Otse põhisisu juurde

Kuidas toime tulla diabeetikust kassiga

                Kuidas toime tulla diabeetikust kassiga 



Diabeetikutest kassidega tegelemine pole nii õudne kui see tundub. Üks taolise kassi omanik usaldab meile 6 lihtsat nõuannet kuidas selle haigusega elada.

Valmar 


1. Dieet on üks tähtsamaid asju 
Diabeetikust kassi jaoks on väga tähtis tarbida väheste süsivestikutega toitu. Eriti kuivtoitu. Süsivesikud mõjutavad tugevalt veresuhkru taset seega tuleb kuivtoit ja konserv väga hoolikalt valida. Ning väheste süsivesikutega toidud pole ka teps mitte kallid.

2.  Veretest pole nii raske kui tundub 
Nagu inimestelgi peab diabeetikust kassidel mõõtma igapäevaselt veresuhkru taset. Glükomeetrit saab osta loomakliinikutest koos vajalike mõõteriistadega. Kõige lihtsam on verd kätte saada kõrvast ning verd tuleks umbkaudu mõõta kaks korda päevas, ent kõik mõõteajad ja tulemused tuleks läbi arutada veterinaariga. Et mõõtmisest (ja süstimisest) paremini aimu saada võite vaadata videot siin :

 
Mick Mars 


3. Insuliini süstimine pole samuti nii raske kui tundub 
Kui diabeetikust kass vajab insuliini tuleb seda süstida. Õnneks on kassidel palju lõtva nahka õlgade ja kaela piirkonnas, mis teeb süstimise enamjaolt valutuks ja mugavaks protsessiks. Üldiselt võtab turjanahka insuliini süstimine vaid paar sekundit ja on kassile elupäästev.

4. Pead tegema tihedat koostööd oma veterinaariga 
Diabeetikust kass vajab tihedamat jälgimist kui tavakiisu. Eriti tähtis on  veresuhkru mõõtmine, et selgeks teha insuliini kogus mida kassile süstida. Veterinaariga konsulteerides saab välja nuputada õige koguse ja teha kindlaks, et kassil ei tekiks probleeme.

5. Diabeetikust kassi kulud on pisut suuremad 
Diabeetikust kassi eest hoolitsedes on tähtis, et oleksid olemas kõik vajalikud asjad  - spetsiaalne toit, süstlad, insuliin, glükomeeter ja veresuhkru mõõtmise ribad. See kõik võib minna kuus maksma rohkem kui tavakassi toit ja tarvikud, ent ei hammusta kohe kindlasti rahakotist suur tükki ära.

Susan


6. Diabeetikust kassidele ja nende omanikele on palju toetusgruppe 
Kui natukene internetis ringi surfata leiab mitmeid interneti saite ja lehekülgi, kus on kogunenud kokku diabeetikust kasside omanikud. Kasulikud saidid on näiteks felinediabetes.com ja eesti keelsetest lehtedest facebook.com/diabeetikustkassid või diabetes.ee. Võttes diabeetikust kassi ei ole sa kunagi oma muredega üksi!


Diabeetikust kassi omamine pole sugugi mitte hirmus. Vastupidi! Tegu on vahva proovilepanekuga. Kui võtta diabeetikust kass tuleb arvestada, et elurütm muutub pisut ent tunne kui süles nurrub kass, keda keegi teine poleks aidanud, on imetabane! Lisaks sellele toetab teid kassifännide kogukond ja veterinaarne abi on alati käepärast.


Kui diabeetikust kassi omamine ära ei hirmuta siis Mick Mars https://www.facebook.com/pesaleidja/photos/a.274611334473/10157363441624474/?type=3&theater ootab siiani oma hoiu või päriskodu!

Kas teil juba on kodus diabeetikust kiisu? Kui jah siis millega ta teie südame võitis?

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ...

Kurry uudistega kodust

Panime põssatriibikule nimeks Kurry. Ta reageerib päris ilusti sellele nimele.Ta on hästi aktiivne kassipoeg, eriti päeva esimesel poolel.Ka on ta suur suhtleja. Algul tegi ta suu lahti ja sealt ei tulnud piuksugi välja. Nüüd aga muudkui räägib nn oma keeles, kurr ja njäu.Mu tütrel on suur magamistuba ja sinna nad suunduvad õhtul kell 23:00. Ühtegi suuremat piuksu rohkem ei kuule.Hommikul aga ärkab Kurry minu kõndimise peale üles ja hakkab haledasti näuguma. Pärast söömist algab mängutrall.Kurry mängib päris palju iseseisvalt ja hästi naljakalt. Lisaks hiilib ja jookseb ta üsna palju. Meile on mõned kassikasvatusraamatud kingitud jasealt lugesime, et Kurry sarnaneb bengali kassitõule.Ka söögiisu on Kurryl väga hea.Kurryle meeldib süles magada. Eriti päeva teisel poolel otsib ta istuvaid pereliikmeid, et nende sülle hüpata ja uinuda.Magamise ajal ajab ta päris tihti oma täpilise kõhukese taeva poole ja hästi pikaks. See on imearmas!Oleme käinud Västriku loomakliinikus ussirohtu s...

9 lõhna mida teie kass ei salli

                                                     9 lõhna mida teie kass ei salli!  Kassid on väga suured puhtuse armastajad ja lisaks sellele ka väga pirtsakad teatud aroomide suhtes. Ei, teie kiisu pole lihtsalt valiv, vaid selle omaduse on talle kaasa andnud evolutsioon. Loomulikult ikka selleks, et teie kiisu oskaks vältida mürgist toitu või toitu mida ta ei saa seedida. On ka palju lõhnu mida teie kass armastab ent selles nimekirjas räägime üheksast lõhnast, mida kassid silmaotsaski ei salli! Kasside lõhnataju on 14 korda tugevam kui inimese oma. See aga ei tähenda, et teie kass kõiki aroome vihkaks, mida vihkavad teised kiisud. Või armastaks seda mida teised. Kõik kassid on omamoodi ent siiski on allpool väljatoodud lõhnad ühed enimlevinumad mida kassid vihkavad. 1. Tsitruselised  Kassid ei armasta absoluutselt tsitruselisi....