Otse põhisisu juurde

Kiisupõnn Tiara kodu-uudised

Pisipiiga Tiara on alles sellel kevadel sündnud armas triibuline kiisupõnn, kes koos oma ema ja õdede-vendadega Pesaleidja hoiukodus päris oma sõpra otsis. Saigi kuulutus üles ja nagu arvata oligi tuli talle kodupakkumisi lademetes. Kes siis suutaks vastu panna nendele suurtele silmadele ja pisikestele vurrudele! :)


Aga kuidas küll valida õige kodu - eks ikka selle järgi, et kiisupõnnil on vaja inimpõnne. :) Nii sõitiski Tiara päris oma koju, kus ootasid teda pikkisilmi ema, isa ja kaks õnnelikku last.

Juba järgmisel päeval saime vahvad kodu-uudised:

Terve autosõiduaja oli rahulikult ja ainult piilus, jäi isegi natukeseks magama. Koju jõudes jäi oma puuri magama ning hiljem oma magamispessa. Õhtul kell 11 otsustas tema hakata uurima, mis tema uues kodus kõik on. Täna tema uurimisretked jätkuvad :) Isegi jõudis juba teisele korrusele, kus vaadati kõik nurgad ja asjad üle :) Aga üle kõige meeldib talle oma pesas pikutada, vahel isegi keerab ennast selili ja mõnuleb :) Koguaeg ikka vaatab kas oleme olemas, ei taha hetkel üksi olla. Väga süüa ja juua ei ole tahtnud, aga olen talle näpuotsast ikka proovida andnud ja on võtnud nii ka. Aga eks natuke aega võtab tal kõik see kohanemine. 


Kuna Tiara veel nii pisike, siis eks ikka tuleb talle veel nii mõndagi õpetada, aga nii tore kuulda, et tema pere teada kõiges selles toetab ja aitab. Natuke hiljem saime sellised vahvad uudised:

Tiara on tänasega muutunud kohe tunduvalt julgemaks. Sööb ilusti ning eriti maitseb talle konserv, seda nuusutades tõttab kohe jooksuga sööma. Joob ilusti vett kui ise seda soovib:) Eile õhtul tegi oma esimese kaka (olin selle üle väga õnnelik, kuigi võib mõelda, et selle üle tundub rõõmustamine ehk naljakas, kuid ma olin tõeliselt õnnelik :) ). Algul tahtis selle teha koridori nurka, kuid sain käitumisest aru ning suunasin ta liivapotti ja tegigi ilusti ära. Kraapis seal suure hooga :) Nii kihvt oli vaadata. Olen teda siin ise suunanaud ka pissile, on ka seda teinud ilusti. Eks ta varsti harjub ka poti asukohaga, söögi asukoht juba tal teada :). Meeldib oma pesas tududa, seda eriti päeval ning õhtul tahaks ikka pikalt üleval olla :) Ronib mööda diivanit ülesse ja vaatab õue diivani seljatoe pealt, aga eriti huvitav on ka diivani alla peitu pugeda ning sealt piiluda :)
Ta on ikka niiiiiii armas meile siin, täitsa nunnukas väike beebi.
Suured-suured tänud meie kiisubeebile kodu pakkumise eest! Meie poolt soovime teile pikki nurrutäis aastaid!

Kui ka Sina igatsed üht nurruvat sõpra, siis piilu siia: https://www.pesaleidja.ee/loomad/praegu-otsivad-kodu.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah