Otse põhisisu juurde

Kassiallergia ja kuidas sellega elada koos kassidega

Pesaleidja kassiallergikutest vabatahtlike soovitused, kuidas kassiallergiaga on kooselu kassiga võimalik.

❗️Kuna kõik inimesed on individuaalsed, samuti allergia tugevus, ei saa me loomulikult nende soovituste jälgimisega kahjuks mingit garantiid anda. Küll aga soovitame endale meelepäraseid nippe katsetada.

Kodus:
Kassi ei tohi lasta magamistuppa ega allergiku voodisse. Ideaalis hoida magamistoauks kinni. Kui see pole võimalik või allergia on nõrgem, võib voodi katta päevatekiga, et voodipesu oleks kassikarvadest ja -kõõmast puhas.
Magada lahtise aknaga (siis saab keha öösel allergeenist täielikult puhata). Tuulutada regulaarselt kõiki tube.
Allergik võiks vältida kassi kammimist. Kui keegi teine seda teha ei saa, siis teha seda võimalusel rõdul või lahtise akna all ja hiljem käed korralikult rohke jooksva vee all pesta.
Peale kassi silitamist või kassi kaisutamist samuti pesta alati käed, et karvad ei jääks nahale.

Koristus
Allergikutele sobivad veetolmuimejad, aurupuhastid ja tolmu võtmisel eelistada märgpuhastust tolmu õhku ajavatele harjadele.
Koju tasub varuda head karvaeemaldusrullid või -kindad, millega saab nii riided kui diivanid iga päev mugavalt üle tõmmata.
Allergikutele soovitatakse põrandale osta kergesti puhastatav vaip, mis püüab põrandalt lahtised karvad kinni, et need ei lendleks kodus ringi liikudes õhus ja ei satuks seeläbi hingamisteedesse.

Kassi valik:
Soovitame allergikul valida rahuliku iseloomuga ja vanem kass, kes erinevalt kassipojast ei jookse mööda elamist ringi ega levita allergeene nii palju.
Samuti valida raskema sileda karvaga kass, kelle karvad ei lendle nii kergesti õhus erinevalt pikakarvalistest kassidest. Kassi peaks regulaarselt kammima, et ennetada lahtiste karvade ja kõõma sattumist mööblile ja riietele.
Kui allergik soovib kassi võtta, soovitame alustada hoiukoduna, mitte kohe kassi adopteerida. Kui allergia on siiski tugev ja kooselu ei ole võimalik, saab kassile otsida hea kodu. Adopteerides on see protsess natuke keerulisem, sest kass on juba meie nimekirjast ning kodulehtedelt eemaldatud.

Üldised soovitused
Allergiate esinemine elu jooksul võib muutuda, sõltudes paljudest asjaoludest, nt kokkupuude allergeeniga, immuunsüsteemi tugevus, elustiil jne. Seega soovitame kindlasti kassiga kokkupuudet vähendada enne kassi äraandmist.
Lisaks ülaltoodule tugevdada oma immmuunsüsteemi ja liikuda palju värskes õhus.
On olemas ka toiduained, mis tõstavad histamiini taset veres ja seeläbi tõstavad tundlikkust allergeenide suhtes. Oma menüüd muutes saab allergiat leevendada ka selle nimekirja alusel oma menüüd korrigeerides. Googlist saab lisainfot ja nimekirja.

Ravimid
Kui ülaltoodud soovitused ei aita või on vaja ajutiselt kiiremaid tulemusi, on olemas ka erinevad allergiaravimeid apteegis käsimüügis.
Perearstilt saab paluda ka saatekirja allergoloogile - seejärel saab allergia diagnoosiga lasta välja kirjutada kangemad tabletid, kui käsimüügis. Allergikutele on olemas eraldi ninasprei (kui peaks nina kinni minema) ja kreem (kui peaks nahale allergia tekkima).


SELLEKS, ET PÄÄSTA ROHKEM KODUTUID LOOMI, ON MEIL TARVIS SINU ABI.

💚 Püsiannetajaks on kõige mugavam hakata meie kodulehel olevate pangalinkide abil ➡️ https://www.pesaleidja.ee/anneta/

💚 Ühekordset annetust on lisaks võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 EUR
900 0915 - kõne hind 15 EUR
900 0905 - kõne hind 5 EUR
NB! Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

💚 Samuti saab annetust teha Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
Selgitusse kirjuta palun “Blogi"!

PS! Annetustest saadud raha kasutatakse 100%-liselt kodutute loomade abistamiseks.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

9 lõhna mida teie kass ei salli

                                                     9 lõhna mida teie kass ei salli!  Kassid on väga suured puhtuse armastajad ja lisaks sellele ka väga pirtsakad teatud aroomide suhtes. Ei, teie kiisu pole lihtsalt valiv, vaid selle omaduse on talle kaasa andnud evolutsioon. Loomulikult ikka selleks, et teie kiisu oskaks vältida mürgist toitu või toitu mida ta ei saa seedida. On ka palju lõhnu mida teie kass armastab ent selles nimekirjas räägime üheksast lõhnast, mida kassid silmaotsaski ei salli! Kasside lõhnataju on 14 korda tugevam kui inimese oma. See aga ei tähenda, et teie kass kõiki aroome vihkaks, mida vihkavad teised kiisud. Või armastaks seda mida teised. Kõik kassid on omamoodi ent siiski on allpool väljatoodud lõhnad ühed enimlevinumad mida kassid vihkavad. 1. Tsitruselised  Kassid ei armasta absoluutselt tsitruselisi....

Kassi värvuste mõned tähendused

Nagu me kõik teame, tulevad kiisud igasuguste erinevate värvidega. Ja täna me räägime natuke kiisude värvidest maagilisemas vormis. Paljudes kultuurides on välja kujunenud kiisude karvkattega seonduvad erinevad tähendused. Seetõttu otsisimegi välja põhiliste värvide puhul käputäis näiteid.  Mustad kassid on tihti seostatud nõiduse, okultse jõu, kaitse ja tugeva maagilise võimuga. Tihti on neid kardetud, sest neid seostati nõidadega. Kuid mis see nõidus ikka oli, kui looduse jõu abil tervenemine. Hoolimata kõigist ebauskudest aitab must kass negatiivset energiat välja viia kodust, tuues sinna tarkust ja oskust heal ja halval vahet teha. Väga paljudes kultuurides on nad seotud just hea õnnega. Samuti on mustad kassid tervise ja meditsiini sümbolid. Seetõttu nad tihti ilmuvad väga haigete inimeste läheduses, et neid juhendada nende teekonnal järgmisesse ellu.    Pildil on kaunis must kass Bert Punane tähistab tugevat mehelikku jõudu. Kuid olenemata kassi soost, esindavad n...

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ...