erakordset tunnistust, ma lihtsalt ei suuda praegu uskuda, et mu endine on siin koos minuga, palub kõiki oma halbu tegusid ja räägib mulle, kuidas ta tundis end kogu aeg tühjana ta oli ära, jättis mu maha ja tegi mulle nii palju haiget pärast lahutust, mis juhtus mõni kuu tagasi. Ja kogu see ime juhtus kohe pärast seda, kui ma palusin dr EGWALIlt abi, olen täna maailma kõige õnnelikum naine, ma ütleksin, et mul on endine jälle kõrval. See on ime minu ja mu pere jaoks ning igavene nauding ja rõõmsameelsus. Ma olen praegu nii õnnelik ega tea, kui palju väljendada oma tänu ja tunnustust dr EGWALI -le. Soovitan teda väga, kui vajate viivitamatut abi, kuna see on tagatud, usaldage mind.
  Saatke talle täna e -kiri /dregwalispellhome@gmail.com või kaudu
  WhatsApp: +2348122948392

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah