Otse põhisisu juurde

OKTOOBRIS LEIDIS KODU 58 KASSI

Tere sõbrad!

Nagu pealkirjas seisab, siis tõesti leidis oktoobri kuus endale kodu 58 imelist nurrikut.
Mõni neist jäi päriskassiks hoiukodusse, mõni ootas kassitoas kuni tema inimene tuleb. Need inimesed kes pakuvad kodu kodutule loomale on suurepärased. Nad avavad loomale mitte ainult oma kodu vaid ka südame ja hinge. Sageli ei ole kiisu veel valmis olemema pereliige ja siis jagub neil inimestel kannatust ja tahtmist oodata. Oodata ja vaadata kuidas mõnest arglikumast kassist saab tasapisi järjest sõbralikum karvakera. Mõnel juhul muidugi peab ootama kuid, kuni loom lubab enda kohevat karvastikku puutuda ja mõnikord ei saagi kassist sülekassi vaid jääbki salapäraseks olendiks koduseinte vahel.
Juba postituse alguses täname südamest kodupakkujaid, annetajaid, aitajaid ja kaasaelajaid.

Nüüd aga värvikas oktoobrikuu kiisude galerii.Victora valis kassitoas oma inimesed ise välja. Vaadati küll ka teisi kasse kuid Victoria ei saanud jätta midagi juhuse hooleks ja oli ikka ja jälle nende ümber.


Mõne kiisu kohta oleme saanud ka juba kodust uudiseid. Näiteks pildil olev Mali on koerale selgeks teinud, et kui tema sööb koera kausist siis koer lihtsalt peab ootama kuni Mali oma toimingud on lõpetanud.

Nagu pildilt näha siis kolisid ka kõik putukapesakonna imelilusad kiisutitad koju.
Oktoobri kojuläinud kiisudest olid 21 kassipojad ja ülejäänud täiskasvanud kassid.

Pisike Susanna (omadele Suusi) võlus oma pättuste ja püsimatusega ära kogu hoiupere ja temata enam elu ette ei saanud kujutada. Susanna jäi hoiukodusse päriseks!


Pildil olevad Liisu ja Pisi Poiss, ja Yang ja Pehmu said koju minna koos ja jätkata lõputut müramist ja vigurmagamist teineteise seltsis.

Suur tänu veelkord!
Kohtumiseni juba järgmisel kuul.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!
Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus