Otse põhisisu juurde

9 asja, mida me kunagi oma kassile teha ei tohiks


Miti

Eks me kõik hoolime oma lemmikutest ja anname endast parima, et tagada meie armsate pereliikmete heaolu. Ent kassid on keerulised olendid ega anna alati märku, kui midagi on valesti või kuidas nad end tegelikult tunnevad. 

On palju asju, mida ei tohiks kunagi oma kassile teha. Kassid võivad kergesti tunda hirmu või masendust, kui neid teatud viisil ei kohelda. Muidugi kõik kassid on ainulaadsed, ent täna toome 9 asja, mida kindlasti oma kassile teha ei tohiks ja mille peale Sa võib-olla varem eriti mõelnud ei ole.

1. Ära suitseta oma kassi juuresolekul!
Passiivne suitsetamine on teadaolevalt halb kõigile olenditele, nii inimestele kui ka loomadele. Lemmiklooma juuresolekul suitsetamine võib põhjustada tõsiseid pikaajalisi terviseprobleeme, sealhulgas vähki.

2. Ära võta oma kassilt võimalust tutvuda õues toimuvaga!
Isegi, kui teie kass on toakass, on looduse paljastamiseks endiselt palju võimalusi. Lubage oma kassil aknalaual jälgida õues toimuvat. Kui võimalik, siis tuulutage, et kass tunneks õuelõhnu ja mõnusat tuult (PS! tuulutusasendisse pange aken vaid nii, et kass sinna vahele hüpata ei saaks!). Võite aknalauale panna ka linnusöögimajakese, et kassil oleks tore lindude tegemisi jälgida.

3. Ära unusta pesta ta veekaussi!
Veekausi puhul ei piisa vaid vana vee ära viskamisest ja uuega asendamisest, vaid kaussi tuleb reaalselt ka pesta, et eemaldada kausi äärele kogunenud mustusest. (Kujutad ette, et Sa ise jooks iga päev samas kausist seda vahepeal pesemata?)

Mikko
4. Ära arva, et kassile meeldib üksildus!
Idee, et kassid ei vaja eriti armastust ja tähelepanu nagu koerad, on müüt. Kassidele küll meeldib veeta palju aega magades või omaette askeldades, ent ka nemad vajavad Sinu armastust ja tähelepanu. Kindlasti mängi, suhtle ja paita oma kassiga iga päev. Enamus kassidele meeldib ka teiste kassidega koos olla, mistõttu võib ka oma kassile võtta väikese venna või õe.

5. Ära ignoreeri oma kassi "halbu liivakastiharjumusi"
Kui Sinu kass pissib valesse kohta, siis see on kindel märk, et midagi on valesti. Tavaliselt on selle põhjuseks stress või põiega seotud terviseprobleemid. Kindlasti ei tohi seda ignoreerida ja tuleks kohe kontakteeruda oma loomaarstiga.

6. Ära panusta vaid lõhnatule kassiliivale!
Liivakasti tuleb puhastada iga päeva isegi, kui kasutad lõhnatut või lihna blokeerivat liiva. Sulle võib küll tunduda, et liivakast on piisavalt puhas, sest halba lõhna ei tule. Ent kass, kes käib seal iga päev, tunnetab teisiti ning see võib talle tekitada palju stressi.

7. Ära ole liiga vali
Gustav II
Kassid on heli suhtes ülitundlikud ja võivad hakata teid kartma, kui olete nende ümber liiga vali. See võib tähendada lihtsalt nende tervitamist liiga suure elevusega või valju karjumist, kui nad on midagi halba teinud.

8. Ära ignoreeri oma kassi kehakeelt!
Kassidel on erinevad viisid, kuidas nad end väljendavad, ent kehakeel on kindlasti üks, mida me kõige paremini näeme. Austa oma kassi vajadusi - kui ta tunneb hirmu, siis tõmmake tagasi; kui ta tahab tähelepanu, siis andke talle seda jne.

9. Ära eelda, et ta tunneb end hästi
Kassid on õppinud oma valu varjama ja peate selle märke väga tähelepanelikult jälgima. Jälgi oma kassi energiataset, söömisharjumusi, magamisharjumusi, liivkastiharjumusi, kehakeelt, hooldusharjumusi ja isegi füüsilist välimust. Kassid ei anna teile kunagi teada, kui neil midagi viga on, seetõttu peaks regulaarselt oma loomaarsti külastama ning kui näed muudatusi oma kassi käitumises, siis kindlasti oma loomaarstiga sellest rääkima.

Piltidel olevad kiisud:
Gustav II: https://www.pesaleidja.ee/loomad/gustav-ii-22273695/praegu-otsivad-kodu/
Miti: https://www.pesaleidja.ee/loomad/miti-22273728/praegu-otsivad-kodu/
Mikko: https://www.pesaleidja.ee/loomad/mikko-2781/praegu-otsivad-kodu/

Allikas: Cats My Life

----------------------------
AITA MEIL AIDATA

Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah