Otse põhisisu juurde

MAIS LEIDIS PESALEIDJA ABIGA KODU 30 KASSI

Mai on meile kinkinud imelised suveilmad ja kuigi ka meie armsad vabatahtlikud tahaksid ehk vahel veidike rohkem oma vaba aega veeta rannaliival peesitades, panustame me endiselt 110% kiisude abistamisse, sest ka nemad unistavad kassitoas või hoiukodudes päris oma pesast, kus terrassil või aknalaual päikese käes nurru lüüa. Kassisõbrad, nagu näha, sellest teadmisest puhkust ei võta ning maikuus jõudis Pesaleidjate abiga päris oma kodudesse 30 kassi! Meil on nii hea meel, et kõik need vahvad kiisud saavad nüüd kõik oma ülejäänud kaunite ilmadega maikuud veeta päris oma inimestega. Elagu suvi ja kiisud!

Mai esimene kojumineja oli Kassisaba kevadpäeval end näitamas käinud Regina, kelle võluvad rohelised silmad ja must kasukas uued omanikud pahviks lõi. Reginaga oli selline vahva lugu, et kevadpäeval sattus ta juhuslikult Pesaleidja boksiga vaat et oma uute omanike tagahoovi ning sellest märgist ei suudetud küll mööda vaadata, sest just hiljuti olidki nad mõelnud, et oma kass näib end kuidagi üksikuna tundvat. Regina, tuli välja, ongi nüüd üks ideaalne seltsiline!


Regina

Regina polnud aga ainus mustikas, kes nurruvana koju juba ees ootavale kassile seltsi rändas - ka Bätu, Orpheus ja Neiu Mõmmik läksid suurima hea meelega oma uute omanikega kaasa ning ka neid ootasid ees teised kassid, kellega koos lulli lööma asuda.


Bätu


Orpheus (vasakul) oma uue sõbraga


Neiu Mõmmik

Musti kasse läks maikuus tegelikult koju lausa päris mitu. Noorukesed kiisupojad Yasu, Yuki ja Masami, kes küll välimuselt pea identsed, kuid iseloomult erinevad, leidsid samuti endale päris esimesed oma kodud. Yasu valis lausa ise enda uue peremehe välja - ta ronis külla tulnud noormehele lausa kukile, millega tegi ta kõigile selgeks, et nüüd on see inimene tema oma! Ka Masami ronis ootusärevalt ise perega kaasa minemiseks transpordikasti, kuid Yuki oli veidi tagasihoidlikum. Hea näide sellest, et iga kass on ikka isemoodi ja mõni kiisu tahabki, et tema südame võitmiseks vaeva nähtaks. Aga see armastus, mis sealt sünnib, on alati piiritu!


Yasu

Yuki

Masami

Üks vahvamaid lugusid on kindlasti rääkida Maxil. Tema teekond Pesaleidjas algas hoiukodus, kus alguses tutvuse tegemine lootusetu näis. Esimese asjana koju jõudes pani ta väga enesekindlalt rollid paika - koer ei ole kindlasti maja peremees ning koer peab kassi kartma! Esimesel nädalal elas ta voodi all, teisel nädalal kapi otsas, kuid kolmandal nädalal tuli ta kapi otsast alla ja mõtles, et diivanil on ka päris mõnus. Kui Max oli otsustanud, et diivan on nüüd tema oma, said ka inimesed aru, et Max jääb. Ja nii sai hoiukodust päris kodu!


Max

Hoiukodudele said kalliks ka paimaias ja uudishimulik Kristofer, graatsiline iludus Mariam, imekaunis Nora, armas Pessu ja sõbralik Amentet, kuid kellest vaid viimane Maxile sarnaselt hoiukodust oma kodu tegi. Ülejäänud leidsid oma kodud teiste toredate inimeste juures.


Kristofer

Mariam

Nora


Pessu


Amentet

Nunnumeetri pauguga katki löömise auhinna pälvivad koju läinud kassikestest kindlasti punased kaksikud, lahutamatud Aadu ja Mars, kes saavad ka edaspidi oma vennatempe ja kaisusessioone koos teha. Kaks kassi on ikka kaks kassi!


Aadu + Mars = 

Kuigi võiksime igast kassist lausa raamatu kirjutada, ütlevad pildid ju rohkem kui tuhat sõna. Koju läksid veel kõik need nurrumootorid:


Kessu


Keidi


Viski


Reedik


Molbert


Sipsu


Simmu


Bandito


FleurKim ja Kourtney


Dea Dia


Ints

❤ Ilusat nurrumist päris oma kodudes, armsad Regina, Kessu, Bätu, Max, Orpheus, Yasu, Pessu, Kristofer, Viski, Keidi, Bandito, Säli, Belinda, Reedik, Mariam, Nora, Molbert, Yuki, Simmu, Neiu Mõmmik, Sipsu, Masami, Kim, Kourtney, Fleur, Aadu, Mars, Ints, Amentet ja Dea Dia! 

Sellised vahvad uudised siis maikuust!
Uued lood juba juunikuus koju minevatest kiisudest juuli alguses, seniks aga hoia meil silma peal http://pesaleidja.ee/
Kaamerast saad kassitoa tegemisi jälgida http://animalslife.net/pesaleidja-3/ ja kasside abistamiseks annetada numbritel:
900 0905 - kõne hind 5€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0950 - kõne hind 50€
Kuula kindlasti tekst lõpuni, muidu annetust ei toimu!

Nurrumiseni!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v