Otse põhisisu juurde

OKTOOBRIS LEIDIS KODU 58 KASSI

Tere sõbrad!

Nagu pealkirjas seisab, siis tõesti leidis oktoobri kuus endale kodu 58 imelist nurrikut.
Mõni neist jäi päriskassiks hoiukodusse, mõni ootas kassitoas kuni tema inimene tuleb. Need inimesed kes pakuvad kodu kodutule loomale on suurepärased. Nad avavad loomale mitte ainult oma kodu vaid ka südame ja hinge. Sageli ei ole kiisu veel valmis olemema pereliige ja siis jagub neil inimestel kannatust ja tahtmist oodata. Oodata ja vaadata kuidas mõnest arglikumast kassist saab tasapisi järjest sõbralikum karvakera. Mõnel juhul muidugi peab ootama kuid, kuni loom lubab enda kohevat karvastikku puutuda ja mõnikord ei saagi kassist sülekassi vaid jääbki salapäraseks olendiks koduseinte vahel.
Juba postituse alguses täname südamest kodupakkujaid, annetajaid, aitajaid ja kaasaelajaid.

Nüüd aga värvikas oktoobrikuu kiisude galerii.Victora valis kassitoas oma inimesed ise välja. Vaadati küll ka teisi kasse kuid Victoria ei saanud jätta midagi juhuse hooleks ja oli ikka ja jälle nende ümber.


Mõne kiisu kohta oleme saanud ka juba kodust uudiseid. Näiteks pildil olev Mali on koerale selgeks teinud, et kui tema sööb koera kausist siis koer lihtsalt peab ootama kuni Mali oma toimingud on lõpetanud.

Nagu pildilt näha siis kolisid ka kõik putukapesakonna imelilusad kiisutitad koju.
Oktoobri kojuläinud kiisudest olid 21 kassipojad ja ülejäänud täiskasvanud kassid.

Pisike Susanna (omadele Suusi) võlus oma pättuste ja püsimatusega ära kogu hoiupere ja temata enam elu ette ei saanud kujutada. Susanna jäi hoiukodusse päriseks!


Pildil olevad Liisu ja Pisi Poiss, ja Yang ja Pehmu said koju minna koos ja jätkata lõputut müramist ja vigurmagamist teineteise seltsis.

Suur tänu veelkord!
Kohtumiseni juba järgmisel kuul.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!
Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v