Otse põhisisu juurde

9 asja, mida me kunagi oma kassile teha ei tohiks


Miti

Eks me kõik hoolime oma lemmikutest ja anname endast parima, et tagada meie armsate pereliikmete heaolu. Ent kassid on keerulised olendid ega anna alati märku, kui midagi on valesti või kuidas nad end tegelikult tunnevad. 

On palju asju, mida ei tohiks kunagi oma kassile teha. Kassid võivad kergesti tunda hirmu või masendust, kui neid teatud viisil ei kohelda. Muidugi kõik kassid on ainulaadsed, ent täna toome 9 asja, mida kindlasti oma kassile teha ei tohiks ja mille peale Sa võib-olla varem eriti mõelnud ei ole.

1. Ära suitseta oma kassi juuresolekul!
Passiivne suitsetamine on teadaolevalt halb kõigile olenditele, nii inimestele kui ka loomadele. Lemmiklooma juuresolekul suitsetamine võib põhjustada tõsiseid pikaajalisi terviseprobleeme, sealhulgas vähki.

2. Ära võta oma kassilt võimalust tutvuda õues toimuvaga!
Isegi, kui teie kass on toakass, on looduse paljastamiseks endiselt palju võimalusi. Lubage oma kassil aknalaual jälgida õues toimuvat. Kui võimalik, siis tuulutage, et kass tunneks õuelõhnu ja mõnusat tuult (PS! tuulutusasendisse pange aken vaid nii, et kass sinna vahele hüpata ei saaks!). Võite aknalauale panna ka linnusöögimajakese, et kassil oleks tore lindude tegemisi jälgida.

3. Ära unusta pesta ta veekaussi!
Veekausi puhul ei piisa vaid vana vee ära viskamisest ja uuega asendamisest, vaid kaussi tuleb reaalselt ka pesta, et eemaldada kausi äärele kogunenud mustusest. (Kujutad ette, et Sa ise jooks iga päev samas kausist seda vahepeal pesemata?)

Mikko
4. Ära arva, et kassile meeldib üksildus!
Idee, et kassid ei vaja eriti armastust ja tähelepanu nagu koerad, on müüt. Kassidele küll meeldib veeta palju aega magades või omaette askeldades, ent ka nemad vajavad Sinu armastust ja tähelepanu. Kindlasti mängi, suhtle ja paita oma kassiga iga päev. Enamus kassidele meeldib ka teiste kassidega koos olla, mistõttu võib ka oma kassile võtta väikese venna või õe.

5. Ära ignoreeri oma kassi "halbu liivakastiharjumusi"
Kui Sinu kass pissib valesse kohta, siis see on kindel märk, et midagi on valesti. Tavaliselt on selle põhjuseks stress või põiega seotud terviseprobleemid. Kindlasti ei tohi seda ignoreerida ja tuleks kohe kontakteeruda oma loomaarstiga.

6. Ära panusta vaid lõhnatule kassiliivale!
Liivakasti tuleb puhastada iga päeva isegi, kui kasutad lõhnatut või lihna blokeerivat liiva. Sulle võib küll tunduda, et liivakast on piisavalt puhas, sest halba lõhna ei tule. Ent kass, kes käib seal iga päev, tunnetab teisiti ning see võib talle tekitada palju stressi.

7. Ära ole liiga vali
Gustav II
Kassid on heli suhtes ülitundlikud ja võivad hakata teid kartma, kui olete nende ümber liiga vali. See võib tähendada lihtsalt nende tervitamist liiga suure elevusega või valju karjumist, kui nad on midagi halba teinud.

8. Ära ignoreeri oma kassi kehakeelt!
Kassidel on erinevad viisid, kuidas nad end väljendavad, ent kehakeel on kindlasti üks, mida me kõige paremini näeme. Austa oma kassi vajadusi - kui ta tunneb hirmu, siis tõmmake tagasi; kui ta tahab tähelepanu, siis andke talle seda jne.

9. Ära eelda, et ta tunneb end hästi
Kassid on õppinud oma valu varjama ja peate selle märke väga tähelepanelikult jälgima. Jälgi oma kassi energiataset, söömisharjumusi, magamisharjumusi, liivkastiharjumusi, kehakeelt, hooldusharjumusi ja isegi füüsilist välimust. Kassid ei anna teile kunagi teada, kui neil midagi viga on, seetõttu peaks regulaarselt oma loomaarsti külastama ning kui näed muudatusi oma kassi käitumises, siis kindlasti oma loomaarstiga sellest rääkima.

Piltidel olevad kiisud:
Gustav II: https://www.pesaleidja.ee/loomad/gustav-ii-22273695/praegu-otsivad-kodu/
Miti: https://www.pesaleidja.ee/loomad/miti-22273728/praegu-otsivad-kodu/
Mikko: https://www.pesaleidja.ee/loomad/mikko-2781/praegu-otsivad-kodu/

Allikas: Cats My Life

----------------------------
AITA MEIL AIDATA

Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v