Otse põhisisu juurde

MAIS LEIDIS PESALEIDJA ABIGA KODU 42 KASSI

Suvi on käes (vähemalt ilma poolest), kuid ega Pesaleidja mõtlegi puhkust võtta! Meie tublid vabatahtlikud tegelevad endiselt igapäevaselt oma hoolealustega, et nad võimalikult kiirelt kodud leiaksid - olgu jaanipäev või taasiseseisvuspäev! Kevad on loomulikult meie vabatahtlike jaoks üks kiiremaid aegu, sest just kevadeti jõuab meieni eriti suur hulk abipalveid leitud kassipoegade osas... Õnneks ei ole aga endale vurrulist parimat sõpra otsivate perede hulk vähenenud ning pea kõik kassituppa jõudnud tänavakiisud leiavad lõpuks oma inimese näol selle õige hingesugulase. Kas pole mitte tore? Maikuus leidiski lausa 42 kassi endale päris oma inimesed ning selle üle saab ainult siirast rõõmu tunda. Aitäh! Vaatame siis aga kirjust galeriist, kes need 42 vahvat maikuu karvakera on:

Esimeseks kojuminekas oli maikuus Elvis. Elvis on üks vahva mürgelmõmmik, kes küll uues kodus esialgu segaduses oli ning end nädalakese peitis, kuid nüüdseks tõeline nurrumootor on.


Elvis


Kassitoa suurim mängupall Mõngel

Tähte

Deani eelmine omanik haigestus ja nii tuli ta kassituppa elama... Dean on aga visa hing ning kassitoa elu teda ei hirmutanud!
Dean

Teele

Sixten

Pontsakas printsess Fransesca


Oh, meie armas murelaps Blackberry... Kuna Blackberry on aastaid erinevate terviseprobleemidega võidelnud, sest neerud on töötamise lõpetanud, oli temal aeg minna üle vikerkaaresilla... Üks meie armas vabatahtlik, Blackberry hoiukodu, soovis aga, et Blackberry lahkuks meie seast kodukassina, mitte kodutuna, ning adopteeris kalliks saanud kassi enne tema viimast teekonda. Kerget käppa sulle, Blackberry!
BlackberryPisike Endrike, kelle parimaks sõbraks on nüüd neli aastat tagasi samuti Pesaleidjast adopteeritud Pimeduse Rüütel.


Benny


Liam - väike armas kassipoeg, kes võitis oma krutskite, müttamise ja lõbusa mänguga pere südamed nii, et nad ei suutnud enam temaga kassitoast lahkuda, kuigi neil polnud plaanis sel päeval kassi võtta. Liamil on nüüd vahvad sõbrad pere laste näol, kes temaga mängimisest ei tüdine ja kelle õpikutele ta nüüd pikali saab visata, kui kodus liiga vaikseks jääb.


Sophie. Pere otsis küll kassipoega, kuid Sophie võlus oma sõbraliku meele ja kaisutamisega noored ära. Kassitoast lahkudes ei oldud 100% kindlad, kas võtta kass või mitte, kuid juba järgmisel päeval andsid noored teada, et Sophie on siiski see õige. Samal õhtul, mil Sophie koju läks, kirjutas pere, et kass juba kaisutab nendega ja käib kodus ringi, nagu oleks terve elu seal elanud!


Halvaa suutis oma hoiukodule nii südamesse pugeda, et nad jätsid ta päriseks endale.


Guinn


Õie ja Filifjonka said aga koju minna ÜHESKOOS!


Randy


Berle


Gismet


Suvi


SügisTalv


Cleeves


Sebastian


Triibu


Kevad


Lucky ja Lamborgini


Griselda


Semu


Ilvesemari


Dora


Skittles


Doris


Hagrid. Kuigi kassipoja hooaeg on täies hoos, siis see ei tähenda, et ka eakamad kassid ei võiks koju minna. Mais seadis neli käppa kodu poole üle kümne aasta vana Hagrid, kes pole üldse üks tavaline kass. Hagridil oli tänaval ilmselt väga keeruline elu, sest lisaks sellele, et ta on FIV kandja, on ta mingi kakluse käigus kaotanud oma ülahuule. Õnneks ei hoolinud tema omanikud sellest üldse ning Hagrid sai valituks just seetõttu, et tegemist on eaka ja äärmiselt toreda kassiga.


Sairi


MarkoLumike ja Susi


Timotheus-Helios
Suured südamlikud tänusõnad ja kallid kõigile kodupakkujatele! Ilma teieta oleksid need tuhanded kiisud, kelle aastate jooksul kodudesse oleme saatnud, palju kurvema saatusega... Armastus teeb imesid!


Juuli alguses juba järgmine kojuminejate kokkuvõte!

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:

EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank

Kommentaarid

  1. HURRAAA!!! Nii tore et nad on nüüd kodus ja neid armastatakse!!!

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v