Otse põhisisu juurde

DETSEMBRIS LEIDSIME KODU 38 KASSILE

 Head uut aastat! Meie aasta lõppes edukalt - kokku leidsime aastaga 403 kassile ja 2 koerale kodud! Ongi aeg tuua teieni möödunud aasta viimased õnnelikud nurrikud.EMIINE - Inimeste suhtes ettevaatlik Emiine leidis endale armastava kodu meie vabatahtliku juures.  EMIL - Aastavahetuseks sai koju ka Emil, kes on pealtnäha arglik aga sisimas täielik pai armastaja. Emili uues kodus ootavad teda ees ka kaks vahvat koera. Samuti sai koju ka meie kontori kiisu Sarma. Kuigi kunagi juba koju ära kolinud, jõudis ta vahepeal pärast keerulist ja värvikat minevikku tee tagasi kassituppa. Kuna tuppa panek ei tulnud kõne allagi, jäi ta kontori inimestele seltsiks. Seal ta ka ikka nurus kõik paid ära ja näitas kõigile kui hästi ta nurrumootor töötab. Siis jäi ta lõpuks oma uuele omanikule silma, kes sooviski just sellist kiisut nagu Sarma. Nüüd on ta kodus, kus ootas teda ees kaks vanemat kiisut ja ka koer, kellega siis oma vanaduspõlve nautida. Hoiukodu kirjutab: "Kiisuemme Trühvel kolib küll mõned päevad pärast aastavahetust, aga kõik paberimajandus on korda aetud ning minu jaoks on tegemist ametlikult ikkagi selle aasta loovutusega. Kui Trühvel koos oma kolme lapsega meile augusti lõpus tuli, oli tegemist veel päris pelgliku kiisuga, kes paikäe lähenemisele käpahoobi ja susinaga reageeris. Nüüdseks on temast saanud suur paiarmastaja, kes oma inimest väga hoiab (kuigi võõrastega on veel pelglik.) Trühvli lapsed pidid elama üle päris korralikud katsumused seoses parvoviiruse ning muude tervisemuredega ja tõenäoliselt oli Trühvel juba ise varasemalt tänavatel oma jõuga parvoviirusest jagu saanud. Nagu arvata võiski, siis leidsid tema lapsukesed kõik kodud juba enne teda - Winnie ja Wixie läksid koos ühe suure loomasõbra juurde ning krutskeid täis Trixie on ennast juba väga mõnusasti sisse seadnud kaugel Soomemaal samuti ühes suurte kassiarmastajate peres. Seega oligi veel aasta lõpust puudu see kirss tordil - meie jõulusoovi täitumine - et ka emme Trühvel leiaks oma inimese. Trühvel kolib ühe toreda naise juurde, kellega nende iseloomud paistavad väga armsasti klappivat, ja usun, et teda ootab ees väga tore elu!". Teine hoiukodu kirjutab: "Sky. Üritasin ka seda hoiukodu (järjekordset) feili pikalt vältida ja venitasin lepinguga. Sky e Miisupoja on nüüd mu poja kass. Pole ka imestada, sest hoiukodu kassid meil enamuses peidavad end voodi all, löövad käpaga ja pai teha ei saa. Aga Miisupoja lubas end sülle võtta ja magas kaisus. Lootsin, et meil mõlemal läheb armastus üle, aga läheb ikka suuremaks. Poolpimedana juhuslikult meile saabunud rääbis, läbis silmade ravi ja opi ja näeb nüüd u 30-40% (varasem 10-20%) ja on korralik pätt. Aga väga armas pätt! Tal on palju hüüdnimesid nagu pusimismasin (sest sõtkub öösel mu juukseid), Kitu, Marshall, Musupallu. Elu on tal meil hea, seda võin lubada! 


Enne uut aastat sai ka koju imepisikene Metsi, kes õnneks pidi kassitoas ainult üksikud nädalad veetma. Uuele perele ta nii meeldis eile ja no ei saadud teda siia jätta, ja nii ta ka koju viidi. Nüüd saab uue aasta võtta pehmes voodis ja nautida kõiki konserve mida ta hing ihaldab. Hoiukodu kirjutab: "Halli ja Palli saabusid 1,5 kuu vanuse titedena minu juurde hoiukodu, vajasid ravi ja kosumist. Vahepeal oli asjalood sellised, et olin täitsa mures, kas Halli meil üldse paranebki ja siis lubasin juba talle, et kui kenasti herpesviirusest välja tuleb ja sööma hakkab, siis jääb meie juurde. Juhtus aga nii, et mõlemad kassipojad osutusid megaks süleloomaks ja nad jäidki meid madratsina kasutama. Neil kahel ei ole vahet, kas on mõni täiskasvanud või püsimatu kolmene, kõik sobivad kaisukaks ja kuidas veel. 24/7 magaksid nad ainult kaisus. Südamed olid sulanud, kuid kahtlus veel püsis, et kuidas me nüüd kahe kassiga toime tuleme. Tuleme küll! Nad on nii ägedad, nii uudishimulikud, ei karda õues käimist ega autoga sõitu, kõik uued kohad on põnevad ja ärkvelaeg möödub kahekesi mürades. Kuidas me neid kahte tegelast enam lahutame ja otsustasimegi omale jätta lõplikult. Las elavad siis meie juures oma parimat kassielu - hakkame koos suvitamas käima maakodus ja üheskoos reisimas mööda eesti imelisi paiku. " Meile tulles oli Flora armas "kuri" kiisukene, ligi ei lasknud, vaid hammustas ja lõi kõiki. Õnneks oli Flora armastus mängu ja konservi vastu nii suur, et oli nõus selle nimel ka inimesega leppima. Nüüd viimase nädalaga oligi Flora täiesti paikiisuks muutunud, muidugi vahel tuli iseloomu ka veidi näidata. Ja eks see ka aitas uuel perel ta oma koju viia. Nüüd saab ta kõiki konserve mis ta tahab ja saab ka neid oma uuelt kodu kaaslaselt usinalt varastada! Surmalistist pääsenud Piti ja Pambo (uue nimega härra Felix) said mõlemad täpselt pühadeks koju, nagu laupäevaõhtuses jõulumultikas! Mõlemad said nii toredad ja kannatlikud pered, kes juba pikalt kiisusid ravi ajal ootasid ja kõik ettevalmistused ära olid teinud. 


Muhe ning sõbralik härra Griffin sõitis ka oma koju. Uutele omanikele jäi silma nii mõnigi teine, kuid tema rahulik iseloom oli omanikele kõige meelepärasem. Petra jäi hoiukodule päriseks ja ees ootas teda seal juba enda pojake Basil, kellega ta pildil koos on (Petra paremal).  Väikest viisi arad kassid Fia ja Uška leidsid oma pere ja sõitsid päris oma koju jõule veetma. Fia oli meie Kassitoas väga malbe ja rahulik ning paitamise osas äärmiselt ettevatlik, kuid pere pesamuna oli Fia juba ammu välja valinud ning teda ei heidutanud kassi vähene sõbralikkus. Uška oli Kassituppa tulles ka väga arg ning pidid paide tegemiseks ise tema juurde minema, kuid kuna nüüd ronib ta ise sülle, siis võlus see teise poole pererahvast ära. Ja ei jäänudki muud üle kui mõlemad koju viia. Uues kodus ootab neid samuti rahulik emane kiisu.  Ei tea, miks sellega nii kaua läks, aga musi-, pai- ja kallikiisu Brenda leidis endale lõpuks oma kodu! Brenda uus omanik võib kindel olla, et kõik dušši all ja WC-s käigud on turvatud, et hommikuks pole äratuskella vaja seada (ronib hommikul voodisse, et viisakalt süüa küsida) ning mis peamine - et tal on maailma kõige nunnum printsess külje all nurrumas. Ilusat ja seiklusrikast elu sulle, Brenda! 


Paimaias Printsess Emmeliine sai ka koju! Oma koju Valgamaale kolis karvapall Marii. Marii ise sõbralik, aga hästi arake. Tundus väga armas ja loomadest hooliv pere olevat. Õnne talle uues kodus! Jääme siis kodu uudiseid ootama. Kaisukiisu ja samas nii mänguline Ruuben kolis oma päris koju imelise noorpaari juurde, kellega klapp oli koheselt näha!  Leebe, rahuliku iseloomuga Täheke kolis oma diagnoosist (FIV+) hoolimata päris oma koju! Paimaias ja seltsiv Kurnur oma silmapaistva kolmevärvilise kasukaga läks enda unistuste koju.


Sõbralik noorhärra Quapo kolis ka oma koju, teda ootab ees pesakast pärit kaks kassi Volli ja Petson. Sõbralik vanaproua Teesi kolis lõpuks oma koju. Uues kodus ootab teda üks sõbralik kiisu ja seltsiv kuldne retriiver. Armas hall arglik ning malbe iseloomuga Jänku kolis ka oma koju. Hegert, Heili ja Henry leidsid kõik omale toredad kodud!  SIIDI - siidise karvkattega preili läks nädalavahetusel oma koju. Tema sõbralik, paiarmastaja ja sülekassi käitumine sai tema kojuviimise otsusel saatuslikuks


Üks imevahva kiisutüdruk Trixie sõitis täna ühe toreda pere juurde Soome. Trixie on üle elanud nii parvoviiruse kui ka ninaoperatsiooni ja olime tema ninateema tõttu valmis Trixie't pikemaajaliselt hoius hoidma, kuid siiski leidis meie "väike orav" endale juba jõuluks päriskodu...  Trixie saab endale sõbraks veel kaks kiisukest, mis on tõesti tore, sest teised neljajalgsed talle meeldivad väga! Kõike head sulle, armsake, kaugel Soomemaal. Dünaamiline duo, Berta väikesed poisid Mõmmik ja Notsu ei pidanud samuti õnneks kaua ootama ja asusid äsja koos oma uute vanematega Pärnumaa poole teele, kus ootab neid oma talu ja uus sõber, pruun 1-aastane labrador-retriiver Cola.  Kissa läks oma uude koju toreda noorpaari juurde! Hoiukodu kirjutab: "Üritasin seda hoiukodu feili pikalt vältida, aga mu 44s hoiukiisu Finn jääb minu juurde päriseks! Kui Pesaleidjasse tulin siis võtsin endale kassitoast Sammy, kes on tublisti kõik mu hoiukassid välja kannatud ja enamasti on tal neist suht ükskõik. Üle pika aja tahab ta hoiukiisuga mängida ja nad pole mul nädal aega juba magada lasknud korralikult, kuna ainult trallitavad ringi. Finnu on ise mega armas kaisupall, keda on nii lihtne armastada. Tundub ainuõige olevat, et pesaleidjasse tööle tulles võtad ühe kiisu ja lahkudes võtad teise."  RICOTTA - paimaias triibikupreili sai täna lõpuks ometi koju minna! Kuna ta elas meie väiksemas toas, siis külalised seal eriti käia ei tahtnud ja tema koju saatmine tundus meile keeruline. Kuid mis seal kosta, uued omnikud ainult seal toas tahtsidki olla ning Ricotta nende väljavalituks osutus. Uues kodus ootab Ricottat ka üks Pesaleidjast päris kiisuhärra.


FLORIDA - tore preili kellel raske minevik selja taga kolis täna oma koju. Tema säravad rohelised silmad hüpnotiseerisid uue omaniku ja kõhuprobleemidest hoolimata valiti kojuminejaks just tema.  Miisu läks uude koju hooliva ja toreda perenaise juurde 1. detsembril peale seda kui kaks tema tibu endale päriskodud olid leidnud. Vabatahtlik kirjutab: "Tunnike hiljem tuldi ka Peetrit vaatama. Tema puhul oldi ka juba nii kindel, et sealt ta ka kaasa võetakse. Ja kohapeal oli ka näha kuidas kassi kiinduti. Ei heidutanud sugugi Peetri kohatine käpaga äsamine ja teistega kraaklemine. Kodus on kindlasti Peeter veel tänulikum just selle üle, et sai kassitoas teiste kiisudega veeta kõigest 5 päeva!! Ja nüüd saab kogu kodu oma enda päralt". Peale pikalt puuris veedetud aega ei pidanud armas väike Päike pikalt kassitoas olema. Juba vahepeal jäi ta kodulehel silma ja kui täna vaatama tuldi siis oldi nii kindel, et just Päike on tema kass ja eks ta nii ka koju läks!


Aitäh kõikidele peredele, kes on nendele imelistele nurrikutele kodu pakkunud! 💓

Armsad sõbrad ja toetajad, et me suudaksime oma tööd jätkata sama tempoga, saad ka sina anda oma panuse. 😊

SELLEKS, ET PÄÄSTA ROHKEM LOOMI, ON MEIL TARVIS SINU ABI.

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

Elu võimalikkusest FIV-positiivse kassiga

Ühiskonnas on üldlevinud hirm FIV-positiivsete kasside ees. Varjupaigast või kassidega tegelevatest MTÜdest FIV-positiivseid kasse just väga võtma ei joosta. Ka mitmed loomaarstid tihtilugu hoiatavad FIV-positiivsete kasside eest ning mõnda kohates teatatakse omanikule kiirelt, et see kass sureb ju kohe ära. Kõigepealt räägiks hästi lühidalt sellest, mis see FIV on. FIV tähistab lühendit sõnadest Feline Immunodeficiency virus. Tegemist on siis immuunsust pärssiva haigusega. Teoorias tähendab see siis seda, et nõrgema immuunsuse tõttu on kass vastuvõtlikum erinevatel viirushaigustele ja nendest ülesaamine võtab kauem aega, kuna enda organism on võitlemiseks tavapärasest nõrgem. Pesaleidja vabatahtliku ja FIV-positiivse kassi omanikuna sooviksin jagada oma kogemusi, et selgitada, kuidas siis tegelikult ikka lood on. Kõikide osapoolte anonüümsuse huvides (noh eks ikka selleks, et tänaval teised kassid narrima ei hakkaks) nimetame seda kassi A-ks ja mind ennast M-ks. Anonüümseks