Otse põhisisu juurde

Hüvasti, Pico ja Papagoi!

Anname teile ülevaate sellest, kuidas on läinud meie Keldrilaste pärast Pesaleidja kassituppa jõudmist. Kahjuks ei saa me teiega jagada ainult häid uudiseid, vaid peame teieni toome ka kaks kurba sündmust. 


Keldrilaste lugu mäletad? Mai lõpus jõudis Pesaleidjani info, et ühes Tallinna kesklinna keldris on 13 kassipoega. 13. Seda on väga palju, isegi meile, kes me iga päev oma vabast ajast kodutute loomadega tegeleme. Tänaseks on keldrilaste ravi maksma läinud natuke üle 400 euro. Kui Sa saad meil aidata pisutki sellest tasuda, palun tule neile veebiperemeheks. 

Õnneks võttis üks suurepärane Pesaleidja hoiukodu enda hoole alla seitse pisemat Keldrilast. Nendest neli olid nii imetillukesed, et ei osanud veel iseseisvalt süüagi – püüdsid käppadega pasteeti sõtkuda, nagu oleks veel ema tissi otsas. Emapiimast ilma jäämisega on kiisubeebi väga vastuvõtlik haigustele, kuna jääb ilma oma tähtsaimast kaitsest ning nelja pisikese kõhud olid järsu emapiimast ilma jäämise tõttu väga korrast ära. Selle tõttu lippas hoiukodu ka kohe kogu selle vurrise kambaga kliinikusse.
Üks pisike hakkas kiirelt taastuma, teised mitte. Veel mõned päevad söötmist, hellust, kussutamist ja ravi ning järgnes uus külaskäik kliinikusse. Määrati uus ravi teiste rohtudega. Ka tervete väikeste kiisubeebide hooldamine on hoiukodule suur koormus (söögiajad iga 3 tunni tagant, spetsiaalse piimaasendaja kokku segamine ja ravipasteedid). Haigete kiisubeebide hooldamine on veelgi raskem: iga 2 tunni tagant soojakoti vahetamine (pisike haige keha ei hoia sooja), glükoosilahuse manustamine, vedeliku süstimine naha alla, vitamiinipasta ja pasteedi sundsöötmine, ravimite doseerimine, titade järelt koristamine. Lisaks mõned tunnid, mil kassilaps tahaks lihtsalt inimese süles turvatunnet leida.

Kui suuremad kosusid, mängisid, nurrusid ja jälitasid oma inimest igal sammul, siis kahe väiksema tervis ei läinud paremaks.
Haigetel kiisubeebidel pole jõudu ja nad reageerivad vaid siis, kui inimese häält kuulevad, andes märku vaikse piuga. Tillukesed Papagoi ja Pico ei jõudnudki oma esimeste mängudeni. Papagoi suri hoiukodus olemise kuuendal ööl oma õdede-vendade kaisus pehme teki sees. Pisike Pico võitles kaheksanda päeva hommikuni, mil ta lahkus meie hulgast kliinikus intensiivravis.

Kindlasti oleks kergem sellest mitte kirjutada. Mõne päevaga jõuavad kassilapsed sügavale hoiukodu südamesse pugeda. Paljudele oleks lihtsam haigeid kassilapsi mitte koju tuua... Kuid siis poleks pisikesed Pico ja Papagoi kunagi saanud tunda saanud kodusoojust ja seda, et neist hoolitakse. Hoolitakse, kuigi nad on pärit võõrast keldrist ja nende tulevik ei ole kellegi mure.

Keldrilapsed sündisid siia ilma anonüümsete kassiemade soovimatute pisikeste poegadena ning jõudsid Pesaleidjani. Neli on tänaseks kolinud oma kodudesse ja rõõmustavad seal oma pärisperesid. Mõnele on veel soovijaid, kuid nad on veel liiga väikesed, et kolida. Nad on armsad, nagu kassilapsed ikka, ja väärt oma võimalust heale kodule ja turvalisele elule..
Pico ja Papagoi tillukesed õde-venda Täht ja Geko on heatujulised ja mängivad iga päev järjest julgemini. Täht on veel eridieedil ja saab natuke ravi, kuid on näha, et neil on väga palju lootust - kõigepealt rõõmustamaks hoiukodu oma sabas sörkimisega ning siis veel pikkadeks aastateks päris oma kodudes.

Emata kiisubeebide ravimine on väga kallis - nii emotsionaalselt, ajaliselt kui ka rahaliselt. Ei ole kerge näha pisikest elu peopesal hääbumas, seda jõuetuse tunnet ei soovi kellelegi. Kuid nad on väärt seda, et neist hoolitaks.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus