Otse põhisisu juurde

RUBRIIK PESALEIDJAD - INFOJUHT REELIKA

Kätte on jõudnud aeg, kus saate tuttavaks veel ühe meie vabatahtlikuga. Seekord tutvustame Pesaleidja vabatahtliku/infojuhti Reelikat. :)

Nimi: Reelika Tuum
Vanus: 22
Millal liitusid Pesaleidjaga?: märts 2016
Sinu roll Pesaleidjas: infojuht ja kasside püüdmine. Mina vastutan meie infomeili eest ning lisaks reageerin ka väljakutsetele seoses kodutute kiisudega, keda on vaja kinni püüda ning seejärel toimetan nad kas meie kassituppa, kliinikusse või hoiukoju. Tänaseks olen ma juba kogenud püüdja ehk järg on küll veidi sassis, aga usun, et umbes 50 kassikest olen ma juba tänavalt sooja toonud. Kuidas sattusid Pesaleidjasse?

Umbes pool aastat enne Pesaleidjaga liitumist puutusin ma kokku kahe kodutu kassiga minu töökoha läheduses. Mure oli nende pärast suur kuna silmaga oli aru saada, et tegemist on ilmselt ema ja pojaga ning käes olid külmad ja vihmased novembripäevad. Kui lõpuks õnnestus nad mul kätte saada ja ka hoiukoju organiseerida, tundsin, et ma tahan veel midagi sellist teha. Nii tegingi väikest eeltööd ehk käisin algul ühes MTÜs ja siis kirjutasin ka Pesaleidjale, kuhu kutsuti samuti külla ja vabatahtliku tööga lähemalt tutvuma. Soe ja mõnus vastuvõtt ning vahvad nurrikud panid mind kiirelt otsustama ja nii ma peaaegu kaks aastat tagasi Pesaleidjaga liitusingi! :)Millega tegeled väljaspool Pesaleidjat? 

Väljaspool Pesaleidjat töötan täiskohaga EuroPark Estonias parkimiskorraldajana. Samuti kasutan ka vabadel päevadel võimalust käia trennis.


Kas Sul on omal kodus loomi?

Mul on kodus uhke 4-aastane karvapall Johnny, kellele ilmselt millalgi varsti võtame kõrvale ka teise nurriku sõbraks.


Mida on koostöö Pesaleidjaga Sulle õpetanud?

Oskust olla tugev rasketel hetkedel. Kui ma Pesaleidjaga liitusin, olin ûsna hella hingega, iga emotsionaalsem hetk kiskus pisara lahti. Paari aasta jooksul Pesaleidjas olen kokku puutunud mitme raske olukorraga, mis on olnud kurvad, aga ajapikku olen suutnud olla rahulikum ja leplikum.


Mis valmistab Sulle vabatahtlikuks olemisel kõige rohkem rõõmu ja mis on Su jaoks kõige raskem? 

Kõige rohkem rõõmu valmistab mulle, kui mõni kuri kiisu ühel hetkel mõistab, et "Oi, need inimesed ja paid on ju tegelikult täitsa mõnusad," ning muutuvad sõbralikeks nurrikuteks. Muidugi rõõmustab mind ka see, kui kassipüük (mis on ka minu töö Pesaleidjas) õnnestub ning vaesed kodutud kiisud saavad külmast ja kõledast kolida sooja, kus on neil alati söök-jook ees ning ka paikäsi. 

Minu jaoks on kõige raskem, kui meile armsaks muutunud nurrikud jäävad haigusele alla. Tohutult kurb on näha neid hääbumas ja siis langetada see raske otsus - lasta neil minna....


Kas Sa tahad midagi inimestele edasi öelda? 

Hoidke ja hoolige oma lemmikutest, osake märgata abivajajaid ning aidake neid! Loomad on abitud, neid saame kaitsta ja aidata vaid meie.   :)

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus