Otse põhisisu juurde

Kuidas Pöialpoiss minu ellu jõudis ehk Kertu hoiukodu lugu

Olen eluaeg loomainimene olnud, ei kassi, ei koera, vaid loomainimene. Olen tassinud kiisusid, koeri ja metsloomigi-linde koju, turgutanud ja üles nad kasvatanud. Viimased küll loodusesse hiljem tagastanud, kuid teistele kodu pakkunud või päriskodud mujalt leidnud.

Suure südamega inimeste süles on ruumi ka mitme kassipoja jaoks

Mõni aeg tagasi aga otsustasin, et just Pesaleidja on õige koht, kellega üheskoos maailma paremaks paigaks muuta ning andsin sealjuures endale vaid kaks lubadust: esiteks, hakkan hoiukoduks vaid ühele kiisule korraga ja teiseks, et ühtki hoolealust ma endale ei jäta.

Siis kuulsin aga pimedast emast Katjušast ja tema kolmest pojast üheskoos kasulapsega, kes Valga varjupaigast päästa tuli ja pikemalt mõtlemata ununes mu esimene iseendale antud lubadus. Võtsin nad kõik enda juurde. Viis kiisut kodus ringi ukerdamas tundus nii äge, mis sest, et elus tuli ümberkorraldusi teha. Neid emotsioone ei vahetaks ma mitte millegi vastu, mida kiisude edusammud on pakkunud. 

Kassiema Katjuša ja tema pojukesed

Nii juhtus, et jäid nö ripakile veel üks teine kiisuperekond, sel korral Viljandis – mustavalgekirju kiisuema, ühes sama tooni kassilapsega ja veel kolme kasulapsega. Nüüdseks oli mul kodus kümme kassi! Aga tead, see pole hullumeelne – hullumeelne on, et kõik need kiisud olid hüljatuna tänavatel ulkumas. Seda enam vajasid nad kõik vähemal või rohkemal määral ravi ja turgutamist. Üks poegadest - Milku oli minu juurde jõudes nii rääbakas, et isegi pesemine, kammimine ei aidanud. Pikka aega ei saanud teda seetõttu pildile püüda, sest kes see ikka inetut kassilast tahab? Aga aeg läks ja justkui inetu pardipoeg muutus temagi igapäevaga aina kaunimaks. 

Viljandist pärit kassiema oma pojakesega

Viimasest perekonnast üks liige oli Pöialpoiss – nii pisike kiisulaps ja samas nii aktiivne. Ikka esimene, ikka teistest ees, hoolimata oma saatusest – oli see kiisu ekselnud kusagil Viljandi tänavatel päris üksipäini. Ühel päeval tema energia ja jõud hakkasid aga silmmärgatavalt raugema. Pistsin ta endale kiiresti põue ja tormasin Loomade Kiirabisse. Olin valmis ootama kaua vaja aga kiisupoissi sinna jätma ma nõus polnud. Murdepunkt oli toimunud. Mind ei lohutanud teadmine, et looduslikul valikul on oma ülesanne siin maailmas täita. Ei, ma pidin tegema kõik endast oleneva ja olenematu ka, et see kiisu päästa. Hoolimata, et veterinaar talle palju lootust ei andnud, siis minu lootus ei raugenud. Suurema osa päevast oli kiisu mul põues soojas, sest ehk oli ka kiisuema nüüdseks mõistnud, et Pöialpoiss on hukule määratud ja hoidis temast seetõttu eemale. Antibiootikumid, vitamiinid, sundtoitmine, soojas hoidmine ja möödus mõni päev, kui kiisupoiss ronis ise mulle sülle! See oli märgiks. Ma teadsin, et ta on pääsenud! Samal ajal mõistsin, et olen ka teist iseendale antud lubadust murdnud ega suuda temast enam loobuda. Mõni hing siin maailmas valib Su välja ja tal on selleks põhjus. Mis iganes see ka pole, olen kohutavalt õnnelik, et see erilise välimuse, raugematu energiaga kiisu mind välja valis. Jääb ta nimeks Pöialpoiss või midagi muud, aga ta jääb nüüdsest minuga, alatiseks. 

Loo peasüüdlane isiklikult - pisikene Pöialpoiss

Kõik teised mu kiisud on aga endiselt oma kodusid otsimas, seega kui oled kiisu peale mõelnud, siis võta minuga ühendust ja ehk leiad just minu hoolealuste seast enda soovile vastava karvapalli. Iga kiisu jaoks on ju kusagil keegi, eks!

Osa kassipoegadest, kes Kertu juures veel päris kodu ootamas on

Päikest!
Kertu Jukkum

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v