Otse põhisisu juurde

7 TOIDUAINET, MIS ON SU KASSILE MÜRGISED

Inimesed armastavad süüa ja sellepärast toit ümbritsebki meid. Unustame kohvi lauale koos avokaadosaiaga ja märkamatult leiab neljajalgne sõber need üles. Tundub, mis kahju see ikka teha saab, kuid nurga tagant luurab tõsine oht.


Photo by David Köhler on Unsplash
1. Viinamarjad ja rosinad

Tunduvad head maiustused kassidele, aga reaalsus on teine. Viinamarjade ja rosinate söömine võib kassidel põhjustada neerupuudulikkust. Varajaseks märgiks on oksendamine ja hüperaktiivsus. Viinamarjad on süsivesikute rohked.

2. Küüslauk ja sibul.

Kõlab pisut üllatavalt, et nad on ohtlikud kassidele, sest kasutame peaaegu igas toidus komponentidena. Siiski on see tõsi. Väikeses koguses võib küüslauk, sibul ja isegi pulbri või kuumutatud kujul põhjustada kõhulahtisust. Suuremates koguses on olnud juhtumeid, kus kassil kujuneb välja aneemia ehk punavaraliblede arv on veres vähenenud.

3. Avokaado

Tänapäeval on eriti populaarne toituda tervislikult ja sellega on kaasa tulnud ka avokaado hullus. Kuigi vili on inimestele kasulik ja muidugi väga maitsev, sisaldab see karvapallidele mürgiseid toksiine. Tagajärjeks on ooksendamine ja äge kõhulahtisus.
Photo by Irene Kredenets on Unsplash

4. Alkohol

Alkoholil on samasugune mõju kassidele nagu inimestele. Alkohol kahjustab maksa ja aju. Ainuke vahe on kogustes. Kaks lusikat kanget alkoholi viib kahe kilose kassi koomasse ja üks lusikas rohkem on juba surmav.

Photo by Charisse Kenion on Unsplash

5. Šokolaad

Keegi ei suuda ära öelda kassile, kes suurte silmadega vaatab sulle otsa ja palub šokolaadi. Kuid tuleb mõelda looma tervisele ja selle asemel anda kassidele mõeldud maiustust. Šokolaad sisaldab toksilisi aineid kassidele, mis võivad tekitada värinaid, südame kloppimist, epilepsiat ja isegi surma.

6. Kofeiin

Kofeiini leidub kohvis, tees, energiajoogis ja šokolaadis. Siinkohal tuleb täpsustada, et raviteedes (piparmünt, saialill, kummel) pole kofeiini. Ainet leidub rohelises, mustas ja valges tees. Sarnaselt šokolaadile põhjustab kofeiin kassidel raskenenud hingamist, värinaid ja südamerütmihäireid

Photo by Thomas Q on Unsplash
7. Kirsid ja murelid

Tundub imelik, aga nii see on. Kirsi viljaliha pole mürgine, aga kivi kohta sama ei saa öelda. Kirsikivis peitub aine nimega tsüaniid, mis on ka inimestele surmav. Tihti kasutatakse ka romaanides ja filmides tsüaniidi mõrvarelvana.

Kasutatud allikad:

https://blog.nationwide.com/toxic-foods-for-dogs-and-cats/
https://www.thesprucepets.com/human-food-and-cats-551947
https://www.homeoanimal.com/blogs/blog-pet-health/81074756-10-most-toxic-foods-for-cats
https://pets.webmd.com/cats/ss/slideshow-foods-your-cat-should-never-eat

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah