Otse põhisisu juurde

NOVEMBRIS LEIDSIME KODUD 34 KIISULE

 Sügis on vaikselt asendunud talviste oludega ning märkamatult on möödunud november. Saame tuttavaks nende järjekordsete õnnelike nurrikutega, kes saavad nüüd juba omas kodus nurruda:


Oma kodu leidis mustvalge Toby. Toby omanikud on eestis elavad soomlased ja oleme väga rõõmsad, et nad kindlalt mustade varvastega Toby kasuks otsustasid!  ARTUR - meie tore kaisumõmmik, triibuline konservihärra, läks ka oma päris koju. Tema seltsiv omadus, tulla inimese lähedale istuma, võlus uue peremehe koheselt ning kuna tema mänguhimu paistis ka koheselt silma, siis otsustas kolmelapseline pere ta endale võtta. Hoiukodu kirjutab: "Justin will be (staying) in forever home for quismois. Teised jõulud koos, käiame neid koos edasi nii palju kui ta steroididel funktsioneerivast kehast neid jõulusi kannatab tulla, edaspidi lihtsalt ametlikult. Tegelikult saab veebruaris juba 2a kooselu täis, mu teine kass Dean ei oskaks ilma temata vist ollagi enam, nad algusest peale boyfriends. Once a parm, always a parm, tuli ta mu juurde ja haises nagu kakakoll, viimati pidin ta pükse pesema üleeile nii et some things never change! Nime sai strippar Justini järgi, sest hõõrus kahtlaselt - hõõrumisi pole ta lõpetanud, lihtsalt hammustab sekka vahel. Mõnusalt bipolaarne, sooja südamega psühhopaat Justin, teretulemast ametlikult mu erivajadustega elusolendite perekonda!" Oma koju sai ka meie toa suur kakupunn Antu. Üks päev tuldi vaatama ja omanikele kohe hakkas väga meeldima. Eriti just Antu iseloom ja isegi ka see, et ta meil selline kakupunn on. Kindlasti aitas kaasa ka Antu painurumine ja samal ajal proovimine põgeneda keskmisest toast, et avatud uste külalisi tervitada. Peremees kohe ütles ka, et just selline ongi õige kass ja ega palju mõelda seal polnudki. Nüüd saab ta kogu maja endale, kus nurruda paisid ja toitu. Õues on kodurahval ka kaks suurt koera kellele siis Antu saab koha kätte näidata, kui ta kunagi õues peaks tahtma olla. Uude kodusse Saaremaal sai terve aasta oma vanas kodus üksi elanud Uru, kelle peremees suri. Kass on juba 14 aastat vana ja tal vedas hirmsasti. Abipalve peale tuli kohe nii hoiukodu pakkumine kui päriskodu pakkumine. Loodame, et kiisul veel pikk pensionipõlv ees.


Lumehelves sai kassitoas kõigest 4 päeva olla ja juba kolis koju! Eks selle mõne päevaga suutis ta ka kõigile kassitoalistele hästi meelde jääda oma hääleka iseloomu ja oma liiga suure sooviga puurist põgeneda. Nüüd saab juba oma kodus ringi möllata ja ei pea enam puuri ukse pärast muretsema! Armsad uued omanikud leidis endale kiisutüdruk Sara, kes puges neile esimesest kohtumisest hinge. Põssa - väike kavalpea, kes paitamisi näksamisega nõudis viidi koju. Olenemata sellest, et Põssa pole teab mis ilueedi, siis uutele omanikele meeldis härra väga.  Orlando - leebe loomuga noormees kolis lõpuks oma koju. Uus omanik käis peaaegu, et iga päev teda vaatamas ja tänaseks oli kodu kassi jaoks valmis pandud. Lustlikku elu talle! Kui Basil elu eest võitles imetillukesena Petcity kliinikus, siis sealne assistent soovis talle hoiukodu pakkuda, et ta hiljem sinna päriseks saaks jääda. Nii võttiski ta hoiukoju terve pesakonna ja empsu. Aeg oli Basil ka koju vormistada!


Betty - pisikest kasvu kiisupreili leidis täna pere kes armus temasse esimesest silmapilgust. Ka Betty polnud täna liialt tagasihoidlik ja lasi tulevasel perel praktiliselt kohe oma kõhtu sügada. Fred - olenemata sellest, et Fred on hetkeseisuga veel ara võitu ja pai niisama lihtsalt teha ei lase, siis miski jäi tema uut omanikku kummitama ja ei jäändu muud üle kui tagasi tulla ja kass koju viia. Uues kodus ootab teda leebe iseloomuga kassipreili.  Suffi - see tore mänguhimuline põngerjas kolis oma koju. Tema oli meie suure kassitoa kõige lõbusam hing, loodan et tal saab oma uues kodus veel lõbusam olema!  Tondu sai endale palju palju huvilisi ja kolis ka oma koju! Kodus on talle seltsiks ka koerake, kes Tondust 2x väiksem, hehe!  Kaila - hirmunud kassipreilist sai tõeline inimesearmastaja ja paimaias kiisu. Juuresolev pilt iseloomustab hästi, kui mõnus on turvalises kodus elada.


 Hoiukodu kirjutab: "Uude koju läks sel nädalal Musu, kes oli koos ema ja õega minu juures hoiukodus. Energilisse ja sõbralikku kiisupoega armus minu kolleeg Liisi, kes on kahtlemata väga hooliv ja tore uus omanik. Pilt on Musust juba uues kodus.". Hoiukodule kallis Travis sõitis Rakverre oma uude koju. Omanikuks sai ta imetoreda neiu, kes endale ammu kassi igatses. Usume, et ta sai endale väga hea perenaise. Uue kodu leidis armas Viljandi poiss Bosse. Kiisuke kolis hästi toreda ja hooliva naisterahva juurde, kes Bosset korralikult hellitama hakkab. Saime ka pildid, kus juba oli koju valmis ostetud head-paremat ja uued mänguasjad. Stereo - väga armas ning mänguhimuline kiisu sai vahvasse lastega perre, kes väga hoolivad kiisust ja annavad talle igasuguseid häid maiuseid. Benny -  See tore kiisupoiss läks oma päris koju. Tema uus omanik oli valmis Bennyt üle kuu aja ootama, teadmata, kas kassipoeg üldse ellu jääb, kuid Benny oli tugev ja saab nüüd hakata mugavat elu elama oma uues kodus.


Oma koju läks nunnu kassipoiss Verdi - kõige rahulikum kolmest vahvast vennast. Verdi uues kodus on noor pere ja väike laps, kellega koos kasvada. Hoiukodu kirjutab: "Stritsel. Iga tegevuse ja toidu inspektor, lakkamatu tuulispask ja müraja ja sabarakk, isiklikku tsooni mitteaustav kaisus põõnaja ja liikuvate jäsemete näksija, ning meile sügavale südamesse pugenud staar. Lõpuks ta kodu leidis ning tundub, et just sellist seltskonnamürakaru nad ootasid ja otsisid. Uues kodus ootab ees maikuus Pesaleidjast võetud Zusja, kes loodetavasti ammendab uustulnukalt sotsiaalset julgust ja mängurõõmu.". Mega nunnu Muffin kolis samuti enda uude koju. Uutes vanemateks on tal siis vahva noorpaar ja ootasid teda juba väga. Muffinile tuli palju ankeete, aga nad olid esimesed kes vaatama jõudsid ja kuna nad olid tõesti väga toredad, siis otsustasime Muffini kohe ka neile anda. Hoiukodus terve aasta olnud Pääru leidis ka oma kodu! Pääru nautis kodust elu hoiukoduga ja sai tõelist kodusoojust tunda. Nüüd läheb ta ka lõpuks oma igavesse koju toredate inimeste juurde! Pääru on ääretult armas kiisupoiss, kes on malbe ja rahulik. Ime lausa, et ta aasta kodu sai oodata, aga lõpuks on see päev käes! Armas pisi Tim ei pidanud ka kaua puuris kodu ootama enne kui koju sai kolida! Omanikud tulid teda vaatama ja kuna poisil kohe nurrumootor läks tööle siis ei saanud nad kohe üldse teda siia pikemaks jätta. Nüüd saab ta ilusti oma enda kodus üles kasvada.


Keesi - hall iludus leidis uue kodu enne neid kõige pimedamaid öid. Kui võõrastega esimesel hetkel oli kiisu pigem arg, siis oma uute kodupakkujate osas oli huvi kohe esimesest hetkest suur, ei saanud ikka uurimata ega mängimata jätta. Nüüd saab Keesi oma kõige mänguhimu uues perekonnas rahuldada ja nautida Rakvere linna rahulikke vaibe.  Lana - armas kiisupreili Lana kolis oma päris koju. Loodame, et Lana unustab peatselt oma eelmise negatiivse kodukogemuse tänu uute omanike hellusele. Uued omanikud olid väga huvitatud meie nõuannetest ja oli näha, et Lana saab endale armastava pere, kelle perepeaks on kassilausuja (mõned väga arad kassid nurusid külaskäigul temalt pai). Koju läks väike vapper Clara, kes oli algul arglik, aga kellest sai hoiukodus tõeline paikiisu ja inimesearmastaja. Hoiukodu kirjutab: "Arnold oli minu juures veebruarist saati ja muutus selle ajaga palju-palju julgemaks ja tublimaks. Temaga polnud kunagi mingeid probleeme ja saime koos hästi hakkama. Nüüd sai ta ka oma esimese ankeedi ja täna tuldi ka talle külla. Siin uus perenaine oli kindel, et Arnold on tema kass ja niimoodi ta ka koju viidi. Seal ootab teda armas miniküülik, kellega ta siis saab ka mängida ja aega veeta. Jään igatsema tema kaisutamisi aga vähemalt on ta nüüd heades kätes.".  Umbrella, kes tuli Viljandi varjupaigast läks väga toredasse perre ja juba on perel ka mõte võtta talle mängukaaslane. Umbrellast sai kiirest väga vahva seltsiline!


Vladipoiss sai lõpuks oma koju! Läks noorte ja asjalike perenaiste juurde keda ei heidutanud sugugi, et Vlad väga hästi ei kuule ning suus on ka ainult paar kihva järel. Alles paar kuud tagasi jooksis Vlad kogu aeg eest ära ning ei soovinud, et teda näpitakse, kuid tänaseks on Vladist kujunenud väga paimaias härra. Imelist elu talle! Oma koju sai ka Anni. Ta oli pidanud nii palju läbi elama ja pidevas stressis elama. Kuid uued omanikud teadsid juba enne tulekut milline ta on ja soovisid nii väga talle head ja rahulikku kodu pakkuda. Kohale jõudes otsus ei muutunud ja nii ta ka koju lõpuks läks!  Iiris ja Joonas - kassilapsed  on nüüd kosunud tublideks ja aktiivseteks mürakarudeks ning läksid kumbki oma kodudesse, kus neid ootavad ees paid ja mänguasjad.

Aitäh kõikidele peredele, kes on nendele imelistele nurrikutele kodu pakkunud! 💓

Armsad sõbrad ja toetajad, et me suudaksime oma tööd jätkata sama tempoga, saad ka sina anda oma panuse. 😊

SELLEKS, ET PÄÄSTA ROHKEM LOOMI, ON MEIL TARVIS SINU ABI.

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus

Kurry uudistega kodust

Panime põssatriibikule nimeks Kurry. Ta reageerib päris ilusti sellele nimele.Ta on hästi aktiivne kassipoeg, eriti päeva esimesel poolel.Ka on ta suur suhtleja. Algul tegi ta suu lahti ja sealt ei tulnud piuksugi välja. Nüüd aga muudkui räägib nn oma keeles, kurr ja njäu.Mu tütrel on suur magamistuba ja sinna nad suunduvad õhtul kell 23:00. Ühtegi suuremat piuksu rohkem ei kuule.Hommikul aga ärkab Kurry minu kõndimise peale üles ja hakkab haledasti näuguma. Pärast söömist algab mängutrall.Kurry mängib päris palju iseseisvalt ja hästi naljakalt. Lisaks hiilib ja jookseb ta üsna palju. Meile on mõned kassikasvatusraamatud kingitud jasealt lugesime, et Kurry sarnaneb bengali kassitõule.Ka söögiisu on Kurryl väga hea.Kurryle meeldib süles magada. Eriti päeva teisel poolel otsib ta istuvaid pereliikmeid, et nende sülle hüpata ja uinuda.Magamise ajal ajab ta päris tihti oma täpilise kõhukese taeva poole ja hästi pikaks. See on imearmas!Oleme käinud Västriku loomakliinikus ussirohtu s

9 lõhna mida teie kass ei salli

                                                     9 lõhna mida teie kass ei salli!  Kassid on väga suured puhtuse armastajad ja lisaks sellele ka väga pirtsakad teatud aroomide suhtes. Ei, teie kiisu pole lihtsalt valiv, vaid selle omaduse on talle kaasa andnud evolutsioon. Loomulikult ikka selleks, et teie kiisu oskaks vältida mürgist toitu või toitu mida ta ei saa seedida. On ka palju lõhnu mida teie kass armastab ent selles nimekirjas räägime üheksast lõhnast, mida kassid silmaotsaski ei salli! Kasside lõhnataju on 14 korda tugevam kui inimese oma. See aga ei tähenda, et teie kass kõiki aroome vihkaks, mida vihkavad teised kiisud. Või armastaks seda mida teised. Kõik kassid on omamoodi ent siiski on allpool väljatoodud lõhnad ühed enimlevinumad mida kassid vihkavad. 1. Tsitruselised  Kassid ei armasta absoluutselt tsitruselisi. Olgu siis selleks sidrun, laim, apelsin, greipfruut või muud sarnased viljad. Paljud kassipeletajad kasutavad tsitruseliste aroome, et kasse di