Otse põhisisu juurde

Kuidas Pöialpoiss minu ellu jõudis ehk Kertu hoiukodu lugu

Olen eluaeg loomainimene olnud, ei kassi, ei koera, vaid loomainimene. Olen tassinud kiisusid, koeri ja metsloomigi-linde koju, turgutanud ja üles nad kasvatanud. Viimased küll loodusesse hiljem tagastanud, kuid teistele kodu pakkunud või päriskodud mujalt leidnud.

Suure südamega inimeste süles on ruumi ka mitme kassipoja jaoks

Mõni aeg tagasi aga otsustasin, et just Pesaleidja on õige koht, kellega üheskoos maailma paremaks paigaks muuta ning andsin sealjuures endale vaid kaks lubadust: esiteks, hakkan hoiukoduks vaid ühele kiisule korraga ja teiseks, et ühtki hoolealust ma endale ei jäta.

Siis kuulsin aga pimedast emast Katjušast ja tema kolmest pojast üheskoos kasulapsega, kes Valga varjupaigast päästa tuli ja pikemalt mõtlemata ununes mu esimene iseendale antud lubadus. Võtsin nad kõik enda juurde. Viis kiisut kodus ringi ukerdamas tundus nii äge, mis sest, et elus tuli ümberkorraldusi teha. Neid emotsioone ei vahetaks ma mitte millegi vastu, mida kiisude edusammud on pakkunud. 

Kassiema Katjuša ja tema pojukesed

Nii juhtus, et jäid nö ripakile veel üks teine kiisuperekond, sel korral Viljandis – mustavalgekirju kiisuema, ühes sama tooni kassilapsega ja veel kolme kasulapsega. Nüüdseks oli mul kodus kümme kassi! Aga tead, see pole hullumeelne – hullumeelne on, et kõik need kiisud olid hüljatuna tänavatel ulkumas. Seda enam vajasid nad kõik vähemal või rohkemal määral ravi ja turgutamist. Üks poegadest - Milku oli minu juurde jõudes nii rääbakas, et isegi pesemine, kammimine ei aidanud. Pikka aega ei saanud teda seetõttu pildile püüda, sest kes see ikka inetut kassilast tahab? Aga aeg läks ja justkui inetu pardipoeg muutus temagi igapäevaga aina kaunimaks. 

Viljandist pärit kassiema oma pojakesega

Viimasest perekonnast üks liige oli Pöialpoiss – nii pisike kiisulaps ja samas nii aktiivne. Ikka esimene, ikka teistest ees, hoolimata oma saatusest – oli see kiisu ekselnud kusagil Viljandi tänavatel päris üksipäini. Ühel päeval tema energia ja jõud hakkasid aga silmmärgatavalt raugema. Pistsin ta endale kiiresti põue ja tormasin Loomade Kiirabisse. Olin valmis ootama kaua vaja aga kiisupoissi sinna jätma ma nõus polnud. Murdepunkt oli toimunud. Mind ei lohutanud teadmine, et looduslikul valikul on oma ülesanne siin maailmas täita. Ei, ma pidin tegema kõik endast oleneva ja olenematu ka, et see kiisu päästa. Hoolimata, et veterinaar talle palju lootust ei andnud, siis minu lootus ei raugenud. Suurema osa päevast oli kiisu mul põues soojas, sest ehk oli ka kiisuema nüüdseks mõistnud, et Pöialpoiss on hukule määratud ja hoidis temast seetõttu eemale. Antibiootikumid, vitamiinid, sundtoitmine, soojas hoidmine ja möödus mõni päev, kui kiisupoiss ronis ise mulle sülle! See oli märgiks. Ma teadsin, et ta on pääsenud! Samal ajal mõistsin, et olen ka teist iseendale antud lubadust murdnud ega suuda temast enam loobuda. Mõni hing siin maailmas valib Su välja ja tal on selleks põhjus. Mis iganes see ka pole, olen kohutavalt õnnelik, et see erilise välimuse, raugematu energiaga kiisu mind välja valis. Jääb ta nimeks Pöialpoiss või midagi muud, aga ta jääb nüüdsest minuga, alatiseks. 

Loo peasüüdlane isiklikult - pisikene Pöialpoiss

Kõik teised mu kiisud on aga endiselt oma kodusid otsimas, seega kui oled kiisu peale mõelnud, siis võta minuga ühendust ja ehk leiad just minu hoolealuste seast enda soovile vastava karvapalli. Iga kiisu jaoks on ju kusagil keegi, eks!

Osa kassipoegadest, kes Kertu juures veel päris kodu ootamas on

Päikest!
Kertu Jukkum

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah