Otse põhisisu juurde

OKTOOBRIS LEIDSIME KODUD 29 KASSILE JA 1 KOERALE

Aeg on veerenud juba nii kaugele, et käes on november ja kaugel see talvgi enam on. Õnneks on meie juurest oma sooja pessa kolinud lausa 29 nurrikut ja üks vahva kuts. Kes need täpsemalt olid, loe edasi!


Fanta sai koju Põlvamaale, kus kaaslaseks kass ja kõige paremad isa ja ema. Oma päriskoju läks ka kohev kaisupall BlondiBlondi perenaiseks sai noor aga kassidega kogenud tüdruk, kes just sellist valget kaisukat otsis, sest kodu pole kodu ilma kassita!  Halimon, kes oli kassitoas saanud olla vaid 24 päeva, nurrub ka nüüd omas kodus. Ta on inimestega ülisõbralik ja eks sellega ta uued omanikud ka ära võlus. Nüüd on ka kassitoa elanikel kergem, sest üks kakupunn vähem kelle pärast muret tunda.  Printsess läks väga toreda ema ja tema tütre juurde, kes kaua kiisust unistanud ning arg Printsess oli nende külastuse ajal üllatavalt seltsiv, seega tegi otsuse lihtsaks. Rahe otsustas, et talle ikkagi meeldivad inimesed ja kolib oma igavesse kodusse südamliku noormehe juurde. Hoiukoduks tulemisele tasub aga mõelda, sest esmane hoiukodu ütles, et väga armas kogemus oli ühe kassi elu muuta. Loodame, et Rahe ei pea inimestes pettuma. 
25.10 kolis armas Pipa oma koju. Uues kodus ootas teda ees teine sõbralik kiisu, kellega leiti koheselt ühine keel ja esimesed mängimised ka koos tehtud. Perenaine on suur kassiarmastaja ja edaspidi möödub Pipa elu hellituste saatel. Koju läks ka kassipoiss Coco. Uus pere tundub väga tore ning Coco on seal juba ilusti harjunud. Imeilus Heleen leidis endale ruttu kodu. Kolis armsate noorte juurde, kes käisid vist päris mitmeid kasse vaatamas, aga lõpuks valisid välja Heleeni. Seega kindlasti väga kaalutletud otsus ja väga hea kodu. Musja - See tore kiisupreili kolis 21.10 oma koju. Musja oli esimeste seas kes uuele perenaisele külje alla puges ja kuna ta on tüdruk ning uues kodus on rohkem meesinimesi, siis oli valik väga lihtne. Parimat elu talle! Ühel päeval tuldi Bretti vaatama ja isegi nähes tema arglikku ja susisevat olekut, ei ajanud see uusi omanikke eemale. Nad said aru, et tema on nende kass ja nii sai otsus tehtud, et täna läheb nendega koju armas Brett. Kassitoas ta sai veedetud veidi üle 1,5aasta, mille jooksul ta kindlasti tegi juba mingeid edusamme. Loodan väga, et kodus avab ta palju kiiremini ja ei saab kodu mõnusid täiel rinnal nautida. 


Tuhk - toast saripõgeneja suutis täna end uude koju nihverdada. Uued omanikud otsisid halli värvi kassi ning Tuhk võlus nad hetkega - paimaias, konservimaias, sülelaps, mida muud kassist tahta. Parimat elu talle uues kodus! Lana - see kurjakuulutava pilguga ja kange käpaga piiga läks täna oma koju. Kurjakuulutav pilk ja kange käpp oli muidugi mõeldud teistele kassidele, inimestelt oli ta alati ablas paisid nuruma. Loodan, et ta elab pikka ja väärikat elu oma uute omanike ja koera juures! Dante - kõige pehmem karvapall sai täna päris oma koju minna (meie kunagise hoiukodu pakkuja juurde). Loodan südamest, et seda leebe loomuga paimaiast härrat ootab imeline elu! Hoiukodu kirjutab: "Täna sõitis oma koju 6 aastane sõbralik kiisutüdruk Britta. Ta läks sõbraks ja seltsiliseks ühele vanemale inimesele, kes vajas väga sõpra, et ei tunneks ennast üksi oma elamises. Talle toeks on tema tütar, kes vajadusel hoolitseb kiisukese ravi eest ja võtab kassikese endale, kui emakese tervisega midagi juhtub. Tegemist minu endise töökaaslasega. Usun et kõik läheb hästi, seda valikut tehes.". Karamellil õnnestus mitu korda kiipimisest kõrvale hiilida, aga lõpuks sai see tehtud ning kass pikisilmi ootavale uuele omanikule üle antud.


Kõige armsam, ilusam ja sõbralikum kiisupreili Lola kolis lõpuks oma koju ühe toreda noormehe juurde. Elizabeth e. Liisu ja Ed Sheeran e. Eedu osutusid liiga headeks kaaslasteks ja hoiukodu ei suutnud neist loobuda ning jättis endale. Vahvaid müramis- ja musumaratone teile! Koju läks Prangli saarelt kaatriga mandrile rännanud elunautleja Jones. Bill ja Odeon - mõlemad poisid elasid kassitoas üle nii palju asju ja lõpuks said ka kasuvendadeks. Peale seda nad veetsid mitu nädalat koos puuris hullates ja oodates kuni terveks saavad. Algselt oli Billi kindel huviline kindel temas ja teadis, et kindlasti sooviks talle ka sõpra. Ja kui ta nägi kui hästi need kaks läbi saavad siis nagu loogiline ka oleks, viis mõte ka Odeoni poole ja nii nad eile koju viididgi. Süssi - teate küll kuidas see lugu läheb. Esimesed hoiukassid. Terve posu nunnupalle. No lihtsalt ei saa kõiki ära anda. Hoiukodu tundis ka, et traditsiooni peab järgima ja nii see kiisupoiss juba tuttavasse kaissu elu nautima jäi!Laulu-Liisu - kiisulapsed jäid juba ammu peretuttavatele silma ja südamesse ja nii läks Laulu-Liisu pärast õudsa parvolaine läbi elamist terve purikana (ikkagi kass mitte kana) oma pärispäriskoju, kuhu hoiukodu paikäed veel hellitama saavad tulla. Hoiukodu kirjutab: " Kakuke! Ometigi saime (heas mõttes) lahti! Kassipoeg juba 5kuune ja pole põhimõtteliselt ühtegi huvilist olnud. Küll ma siis spammisin teda igal pool (iga Instagrami konto alt, millele mul ligipääs) ja siis üks hästi tore pere, kes eelmine suvi võttis GOT-pesakonnast Ghosti sooviski kohe naksti Kakukese endale võtta. Nad olid just mõelnud perelisa võtta ja minu pidurdamatu pommitamine sotsiaalmeedias otsustaski asja ära. Teda siis ootab Pesaleidjast võetud suur karvane kassipoiss, kellega koos eriti hea üksteise kaisus magada. Ideaalne lahendus!" Viljandist tulnud preili Karla harjus paari nädalaga inimesega ära ning osutus oma malbe oleku ja toreda tuhmkollase kasuka tõttu valituks ühe toreda noorpaari poolt! Oma päris koju läks ka kiisupoeg Bonnie, kes küll iseloomult oli pisut arg, aga uus kodu pakub talle väga palju armastust, et temast sirguks üks vahva daam. Väga toredate inimeste juurde kolis ka väike armas Kelluke!


Pärast kolme pikka aastat läks lõpuks ometi koju eriti vahva sell Chris. Ja nagu sellisele ajale kohane, hakkab Chris nüüd omaniku sõnul kodus elama täielikku kuningakassi elu ja varjupaiga mured võib ta lõpuks ometi meelest visata!  Nefertiti - uuel omanikul oli suur dilemma, millist kassi võtta ja kuidas üldse valida. Imeilusa välimuse ja tagasihoidlike kommetega kiisupreili osutuski suurest seltskonnast valituks. Uues kodus kohtub ta esmakordselt kilpkonnaga, loodame et neist saavad head sõbrad. Väike Tuisupoiss sai täna päris oma koju minna. Tema eriline välimus, valge keha, punased täpid pealael ja punane saba, röövis uue omaniku südame. Uues kodus ootab teda meilt võetud Barbie.

Aitäh kõikidele peredele, kes on nendele imelistele nurrikutele kodu pakkunud! 💓

Armsad sõbrad ja toetajad, et me suudaksime oma tööd jätkata sama tempoga, saad ka sina anda oma panuse. 😊

SELLEKS, ET PÄÄSTA ROHKEM LOOMI, ON MEIL TARVIS SINU ABI.

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank


 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

Elu võimalikkusest FIV-positiivse kassiga

Ühiskonnas on üldlevinud hirm FIV-positiivsete kasside ees. Varjupaigast või kassidega tegelevatest MTÜdest FIV-positiivseid kasse just väga võtma ei joosta. Ka mitmed loomaarstid tihtilugu hoiatavad FIV-positiivsete kasside eest ning mõnda kohates teatatakse omanikule kiirelt, et see kass sureb ju kohe ära. Kõigepealt räägiks hästi lühidalt sellest, mis see FIV on. FIV tähistab lühendit sõnadest Feline Immunodeficiency virus. Tegemist on siis immuunsust pärssiva haigusega. Teoorias tähendab see siis seda, et nõrgema immuunsuse tõttu on kass vastuvõtlikum erinevatel viirushaigustele ja nendest ülesaamine võtab kauem aega, kuna enda organism on võitlemiseks tavapärasest nõrgem. Pesaleidja vabatahtliku ja FIV-positiivse kassi omanikuna sooviksin jagada oma kogemusi, et selgitada, kuidas siis tegelikult ikka lood on. Kõikide osapoolte anonüümsuse huvides (noh eks ikka selleks, et tänaval teised kassid narrima ei hakkaks) nimetame seda kassi A-ks ja mind ennast M-ks. Anonüümseks