Otse põhisisu juurde

Pesaleidjate instagrami lemmikud

Eks me kõik mõistame, et praeguse eriolukorra ajal on meil kõigil raske ja oma tervist tuleb hoida. Loodetavasti kõik on võimalikult palju kodus ja väldivad inimkontakti. Ent seejuures ei tohi ka ära unustada oma vaimset tervist ja me kõik ju teame, et kassipildid ja -videod vähendavad stressi. Seega toome Pesaleidja jälgijatele meie lemmikud instagrami kontod, mis kindlasti kõigil tuju paremaks teevad. :)
Potato Stumpy Cat

1. The Odd Cat Sanctuary (https://www.instagram.com/theoddcatsanctuary/) - nagu nimi juba ütleb, siis antud mittetulundusorganisatsioon tegeleb "kummaliste" kassidega, nimelt igal kassil, kes nende juurest läbi käib, on mingi erivajadust või eripära, mis üldiselt vähendab nende šansse kodu leidmisel. Väga tore on lugeda nende vaprate kiisude ja tublide inimeste tegemistest ning lugeda armsaid kodu-uudiseid ja adopteerimislugusid.
  2. Potato Stumpy Cat (https://www.instagram.com/realstumpycat/) - kui rääkida erivajadustega kassidest, siis kindlasti ei saa mainimata jätta Potato-t, kes on kordades väiksem kui tavaline kiisu, mitmete terviseprobleemidega ja pime, aga rõõmus ja krutskeid täis nagu kõik teised.

  Able Maew
  3. Able Maew (https://www.instagram.com/able_maew/?hl=en) - vot selles peres on lausa kolm erivajaduse kiisut - Able, kel on ainult kaks tagumist käpakest, ning Finfin ja Ginny, kes on osaliselt halvatud. Ent neid ei hoia miski tagasi! Vaprad rõõmsad kiisud ja tõsiselt hoolivad omanikud - motivatsiooniboost garanteeritud.

  4. Kitten Lady (https://www.instagram.com/kittenxlady/) - Kassipojasõprade soovitame Kitten Lady't. Hannah Shaw on loomakaitse aktivist, kes peamiselt tegeleb kodutute kassipoegade päästmisega, sh vastsündinud poegadega. Tema instagrami kontolt leiab lisaks toredatele piltidele ka nippe ja palju vajalikku infot, kuidas kassipoegade eest hoolitseda ja loomi aidata.

  Lilly Crazy Eyes
  5. Grumpy Barbara (https://www.instagram.com/grumpybarbara/) - Barbara on imearmsa mossis näoga kiisu, kes tegelikult on täiesti kaisukiisu. Ent tema elu ei ole alati nii lihtne olnud - tema esimene inimene suri tema juuresolekul ja olukorraga leppimine võttis palju aega ja vaeva. Koos oma uue armastava inimese Sarah'ga nad jagavad nippe, kuidas argressiivset kassi sotsialiseerida ning ka teisi loomi aidata ja neile kodu leida.

  6. Lilly Crazy Eyes (https://www.instagram.com/lilly_crazyeyes/) - mõnikord piisab hea tuju saamiseks ka lihtsalt armsast pildist, siis soovitame jälgida Lilly tegemisi. Lilly on tõsiselt säravate ja ilmekate silmadega kiisupreili, kelle iga pilt too kindlasti naeratuse näole.

  Wolfgang
  7. Daily Purr (https://www.instagram.com/dailypurrr/) - kui soovid niisama kerget huumorit, siis kindlasti tasub jälgida Daily Purr instagrami kontot, kust leiad iga päev ühe minimalistliku ja kavala joonistuse kassidest koos originaalpiltidega. PS! Kui soovid ka oma kiisust joonistust, siis võid nendega ühendust võtta.

  8. Wolfgang (https://www.instagram.com/wolfgang2242/) - Kui me kassidest juba rääkisime, siis ehk soovid ka muid loomi näha? Me soovitame Wolfgang2242, kust leiad mitu eakat päästetud koera, sea nimega Bikini, jänku nimega Stuard, kana nimega Betty ja kalkuni nimega Tofu. Sellist vahvat seltskonda mujalt ei leia kohe kindlasti. :)

  Aga millised on Sinu lemmikud instagramis või mujal sotsiaalmeedias?
  Kindlasti jälgi Instagramis ka Pesaleidjat (https://www.instagram.com/pesaleidja/) ning kasuta julgelt #pesaleidja ja #pesaleidjastleiabparimasõbra.

  -----
  SELLEKS, ET PÄÄSTA ROHKEM LOOMI, ON MEIL TARVIS SINU ABI.

  Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
  900 0950 - kõne hind 50€
  900 0915 - kõne hind 15€
  900 0905 - kõne hind 5€

  Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

  Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:
  EE647700771001866844 LHV Pank
  EE102200221063071211 Swedbank
  EE941010220247756220 SEB Pank
  EE404204278613732108 Coop Pank
  EE351700017003105966 Luminor Bank

  Iga annetatud euro aitab! 💚

  Kommentaarid

  Populaarsed postitused sellest blogist

  5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

  Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

  HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

   Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

  Märgid, et Su kassil on valus

  Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v