Otse põhisisu juurde

NOVEMBRIS LEIDIS KODU 49 LOOMA!

Tere taas!On suur rõõm, et novembriga on koduotsivaid loomi jäänud meie, Pesaleidjate, poolt lausa 49 looma võrra vähemaks. Kindlasti ei päästa see arv maailma, kuid meie südamed on taaskord nelikümmend üheksa korda kergemad, rahulikumad ja uni on nelikümmend üheksa korda magusam ja parem!
Seda muidugi ka nende loomade jaoks, kes kodud leidsid!
Ega ei nimetata niisama novembrit hingekuuks - hinged ja südamed sulavad ning nii juhtus nii mõnelgi meie endise hoolealusel, et just nemad suutsid õiged hinged ja õiged südamed ära sulatada!
Novembrikuu esimene kojumineja Hallike tõestas, et kui ikka kass on õige, siis ei loe ükski vahemaa - talle tuldi järgi lausa Jõhvist. Aga mis sa ära teed, kui see õige tunne tuleb peale ja kiisu on vaja koju viia!
Penelope ja Manuel leidsid ühiselt ühe pere. Mõlemad tegid hoiukodus läbi tohutuid muutusi - susisejad õppisid ära hoopiski nurrumise ja nüüd kõlab nurr nende kodudes alati. 
Ja imearmas Mustu võlus ära südame neiul, kes juba mõnda aega kiisuvõttu planeerinud oli. 
Ja üliarmsad Nokte ja Madonna leidsid omale sümpaatse ja imetoreda abielupaari, kelle südamed sulatada ja kelle juures oma pesa sisse seada. 

Penelope

Manuel

Nokte

Madonna

Mustu

Kahekesi koos leidsid oma päris kodu, küll üle lahe, ka Ostin ja Vesti. Seltsis on ikka segasem ja alati vahvam! 
Ja pisike Natali, kelle uus perenaine lausa töölt vaba päeva võttis, et kiisukesega koos olla, seadis end sisse mõnusas kodus, kus pisike poiss teda samuti ootamas oli!
Taluperenaiseks seadis end sisse Beatrice, kellest korduvalt kassitoas loobuti, sest ta oli FIV+. Lõpuks leidus inimene, keda see ära ei ehmatanud ning kes võtab Beatrice'i just sellisena nagu ta on - imearmas, paimaias ja hellik.
Ja võrratu punane poiss Fred ei lasknud endal üldse kaua kassitoas olla, vaid võlus kiirelt südamed ning tõttas elama hoopis heade mõtete linna - Tartusse.
Ja imeilus Nööbike - ootas mitu aastat omale seda õiget inimest ja kedagi, kellele ta üleüldse silmagi jääks. Ja nii nad tulid - pereisa ja 16-aastane poeg. Ja Nööbike saigi oma kodu, oma inimesed ja lõpuks ometi püsiva elukoha. 

Beatrice

Vesti, uue nimega Domino

Ostin, uue nimega Oreo

Natali, uue nimega Saara

Fred

Nööbike


Murka, vahva kassipoiss, kelle kohta uus pere ütles ausalt ja konkreetselt, et kiisu on päriselus veelgi ilusam kui piltidel, leidis samuti oma pesa, oma inimesed, oma paikäe. 5-aastane perenaine oli vägagi ootusäreval kiisukest oodates ja ilmselt niisamutigi pere suur koer. 
Novembrikuises kõledas ilmas leidis üles kodusooja vahva Aventuriin.
Ja pisikesed gängilapsed Eva, Zara ja Asja tundsid, et koduotsingud on igati lõppenud ja aeg on päriselt oma kodudesse minna. 
Ja pisike paimaias John, kes elas kassitoas, kuid seda elu üldse ei armastanud, sai oma peidupaiga ja hea kodu, kus on alati rahu ja oma paikäsi. 
Ja et kõiges ikka täiesti kindel olla, siis pisike Remus vaatas lausa pealt, kuidas tema lepingut täidetakse ja et kõik ikka täiesti korrektne oleks. Kui heakskiit oli antud, kolis Remus aga oma inimesega, oma koju. 

John

Murka

Remus

Zara

Adopteeriti ka armas Bonzo, et saaks oma viimase päeva ametliku kodukiisuna veeta. Kahjuks ei õppinud Bonzo mitte kunagi kõndima ja ehkki meie armsad sõbrad aitasid kiisulapse kõikvõimalikele uuringutele neuroloogi juurde, selgus, et tal on pöördumatud kahjustused nii suur- kui ka väikeajus. Seitsme kuuga läks stabiilselt aga kassilapsel halvemaks, lõpetas toe najal seismise ning lebas vaid ainult. Lihaskrambid olid tihedad tekkima ja nii oli ka tagumine käpp liigesest väljas krambi tagajärjel. Oli isekas kiisut vägisi elus hoida ning ausam Bonzo enda suhtes lasta tal minna.. Nüüd on Bonzo valudest ja piinadest prii. Jää hüvasti, armas pisike!
Tähelepanu keskpunkti, mida see kass ka väga vajas, sai nüüd lõpuks imeilus Marcus. Kass, kes tuli kassituppa pulste täis, ja kes pügamas käis, kasvatas lühikese ajaga selga taaskord imeilusa pika ja ülitumeda triibuga kasuka ning võlus sellega südamed. 
Suvitamisvõimalusega suvekodu ning oma perega korteri sai aga vahva Mico ning on nüüd täieõiguslik pereliige oma inimestega.
Miisu valis välja omale kõige õigemad inimesed just iseenda jaoks ja saab nüüd nurruda kolme väikese lapse seltsis lõputult.
Uues kodus vallatleb ja uudistab ringi väike üksik nukrutseja Öö. Hoiukodu ravis kiisulapse ilusti terveks ning saatis ta siis rahuliku südamega hea perega kaasa, et oleks oma isiklik paikäsi lõpuks ometi olemas.
Ja täitsa omad kodud leidsid ka Kastanja kassitoast, vahva kolmevärviline Lapileenu, üleni punane üllatuslikult emaseks osutunud Eloise, Georgiina ning Eva-Lotta!

Georgiina

Kastanja

Lapileenu

Marcus

Mico

Miisu

Öö


Eloise

Ja ei ole ainult nii, et Pesaleidja hoolealused oleksid vaid pikkade vurrudega kiisud, vaid aeg-ajalt lisanduvad meie nimekirjaga ka teistmoodi vurrulised. Sedakorda leidsid oma kodu novembris kaks isast deegut - Tiku ja Kiku!


                                      
Pisike ja võrratult armas Alfie, imekaunis graatsiline kassitüdruk Emily, viimased gängilapsed Alisa ja Bass, nimetu Laitse kiisulaps, võrratu mustriga Nele ja panter Coco ei tahtnud enam kauemaks oma kodu ootama jääda ja tegid õiged otsused - nüüd saavad nad jõuluaega vastu võtta igaüks oma kodus, oma õigete inimestega ja oma peredega. Mis saakski mõnusam, hubasem, soojem ja parem variant olla? Südamed sulasid hetketega ja otsused olid kiired tulema. 


Emily

Alfie

Coco

Nele

Oleme enam kui kindlad, et meie kõigi jaoks on 3 aastat ja 8 kuud pikk aeg, eks? Täpselt nii kaua ootas kassitoas kodu armas, õrna hingega ja vahva mustriga kassipoiss Tarts. Ta oli seda päeva oodanud kõige kauem meie kassitoas olevatest kassidest. Ja ta jõudis selle imelise päeva ära oodata! 
Meie südamed on täis siirast õnne ja rõõmu, soojust ja usaldust kõikide heade inimeste vastu. Me oleme tõepoolest õnnest tulvil, et ka meie vahva totu Tarts oma kodu leidis.Imearmas tuhavärvi Väikekass leidis seltsilise 4-aastases peremehes ja otsustas, et sellest saabki tema kodu. 
Hoiukodu südame sulatanud Mozart tegi samuti tähtsa sammu ja leidis oma kodu. Kui ta pisikesena hoiukoju jõudis ja koheselt stressist haigestus, sai hoiukodu perenaine teda iga mõne aja tagant süstida, soojendada, sundtoita, kuid tema jäi võitjaks! Ja võitis ta terveks saamise, kuid ka päris oma kodu! 
Kaisukiisuks ja vanemale kassile seltsiks kolis ka imeilus Sässu.
Tark tüdruk Stefanie jõudis esialgu kassituppa, siis hoiukoju ja lõpuks ka päriskoju, kus sulatab südant nüüd vahval peretütrel.
Ja kassitoa suurim kass vahva pontspõsk Mau ei jätnud samuti jonni ja teadis, et tuleb kodu leida veel selle aastanumbri sees. Et ees juba ootab Pesaleidjast varem koju viidud suur kiisu Pumpkin, siis võlus paratamatult Mau oma välimusega pere täiega. Mau sai uueks nimeks Peeter Morsk ning kogu oma 7,5 kilogrammiga ka koju kolis!
Ja korduvalt huvilisi ja ankeete saanud Juno seekord oma huvilist pisikese arglikkusega ära ei ehmatanud, vaid just see kassisoovija teadis täpselt, et Juno on see, keda ta südamest ja siiralt soovib! 
Pealinnas hoiukoduelu prooviv Foxy aga kaua seda elu elada ei soovinud ja sõlmis paberid vahva perekonnaga, kus kaks last ja pereema, kes ei saanud mitte kuidagi silmi just sellelt kiisukeselt! 
Ja samuti pakkisid oma kompsud kokku vahvad Katniss, Preili Piiks ja ülivahva kiisulaps Hans kassitoast! 

Juno

Coco

Foxy

Mau, uue nimega Peeter Morsk

Mozart

Preili Piiks

Stefanie

Sässu

VäikekassSelline oligi novembrikuus kojuläinud kasside rubriik :)
Aitäh lugemast ja meiega olemast!
Kui ka sina soovid aidata kodututele loomadele kodu leida või pakkuda hoiukodu siis kirjuta:
Vaata lahedaid kiisude tegemisi veebikaamerast, ehk on Sinu tulevane sõber just seal:

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus