Otse põhisisu juurde

RUBRIIK PESALEIDJAD: STIINA

Nimi: Stiina Prees
Vanus:
25
Millal liitusid Pesaleidjaga?
2019. aasta oktoobris

Sinu roll Pesaleidjas: Oma hoolealuste kiisude isiklik käpahoidja kassitoas vabatahtlikuna ja uute toredate hoiukodude tugisammas vanemvabatahtlikuna. Lisaks olin ka ise hoiukodu kuni 2021. aasta veebruarini – minu juurest on läinud oma koju 20 toredat kassikest.

Kuidas sattusid Pesaleidjasse? Puhtalt läbi juhuse. Meil oli juba kodus kolm kassi ning arutasime mehega, et tegelikkuses oleks ju ruumi veel mõnele karvakerale, kes natukene toetust vajaks. Üks toonane töökaaslane mainis, et tema teab kedagi, kes on vabatahtlik sellises toredas organisatsioonis. Täitsin ankeedi ja järgmine hetk käisin juba kassitoas enda hoiukodulistel järgi.

Millega tegeled väljaspool Pesaleidjat? Kui muidu töötan igapäevaselt müügikonsultandina, siis hetkel olen kodune oma kolmanda lapsega.

Kas Sul on omal kodus loomi? Jah, mul on kodus neli ägedat kassi – preilid Chay ja Tont ning härrased Väino ja Kaarel. Kaarli liitumise tõttu meie segasumasuvilaga võtsime vastu otsuse ka lõpetada hoiukodu pakkumise. Tipp hetkel on mul kodus koos hoiulistega olnud 11 kassi – see oli üks tore ja omanäoline väljakutse, eriti kuna seitse tükki neist olid vinged ning üliaktiivsed kassipojad. 


Mida on koostöö Pesaleidjaga Sulle õpetanud? Kindlasti kannatlikkust ja seda, et alati on aega ning alati on ruumi. Väga palju hoiukoduna tegeledes oli teinekord tunne, et ma hetkel ei saa või praegu ei ole sobiv hetk – kuid lõpuks jõudis ikka ja jälle mõni pisike karvakera meie juurde. Lisaks on see koostöö mu silmi avanud – nii hea on näha nii palju toredaid inimesi, kes tõesti on hingega asja juures.

Mis valmistab Sulle vabatahtlikuks olemisel kõige rohkem rõõmu ja mis on Su jaoks kõige raskem? Kõige raskem on vaieldamatult mõne armsa kiisukese vikerkaarele lahkumine – sellele ei jõua miski ligilähedalegi. Enim rõõmu valmistab mulle aga kasside kojusaatmine ning hiljem sealt tulevad kodu-uudised – need on alati nii vahvad ja toredad!

Üks kõige erilisemaid hoolealuseid oli minu jaoks Nilsson. Ta oli üks Pesaleidja kauaistujaid, kes oli meie juures mitu head aastat. Välimuselt selline veits tõre mehejurakas. Ja kui vahetul enne jõule tuli talle ankeet, ei olnud mul ausalt öeldes väga palju usku – ei olnud tal ju eelnevalt kuigi huvilisi olnud ja tihti otsustati siiski teiste, sõbralikemate kassikeste kasuks. Kuid Nilssonile mindi juba samal päeval järgi ja jõulud veetis ta juba Päris Oma Kodus!


Kas Sa tahad midagi inimestele edasi öelda? Vabatahtliku töö Pesaleidjas on alati tasustatud positiivsete emotsioonidega ning julgen seda kindlasti kõigile soovitada! Leia oma elutempos see väike murdosa, mis pühendada kellelegi, kellel on seda väga vaja ning vastutasuks saad sa näha tema arengut, hoida tema käpakäigul pilku peal ja aidata ühel eksinud hingel päris oma kodu leida!

Kui Sa soovid ka liituda meie toreda tiimiga, siis piilu siia! 💕💕💕


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v