Otse põhisisu juurde

MAIS LEIDIS PESALEIDJA ABIGA KODU 42 KASSI

Suvi on käes (vähemalt ilma poolest), kuid ega Pesaleidja mõtlegi puhkust võtta! Meie tublid vabatahtlikud tegelevad endiselt igapäevaselt oma hoolealustega, et nad võimalikult kiirelt kodud leiaksid - olgu jaanipäev või taasiseseisvuspäev! Kevad on loomulikult meie vabatahtlike jaoks üks kiiremaid aegu, sest just kevadeti jõuab meieni eriti suur hulk abipalveid leitud kassipoegade osas... Õnneks ei ole aga endale vurrulist parimat sõpra otsivate perede hulk vähenenud ning pea kõik kassituppa jõudnud tänavakiisud leiavad lõpuks oma inimese näol selle õige hingesugulase. Kas pole mitte tore? Maikuus leidiski lausa 42 kassi endale päris oma inimesed ning selle üle saab ainult siirast rõõmu tunda. Aitäh! Vaatame siis aga kirjust galeriist, kes need 42 vahvat maikuu karvakera on:

Esimeseks kojuminekas oli maikuus Elvis. Elvis on üks vahva mürgelmõmmik, kes küll uues kodus esialgu segaduses oli ning end nädalakese peitis, kuid nüüdseks tõeline nurrumootor on.


Elvis


Kassitoa suurim mängupall Mõngel

Tähte

Deani eelmine omanik haigestus ja nii tuli ta kassituppa elama... Dean on aga visa hing ning kassitoa elu teda ei hirmutanud!
Dean

Teele

Sixten

Pontsakas printsess Fransesca


Oh, meie armas murelaps Blackberry... Kuna Blackberry on aastaid erinevate terviseprobleemidega võidelnud, sest neerud on töötamise lõpetanud, oli temal aeg minna üle vikerkaaresilla... Üks meie armas vabatahtlik, Blackberry hoiukodu, soovis aga, et Blackberry lahkuks meie seast kodukassina, mitte kodutuna, ning adopteeris kalliks saanud kassi enne tema viimast teekonda. Kerget käppa sulle, Blackberry!
BlackberryPisike Endrike, kelle parimaks sõbraks on nüüd neli aastat tagasi samuti Pesaleidjast adopteeritud Pimeduse Rüütel.


Benny


Liam - väike armas kassipoeg, kes võitis oma krutskite, müttamise ja lõbusa mänguga pere südamed nii, et nad ei suutnud enam temaga kassitoast lahkuda, kuigi neil polnud plaanis sel päeval kassi võtta. Liamil on nüüd vahvad sõbrad pere laste näol, kes temaga mängimisest ei tüdine ja kelle õpikutele ta nüüd pikali saab visata, kui kodus liiga vaikseks jääb.


Sophie. Pere otsis küll kassipoega, kuid Sophie võlus oma sõbraliku meele ja kaisutamisega noored ära. Kassitoast lahkudes ei oldud 100% kindlad, kas võtta kass või mitte, kuid juba järgmisel päeval andsid noored teada, et Sophie on siiski see õige. Samal õhtul, mil Sophie koju läks, kirjutas pere, et kass juba kaisutab nendega ja käib kodus ringi, nagu oleks terve elu seal elanud!


Halvaa suutis oma hoiukodule nii südamesse pugeda, et nad jätsid ta päriseks endale.


Guinn


Õie ja Filifjonka said aga koju minna ÜHESKOOS!


Randy


Berle


Gismet


Suvi


SügisTalv


Cleeves


Sebastian


Triibu


Kevad


Lucky ja Lamborgini


Griselda


Semu


Ilvesemari


Dora


Skittles


Doris


Hagrid. Kuigi kassipoja hooaeg on täies hoos, siis see ei tähenda, et ka eakamad kassid ei võiks koju minna. Mais seadis neli käppa kodu poole üle kümne aasta vana Hagrid, kes pole üldse üks tavaline kass. Hagridil oli tänaval ilmselt väga keeruline elu, sest lisaks sellele, et ta on FIV kandja, on ta mingi kakluse käigus kaotanud oma ülahuule. Õnneks ei hoolinud tema omanikud sellest üldse ning Hagrid sai valituks just seetõttu, et tegemist on eaka ja äärmiselt toreda kassiga.


Sairi


MarkoLumike ja Susi


Timotheus-Helios
Suured südamlikud tänusõnad ja kallid kõigile kodupakkujatele! Ilma teieta oleksid need tuhanded kiisud, kelle aastate jooksul kodudesse oleme saatnud, palju kurvema saatusega... Armastus teeb imesid!


Juuli alguses juba järgmine kojuminejate kokkuvõte!

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:

EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank

Kommentaarid

  1. HURRAAA!!! Nii tore et nad on nüüd kodus ja neid armastatakse!!!

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus