Otse põhisisu juurde

10 ASJA, MIDA SU KASS TAHAKS SULLE ÖELDA!Kassid ei räägi kahjuks ei eesti, vene, inglise ega ühtegi teist inimkeelt. Ent on asju, mida meie armsad lemmikloomad tahaksid, et me teaksime! Kui nad oskaksid rääkida, siis ütleksid nad meile need kümme lauset :

1. Ma olen su tervisele kasulik!
On läbiviidud mitmeid katseid tõestamaks, et kassid on meie tervisele kasulikud. Näiteks aitavad nad ravida depressiooni, alandavad vererõhku, aitavad laste allergiate vastu ja isegi langetavad insuldi riski.
Mikko
2. Ma tunnetan su stressi!

Kassid on väga tundlikud loomad ja saavad aru, kui midagi on valesti. Võib-olla oled stressis töö tõttu, võib-olla solvunud kassi peale - aru saab ta sellest ikkagi! Kui märkad, et kass käitub imelikult ja teeb pahandusi, võib see peegeldada sinu enda probleeme ja stressi.
Lumi Liisi
3. Sa kuulud mulle!
Kassid loovad oma omanikega tugevad sidemed. Mõnikord võib kass isegi eelistada üht pereliiget teisele. Oma armastuse tõestuseks hõõrub loom enda lõhna vastu su käsi või jalgu ja näitab sellega ühtlasi ka seda, et kuulud igavesti talle. Nii, et kui kiisu tuleb sind oma pea põtkumise ja hõõrumisega 'segama', siis võta seda kui armsat žesti.
Ateena
4. Ma tahan tähelepanu!
Kassid on teada- tuntud iseseisvad loomad ent ka nemad vajavad hoolt ja armastust. Peale pikka tööpäeva võtke kätte ja mängige oma kassiga ning paitage teda. Ka nemad tahavad end tunda armastatult ja see loob teie vahel tugevama sideme.
Uku
5.  Ära pahanda minuga asjade pärast, mida ma muuta ei saa!
Mõnikord pissivad kassid meie vaipadele või diivanile. See ei tähenda, et su kiisu oleks sinu peale pahane. Probleemiks võib olla hoopiski see, et liivakast on tema jaoks liiga must või kannatab vaene loom kuseteede infektsiooni või mõne muu tervisemure all. Samuti on olukordi,  kus kass kraabib diivanit või tapeeti, seegi pole halva pärast. Tal lihtsalt puudub sobilik kraapimispuu.
Rasmus
6. Mul on vaja ergutust!
Kassidel hakkab kiiresti igav ja nad võtavad ka sama kiiresti kaalus juurde. See, et kassid magavad kaua, ei tähenda, et nad ei tahaks midagi teha. Kassidel peab olema võimalus turnida, peituda ja mängida, et püsida normaalkaalus ja hoida ennast tegevuses. Muidu võib juhtuda, et satute öösiti silmitsi ringiratast vurava karvapalliga või karvapalliga kes on nii raske et vuramisest võib vaid unistada.
Lauren
7. Erinevus rikastab!
Üldjoontes on hea pakkuda kassile ühesugust toitu ent ka kassidele meeldivad erinevad maitsed ja tekstuurid. Võib-olla meeldib su kassile kala ning samuti kana, pole põhjust anda talle vaid üht. Kui lisada menüüsse mõlemat, on ka kassi kõhuke rahul. Vähese kalorsusega ja liharikkad maiustused on samuti hea alternatiiv, kuidas kassi menüüd rikastada.
Kiki
8. Ma ei vihka vett!
Mõned kassid armastavad vett ja vee sees sulistamist. See tegevus on täiesti kahjutu ja seda pole vaja ära keelata. Aga järelvalve peab alati olemas olema.
Viiger
9.  Nurrumine ei tähenda alati rõõmu!
Kõik teavad, et kassi nurrumine on märk rahulolust ent see ei pruugi alati nii olla. Kassid võivad nurruda õnnest, stressist või valust. Selleks, et teha kindlaks, millist tüüpi on sinu kassi nurr, tuleb jälgida tema käitumist. Nii saab olla kindel, et sinu kass püsib terve.
Arte
10. Ma olen ainulaadne!
Kassid on sama individuaalsete käitumismustritega kui inimesedki. Mõnele kassile meeldib kõhu alt sügamine, teisele mitte. Mõnele meeldib magada riiulis, teisele mitte. Kõikidel kassidel on oma ainulaadne iseloom ja see, kui kass ei käitu nii, nagu sa esialgu lootsid, ei tähenda, et ta oleks solvunud või et sa talle ei meeldiks.
Joyce
Piltidel olevad kiisud:
Mikko: https://www.pesaleidja.ee/loomad/mikko-2781/praegu-otsivad-kodu/
Lumi Liisi: https://www.pesaleidja.ee/loomad/lumi-liisi-22273588/praegu-otsivad-kodu/
Ateena: https://www.pesaleidja.ee/loomad/ateena-22273384/praegu-otsivad-kodu/
Uku: https://www.pesaleidja.ee/loomad/uku-22272240/praegu-otsivad-kodu/
Rasmus: https://www.pesaleidja.ee/loomad/rasmus-22273501/praegu-otsivad-kodu/
Lauren: https://www.pesaleidja.ee/loomad/lauren-22273307/praegu-otsivad-kodu/
Kiki: https://www.pesaleidja.ee/loomad/kiki-3902/praegu-otsivad-kodu/
Viiger: https://www.pesaleidja.ee/loomad/viiger-22272127/praegu-otsivad-kodu/
Arte: https://www.pesaleidja.ee/loomad/arte-22272208/praegu-otsivad-kodu/

Joyce: https://www.pesaleidja.ee/loomad/joyce-22272435/praegu-otsivad-kodu/

Mis te arvate, kas kassid ütleksid veel midagi, kui nad rääkida oskaksid? Kui nii, siis mida?

---
SELLEKS, ET PÄÄSTA ROHKEM LOOMI, ON MEIL TARVIS SINU ABI.

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€

Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Iga annetatud euro aitab! 💚

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v