Otse põhisisu juurde

MÄRTSIS LEIDSIME KODU 29 KASSILE!

 Kevad küll piilub juba ukse tagant, aga mitmed nurrikud saavad kevadet vastu piiluda juba oma kodus, oma pesast. 

Pumba tagastati tema esimese pere poolt, viibis natuke aega hoiukodus, kinnitas uuele perele taaskord, et on kõike nunnum kiisuke maailmas ning sammus laupäeval sammud kodupoole. Viktor kolis meile Viljandist ning kahe nädalaga leidis oma kodu! Peale tagastamist ei pidanud kaunis Puravik kaua ootama ja juba viidi ta taas koju. Seekord ootab teda ees meilt võetud Oliivia, kes olevat endale sõpra igatsenud. Kristen, koduselt Käsilane, kolis kassituppa aastal 2018 ja üsna pea ka koju, kuid tagastati omanike poolt. Kuna ta istus oma eritoidu tõttu puuris ja ühel meie hoiukodul kodus kass nimega Saatan sõi sedasamust eritoitu, siis võttis hoiukodu ta endale hoidu. Ja üsna pea oli tegelikult selge, et sealt ta enam edasi ei lähe ning jäi hoiukodule päriseks. 

Pai väärib oma igavest kodu väga. Imearmas kaisukas, keda 2 peret on juba hüljanud. Lõpuks elab oma noore perenaise ja allergikust toakaasalasega, kes hoiavad teda nii nagu ta väärib. Suur kummardus ka Pai omaniku toakaaslasele, kes on vaatamata oma allergiale nõus natuke rohkem pingutama, et nende kooselu oleks môlemale mõnus. Oma koju seadis sammud Don Julio, kes kaunistas vahetoa diivanit ja ka diivanialust. Don on läbi teinud suure muutuse ja sellega saab ta ka uues kodus jätkata!  Berliin ja Pariis leidsid koos ühise kodu, mille üle ei saaks rõõmsam olla. Hoiukodus jõudsid nad olla kõigest 1,5 nädalat!  Igatahes on nad super kombo, julge Berliin aitab Pariisil kindlasti ka oma hirmudest üle saada. Koju kolis armas ja palju edusamme teinud kiisutüdruk Zoe. 

Kuna hoiukodu juures jäädavalt resideeruv endine Pesaleidja kassike Papu (must-valge) on hoiukiisu Leenuga nii suureks sõbraks saanud, tundus patt kiisupreili minema saata. Nii otsustatigi, et Leenu hoiukodust saab neiule päris kodu! Vahva sell Sun sammus täna kodupoole koos oma väga vahva omanikuga, teda ootab kindlasti väga hea elu ees. Imekaunis kassipoeg Melani jäi väga kiirelt kodulehel ühele noorpaarile silma, kes igale e-mailile nii kiirelt vastasid justkui vaataks nad telefoniekraani uut kirja oodates. Ülevoolava õnne saatel ta täna koju koliski, olles meie hoiukodu juures hoiul vaevu 2 nädalat. Armas Alma leidis oma inimesed, veidi küll hirmunult alguses aga usume, et mõne aja möödudes on uus pere ta lemmik! Pärast pikka aega puuris istumist, ei pidanud Petson kaua kassitoas ootama, enne kui uus pere teda neljapäeval tähele pani ja ka koju viis!

Oh, armas Timmuke - Viljandi pesakonna susiseja-uriseja kolis kaugele Narva. Tuldi vaatama nii Warrenit kui Timmut  ja hoiukodu veel mõtles, et küllap see "modell" Warren läheb hoopis koju ja häbelikum Timmu on veel temaga mõnda aega. Aga võta näpust - Timmu oli hoopis see aktiivsem mängija ning veiderdaja külalistega ja vaatamata mõndadele käpalöökidele, mis ta külalistele jagas, paistis ennast üldjoontes hästi tundvat ning ikka pingutas enda "reklaamiga". Käpalöögikesed ei hirmutanud ka kodupakkujaid ja nad nägid läbi, et tegelikult on Timmu ikka väga armas kiisuke. Eelkõige otsiti seltsilist ja mängukaaslast oma noorele kiisuneiule ja inimesega harjumiseks on nad nõus andma aega nii palju, kui vaja. Lisaks noorele kiisuneiule on Timmule uues kodus seltsilisteks kaks jänkukest - nii et loodetavasti hakkavad kõik omavahel ilusti läbi saama ja kellelgi juba igav ei hakka. Koju sõitis ka kaunis ja sõbralik neiu Nereida, kes saabus Pesaleidjasse 06.03 Viljandist. See pole üldse üllatav, et just tema neljaliikmelise pesakonna esimene päriskoju kolija on, kuna ta on tõesti armas ja mänguline kiisuke, kellel läks inimesega harjumiseks ainult väheke aega. Kodus on tal seltsiliseks lisaks pereemale veel kaks noort neidu ja tõenäoliselt ristitakse ta hoopiski Xenaks. Koju läks jutukas Nala, kus teda ees ootas ta enda vennake. Kui vend läks koju detsembris, siis Nala alles nüüd, sest hoiukodu soovis ta esialgu endale jätta, aga elukorralduste tõttu siiski omale jätta ei saanud. Küll aga lõpp hea, kõik hea! Oma koju kolis armas ja sõbralik Roland, kes tuli meie juurde eelmine kuu Paljassaare varjupaigast. Ühel ilusal päeval läks koju ka Monica, kes oli meil kodu oodanud üle kolme aasta!

 Oma kodus nurrub ka meie kallis PaksuSöreni uus pere armus temasse esimesest kohtumisest, ja lubas talle anda nii palju aega, kui ta vajab, et inimestega ära harjuda. Kuu alguses oma koju kolinud Forte kahjuks tagastati, aga juba ööpäev pärast hoiukoju tagasi jõudmist kolis ta oma emme Nokturni juurde PÄRISkodusse. Forte on õnneks selline aktiivne-uudishimulik poisiklutt, keda need solgutamised pole liialt heidutanud ja juba käib oma emmele (st Nokturnile, mitte kahejalgsele emmele) uues kodus jälle pinda.  Hea perekonna juurde läks Karhu! Ta kolis inimese juurde, kes ootas pea kaks kuud kuni Karhu tervenes ja oli lõpuks valmis kolima. Lõpuks ei pea enam oma puuris kisama, vaid saab nüüd kodusoojust nautida. Kuidas sa annad edasi kiisu, kes end sinuga niiiii mugavalt tunneb nagu Danae siin pildil? Just sel põhjusel jäi ta ka hoiukodule päriseks!

Oma koju sai Rapla memme juurest tulnud Nukitsamees! Üks sõbralik ja mänguhimuline kassipoiss, kolis perre kus mitu last, kes saavad aktiivse Nukiga terved päevad tegeleda. Elias sai oma nohust võitu ja kolis koju. Esimene kommentaar perelt: "Elias on päris hästi ennast sisse elanud. Sööb ilusti ning on üllatavalt mänguhimuline. Meiega on ta samuti hästi ära kohanenud jalutab mööda korterit ringi üsna ilma kartmata juba.". Poolvunts Luka kolis hoiukoju 2018 aastal, kuna ta hoiukodus kellelegi silma ei jäänud, siis kolis ta eelmine aasta meie juurde kassituppa ja leidis siit omale imetoreda pere! Armas printsess Milano kolis eelmise aasta märtsis tiinena meie juurde, tõi ilmale armsad kiisubeebid hoiukodus ja oli tubli emme enda ja kasulastele. Enne esimese aasta täitumist kolis Milano lõpuks oma koju! Pikka aega puuris istunud, klamüüdia ja herpesega võidelnud Kaneel jäi pärast paranemist kiiresti ühele perele silma ning täna koliski ta nende juurde!

Aitäh kõikidele peredele, kes on nendele imelistele nurrikutele kodu pakkunud! 💓

Armsad sõbrad ja toetajad, et me suudaksime oma tööd jätkata sama tempoga, saad ka sina anda oma panuse. 😊

SELLEKS, ET PÄÄSTA ROHKEM LOOMI, ON MEIL TARVIS SINU ABI.

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:

EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel