Otse põhisisu juurde

JUULIS LEIDIS PESALEIDJA ABIGA KODU 50 KASSI

Tohoh, juba august! Loodame, et kõigi meie vahvate kassisõpradest jälgijate suvi on olnud imeline ning ka kõigi kiisud on koos omanikega tänu puhkustele rohkem koos aega veeta saanud. Pesaleidja on ka suvekuumuses nobedasti tööd teinud ja kassihuvilisi vastu võtnud ning kuuma juulikuu jooksul leidis päris oma kodu lausa poolsada toredat kiisut! Vaatame siis kirjust galeriist, kes need 50 vahvat juulikuu karvakera on:


Esimesteks kojuminejateks olid juulikuus Jahu ja Leib. Kaksikud võeti koos just seetõttu, et neil ei hakkaks üksi igav - koos on ju ikka lõbusam mängida ja maailma avastada! Seda enam, et Jahu ja Leib on juba algusest peale olnud väga lähedased.


Jahu ja Leib

Kaunitar Bella

Gia


Blanco

Präänik hakkab elama peres, kus on kaks väikest tüdrukut, seega mängukaaslastest tal puudust ei tule.

Kinksu
Freja


MauritaniaSahara


Tilluke Cuvee oli oma pesakonna kõige pisem, seega tema perekond otsustas, et pisikese kohanemiseks võtavad nad ülejäänud pesakonna endale ajutiselt hoiukoju.


Väike Müü


Kity


Emery


Gustava


Juku ja Käpik said koju minna ÜHESKOOS!


Maailma jutukaim emakass Perdita


Karma


Imekaunis, kuid arg 3kuune Ghost. Omanike vanem kass oli kunagi samasugune argpüks, kuid peale kuudepikkust sotsialiseerimist sai temastki painautleja. Ghosti sisin ei hirmutanud seega uut perekonda sugugi.


Kõigi suur semu Kaaron


Bellini, kes nagu paljud teisedki, suutis oma hoiukodust päris kodu teha.Mirju koju saamise lugu on päris vahva! Nimelt ei suutnud kassitoas olles tema uued omanikud otsustada, kas pakkuda kodu vanahärra Toomasele või Mirjule. Vabatahtlik pakkus, et pangu nad puur maha ja vaadaku, kumb sisse ronib. Kuigi Toomas kohe rõõmsalt puuri nuusutama asus, ei näidanud ta siiski piisavalt huvi välja, seega Mirju tõusis uhkelt püsti ja marssis puuri.


Moana ja Tuhkatriinu


Dotty-Helen, kelle uus kodu saab olema lausa Hollandis.


Fluffy-Kelli


Pontsik, kes oli küll arake ja pisike, kuid kelle uus pere on nõus andma talle aega harjumiseks nii palju, kui ta seda vajab. Kui tore!


Salem


Karamell


Pisike Mafi, keda ootas uues kodus ees eelmisel suvel Pesaleidjast võetud Turbo.


Tuglas


Trudy, kes ootas kodu oi, kui kaua. Meil on nii hea meel, et see nüüd lõpuks juhtus!


Mirtel, kelle kadumist märgates tema omanikud Pesaleidjasse teda tagasi võtma tulid. Lõpp hea, kõik hea!


Jasmine võlus ära ühe Šveitsis elava perekonna südamed.


Oreo ja Vanilli - õed, kes leidsid ühise kodu, kus elavad noored sõbrannad juba varem päästetud kassidega.


Borg


Mistik


Valmar, kelle uus pere soovib tulevikus temaga lõpuks isegi traksidega õues seiklemas käima hakata. Kui vahva!


Jonnipunn


Aroonia, kes vaatamata oma raskele seisundile tuli kõigest tublisti välja ja leidis veel kiirelt päris oma kodugi.

Suured südamlikud tänusõnad ja kallid kõigile kodupakkujatele! Ilma teieta oleksid need tuhanded kiisud, kelle aastate jooksul kodudesse oleme saatnud, palju kurvema saatusega... Armastus teeb imesid!


Septembri alguses juba järgmine kojuminejate kokkuvõte!

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:

EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v