Otse põhisisu juurde

Kiisupõnn Tiara kodu-uudised

Pisipiiga Tiara on alles sellel kevadel sündnud armas triibuline kiisupõnn, kes koos oma ema ja õdede-vendadega Pesaleidja hoiukodus päris oma sõpra otsis. Saigi kuulutus üles ja nagu arvata oligi tuli talle kodupakkumisi lademetes. Kes siis suutaks vastu panna nendele suurtele silmadele ja pisikestele vurrudele! :)


Aga kuidas küll valida õige kodu - eks ikka selle järgi, et kiisupõnnil on vaja inimpõnne. :) Nii sõitiski Tiara päris oma koju, kus ootasid teda pikkisilmi ema, isa ja kaks õnnelikku last.

Juba järgmisel päeval saime vahvad kodu-uudised:

Terve autosõiduaja oli rahulikult ja ainult piilus, jäi isegi natukeseks magama. Koju jõudes jäi oma puuri magama ning hiljem oma magamispessa. Õhtul kell 11 otsustas tema hakata uurima, mis tema uues kodus kõik on. Täna tema uurimisretked jätkuvad :) Isegi jõudis juba teisele korrusele, kus vaadati kõik nurgad ja asjad üle :) Aga üle kõige meeldib talle oma pesas pikutada, vahel isegi keerab ennast selili ja mõnuleb :) Koguaeg ikka vaatab kas oleme olemas, ei taha hetkel üksi olla. Väga süüa ja juua ei ole tahtnud, aga olen talle näpuotsast ikka proovida andnud ja on võtnud nii ka. Aga eks natuke aega võtab tal kõik see kohanemine. 


Kuna Tiara veel nii pisike, siis eks ikka tuleb talle veel nii mõndagi õpetada, aga nii tore kuulda, et tema pere teada kõiges selles toetab ja aitab. Natuke hiljem saime sellised vahvad uudised:

Tiara on tänasega muutunud kohe tunduvalt julgemaks. Sööb ilusti ning eriti maitseb talle konserv, seda nuusutades tõttab kohe jooksuga sööma. Joob ilusti vett kui ise seda soovib:) Eile õhtul tegi oma esimese kaka (olin selle üle väga õnnelik, kuigi võib mõelda, et selle üle tundub rõõmustamine ehk naljakas, kuid ma olin tõeliselt õnnelik :) ). Algul tahtis selle teha koridori nurka, kuid sain käitumisest aru ning suunasin ta liivapotti ja tegigi ilusti ära. Kraapis seal suure hooga :) Nii kihvt oli vaadata. Olen teda siin ise suunanaud ka pissile, on ka seda teinud ilusti. Eks ta varsti harjub ka poti asukohaga, söögi asukoht juba tal teada :). Meeldib oma pesas tududa, seda eriti päeval ning õhtul tahaks ikka pikalt üleval olla :) Ronib mööda diivanit ülesse ja vaatab õue diivani seljatoe pealt, aga eriti huvitav on ka diivani alla peitu pugeda ning sealt piiluda :)
Ta on ikka niiiiiii armas meile siin, täitsa nunnukas väike beebi.
Suured-suured tänud meie kiisubeebile kodu pakkumise eest! Meie poolt soovime teile pikki nurrutäis aastaid!

Kui ka Sina igatsed üht nurruvat sõpra, siis piilu siia: https://www.pesaleidja.ee/loomad/praegu-otsivad-kodu.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v