Otse põhisisu juurde

Märtsikuus kodu leidnud kiisud!

On igati õige, et märtsikuud nimetatakse sulakuuks, sest olgem ausad - märtsis sulas nii mõnigi süda, et neljakäpaline kodutee jalge alla saaks ja päris oma pessa jõuaks. Neid pesasid me aga otsimegi, tuleb välja, et ka leiame.
Alustame päris algusest - esimene märtsikuu kojumineja on teie ees:

Beatrice.
Sillamäe koloonia täielik iludus. Tänu headele kohalikele inimestele kolis kiisupreili Pesaleidja Tallinna kassituppa ning leidis hoopiski seejärel hoiukodu Rakverre. Sinna see kiisupreili aga jäigi.
Beatrice

Oma kodu leidis uuesti üles Maximus, kes küll meie hoiukodus sai nimeks vahepeal juba Serž. Kiisu polnud jõudnud veel ei kodulehele ega meie Facebooki lehele, kui hoiukodu perenaine küsis kassigruppides nõu, mis kiisule nimeks võiks panna. Siis aga selgus, et antud kiisul on nimi täitsa olemas - pere oli unustatud kiisu kiibi registreerida. Seega Maximuse pesa on tõepoolest leitud!

Maximus

Imekaunis pärslase-laadne Mariella - leidis alguses kodu poole tunni jooksul peale Pesaleidjasse kolimist, ent kahjuks ägenes perenaise allergia ja nii tuli kiisupreilil uus koht omale leida. Paar tundi hiljem oli meilt ennegi pärslaselaadse adopteerinud abivalmis inimene aga kohe valmis Mariellale kodu pakkuma ja kiirelt kohanedes harjuti teineteisega meeletu kiirusega. 
Mariella
Kodud leidsid just märtsikuus ka võrratu Nia, eeskujuliku käitumisega tõsiselt armas Grizabella, malbe, rahumeelne ja paimaias kaunis Olinde ning Tartusse võttis käppade alla tee omale südantsulatavalt armas Lumina. 
Grizabella

Lumina

Nia

Olinde
2 ja pool aastat hoiukodus olnud täiesti tavaline triibik Heily sai aga naistepäevakingituse omale täieliku õnne näol - enam ei nimeta Heily end seal peres hoiukodukiisuks, vaid on täieõiguslikul pereliige ja sai hoiukoju päriselt jääda. Midagi paremat olemas ei olegi! 

Heily

Ka viimane Ruhnu-seltskonna kiisu Bruno ei pea enam ettevaatlikult transpordipuuri piiluma. Mitu pere käis kiisupoissi vaatamas, kuid järjekindlalt puges vahva tüüp neil hetkedel peitu, et mitte end ja oma ilu näidata. Hoiukodu taipas, et see on märk - Bruno on järelikult mõeldud siia jääma. Nüüd teab ka Bruno, et transpordipuuri enam kartma ei pea - edaspidiselt on see mõeldud vaid reisimiseks pere keskel! 
Ka imeilus, ülikaunites toonides Leyana leidis lõpuks päris oma kodu. Hoiukodu kõrvalmajas, kus ees ootamas samades toonides kiisu. 
Teisele koduringile rändas ka Trüffel, kes nüüd on kindlasti päris oma õiges kohas. Ees ootamas kaks kiisudest sõpra - üks pisut uhke ja omaettehoidev, ent teine, kes vajab väga teise kiisu lähedust. Koos on parem, teab ka Trüffel!
Ja loomulikult saab oma rambivalguse ka Ritsikas Rita! Eriti tõmbas ta tähelepanu kassivaatajalt seetõttu, et nii perenaine kui ka kiisu kannavad sama nime - Rita. Pea teise Eesti otsa toimus Tallinnast sõit, et just Ritsikas Rita koju saaks ja nii ta kaasa ka pakiti. 

Bruno

Leyana

Ritsikas Rita

Trüffel

Luna, Mickey Kass, Henry ja Rahel - üldse mitte vähemtähtsad kui kõik eelmainitud. Lunal on väga raske minevik olnud ning kõigele lisaks tiinestus ta ning kasvatas üles oma seltskonna poegi. Seejärel kolis tagasi kassituppa, kus esialgu pisut stressi teda inimesi pelgama pani, ent siis otsustas ta kõik oma trumbid lauale panna ja nii ta kodu leidiski! 
Mickey Kass sündis sõidutee ääres soojatrassides, uut pere ei heidutanud üldse see, et Mickey vajab pisut harjumist ja koheselt sülekass ei ole. 
Henry sai seltsiliseks omale täpselt sama suure energialaenguga väikemehe, kellega juba kassitoas ringi joosti ja mängiti vallatult. Pikka mõtlemist ei olnud - Henry tuli koju kaasa viia!
Ja Rahel - imekaunis, imesõbralik! Perenaine oli lausa strateegia välja mõelnud, kuidas olemasolevat kassi ja Rahelit lepitada, ent ilmselt seda kõike vaja polnudki, sest Rahel on tõepoolest võrratult sõbralik kiisupreili!


Henry

Luna

Mickey Kassi elu soojatrasside juures

Mickey Kass hoiukodus


Rahel

Kirju-mirju Manna, imearmas Poku, päriskodul end pikalt oodata lasknud Loviise, junga Karl, kiisupontšik Mona, Rooma, Morsik, graatsiline Elijah ja 12-aastane kiisuproua Liisu - ka kõik nemad leidsid päris-päris oma kodud. Kelle pered tegid mõne minutiga, mõned mõnekümne minutiga oma otsused teatavaks, et neljakäpalised päriselt oma kodudesse saata. Igaühe kojuminek tekitab meis kõigis tohutult suure õnnetunde!

Rooma

Elijah

junga Karl

Liisu

Loviise

Mona

vasakul Poku


Ja Jospel läks teisele kodukatsele, et nüüd leida see päris oma pesa. Pere jälgis teda nädala meie kiisukaamerast ning armusid iga hetkega üha enam. kõhklesid veel pisut, ent mitte pikalt - autole hääled sisse ja otse Viljandist meie Tallinna kassituppa, et kohev ja ilus Jospel koju jõuaks! 
Tiki ootas kodu tohutult pikalt - kasvas kassitoas suureks selle üleaastapikkuse koduootuse käigus ning ei suutnudki õppida kassitoas inimest täielikult usaldama. Kuid tuli neiu, kes Tiki ilusa pildi peale sulas ning jäi endale kindlaks ka kassitoas, mis siis, et teised kiisud ümber jalgade hõõrusid ja tunduvalt sotsiaalsemad on. Kodus aga sai perenaine kätte esimesed paid ja nüüd on sõprus täielikult alanud! 
Viktor - tuli meile Sillamäe kassikolooniast, olles täis üleni sopaseid ja mudaseid pulste, nende all hunnikus elavate kirpudega ja olgem ausad - arglikuna. Kuid aeg, hoolitsused ja täis kõht tegid kõik selleks, et läheks täpselt nii nagu läks - Viktor puges väga kiirelt hinge kassivaatajatele, kes lausa Tartust teda vaatama tulid. Viktor läkski oma koju! 

Tiki

Viktor

Jospel


Ja viimased, ent mitte sugugi vähemolulised kojuminejad:
Pöialmiisu, Põrnikas, Borka, Valge Klaar ehk Mustu! 
Esimene neist - Pöialmiisu - kolis vahvale noorpaarile seltsi, kes kiirustasid lausa oma asjade lahtipakkimistega uues kodus, et kiisupreili kiirelt koju saaks. Seda seetõttu, et nende kõrvus helises Pöialmiisu lakkamatu nurr! 
Põrnikas sulatas uue pere südamed hoolimata sellest, et tegu pole (veel) sülekassiga. Suured silmad olid küll pisut täis hirmu kiisupreilil, ent oodata oli ees päriskodu soojust ja alati täis toidukaussi! 
Borka võlus jooksvalt kassitoas kõikide vabatahtlike südamed ning silmaravi tõttu ootas kodu ka üpris pikalt. Kuid tulemata see kodu ei jäänud - Borka lipsas transpordipuuri meelsasti, esitas kauni viisijupi hüvastijätuks oma sõpradele ja aeg oli seada käpad kodu poole!
Ehkki hoiukodu oli väga kiindunud Valgesse Klaari ehk Mustusse, siis sellegipoolest loovutas ta kiisu ikkagi oma sugulasele, ja seda kõike kiisu enda huvides. Ta pigem ei armastanud eriti teiste kiisude seltskonda ning oma uues kodus ta saab nautida üksikkassiks olemist!


Põrnikas

BorkaEt siis palju kokku saite? 32? Siis on kõik täpselt õige! Märtsikuus leidis kodu tõepoolest 32 vahvat kiisut! 


Kassitoa kasse saab jälgida klikates järgmisele aadressile:
 
Kui aga soovid mõnele kiisule kodu või hoiukodu pakkuda siis:
kodu pakkumiseks täida ära kiisuvõtja küsimustik http://pesaleidja.ee/content/loovutustingimused
kui soovid pakkuda hoiukodu võid on Sul mõni idee ja soov kiisusid aidata siis kirjuta julgesti info@pesaleidja.ee
 
Pesaleidja pere tänab Teid lugemast, kaasa elamast ja aitamast!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah