Otse põhisisu juurde

JAANUARIS LEIDSIME KODUD 26 KASSILE

 Uuel aastal uue hooga ehk tutvustame selle aasta esimesi nurrikuid, kes tänaseks päevaks on õnnelikult omas kodus.  Oma koju Tartusse noore pere juurde kolis kiisu MIIZI. Ta läks sõbraks ühele samavanale kiisutüdrukule. Loodame et kiisudest saavad sõbrannad ja kõik kulgeb kenasti. Õnne Miizile uues kodus!  TITERIINE - Suur nurrumootor ja paipuksija (jah, lugesite õigesti!) Titeriine sõitis Tartust tagasi Tallinna poole täitsa oma päris koju! Tite elab nüüdsest ühe mega vinge pereisa ja tema tütrega, kuhu ta oli väga oodatud ja tema jaoks kõik ettevalmistused juba mitu päeva varem tehtud! Jooksvalt hakkavad nad ka temast pilte saatma, kui Titul julgus jälle vaikselt tagasi tuleb!  RAMSY - Nurrumootor ja valjuhäälne Ramsy leidis oma inimesed! Uues pesas saab ta palju aega veeta pikutades, mängides ja süües kõike paremat, mida tema uus peremees talle pakub. Ühel ilusal reedel kolis oma inimeste juurde armas kaunitar AGNETHA.  TRIIBIK TRIINU- Jaanuari viimasel päeval leidis Triibik Triinu endale toreda kodu! Armas Triinu kolib peagi kena noore neiu juurde, siit saab alguse kindlasti tore sõprus.


MIRTEL - Natukene argliku aga muidu sõbraliku iseloomuga kiisupreili Mirteli tee viis teda Soome, kus ta saab kogu oma perenaise tähelepanu. FINKY - Hoolimata sellest, et Finky on pelglik kiisupreili ja tihtipeale tuleb kurja vaeva näha, et ta toas üles leida, siis see ei heidutanud Finky uut perekonda. Uus pere on meie juurest võtnud ka kassi Kummiku aastal 2020 ning on vägagi kursis pelgliku kassi sotsialiseerimisega. Loodetavasti saab Finky peagi oma kestast välja tulla! TETRIS - Paimaias ja alati toidu peale väga sujuvalt külje alla ujuv Tetris leidis oma pesa! Tetrise uues kodus on lisaks temale ka kolm koera, kes kindlasti Tetrise meel lahutavad. GÄNGSTA - Sõbralik nurrumootor Gängsta kolis Soome, kus tema on Boss ja saab kõike mida ta hing ihkab. SHIMERA - Armas Shimera kolis hoiukoiu oma leidjate juurde ja suutis vaid loetud päevadega nende südamed võita, nii et Shimera jääbki sinna elama! Ta on juba teinud läbi palju edusamme, laseb pai teha, mängib ja naudib kassielu koos oma uue sõbra koer Netiga!


Hoiukodu kirjutab: "KAKU pidi mulle hoiukoju tulema, aga iseloomuga kass, nagu ta on, ütles, et siia ta jääbki. Justkui kaablikutt: korra uksest sisse lased... Seepas elukaaslase ka ära ja siis nad kahekesti seepasid mind, et oleksin adopteerimisega nõus. Vahva ükskõrvik, keel armsalt suust välja tilbendamas ja kui tagumise käpaga kõrva kratsib, käib keel kratsimise rütmis suust välja ja tagasi. Omapäraselt ilus kiisu. Siidja karvaga sülekass ja väsimatu mürakaru - iga kassisinimese unistus.". Sõbralik ja paimaias HELEN kolis ka oma päriskoju!  BEEMOT ja BATU -  koos koju läksid imearmsad vennad Beemot ja Batu. Uueks pereks on väga tore noorpaar Tartust, kes hakkavad kindlasti poisse hellitama. MOZZARELLA - Imeilus pikakarvaline kiisu, kes kolis oma kartlikkuse tõttu kassitoast hoiukodusse võitis oma hooldajate südamed ja jääbki sinna päriselt elama.


TURBO  oli oma aja jooksul teinud läbi üli suure arengu pool metsikust kiisust väikse ussini, kes ainult pai nurukski. Peale sõbrunemist ei läinud ka kaua aega kuni ta hakkas mängima nagu väike kassipoeg, olles ise juba omamoodi seenior. Nüüd saab juba edasi möllata teistest kassidest eemal oma enda kodus, kus ta saab nii palju armastust, kui ta soovib ja isegi rohkem veel! Oma koju kolis ka imeline malbe kaunitar PRADA. Hoiukodust sai päriskodu ehk DISNEYL vedas eriti hästi! SAARI, kellele meeldib üle kõige süles külmkapis sinki piiluda, leidis ka pere kes teda kindlasti soovidele vastavalt hellitama hakkab. Küll kassipoja mõõtu, kuid sisse mahub nii palju kaisulembust ja kurru. CELESTE - Kõigi sõber, mega kaisukas ja tähelepanu armastav karvapall Celeste läks oma koju. Enda uues pesas saab Celeste kogu oma perenaise tähelepanu, parimaid snäkke ning mängida täpselt nii palju kui ta väike süda ihkab.


Uue aasta esimeseks kiisuks sai väike kassipoeg EMIILIA. Tuli meile oma õdede ja vennaga, kes kõik on tänaseks ka koju läinud. Õnneks ta ei pidanud kaua üksi puuris olema ja sai ka lõpuks koduteele rännata, et seal siis oma uue perega üles kasvada.  SIMMO, kes jõudis paari nädalaga oma kehakaalu kahekordistada, leidis sama innukalt ka uue kodu vahva noore paari juures. Kolimispäeval kõndis isepäiselt transpordipuuri nagu seda päeva olekski ta oodanud. Juba ammu teame ju, et kass valib endale omanikud. Oma sammud seadis Soome poole armas kassipoiss ROSSO, kes oli oma siin olnud ajaga nii suureks nurrujaks saanud. Ja no eks see ka võlus nad kohe ära. Nüüd saab Rosso edasist kassipoja elu nautida koos ühe toreda noorpaari ja nende koeraga. Tuli perekond, kes olid  nii lummatud AKATAST, et lihtsalt ei saanud jätta teda. Kõik pereliikmed olid nii ära armunud ja otsus sai tehtud üsna lihtsalt. Perel oli hästi suur tõmme pikakarvaliste kiisude vastu. Ja lõpuks oligi STEVEN just see, kes kõige enam hinge puges. Nad said aru, et ta vajab veel sotsialiseerimist ja tegelemist. Kõige sellega olid nad nõus ja ei suutnud ära oodata, millal kiisukese said juba oma kodu teele viia.

Aitäh kõikidele peredele, kes on nendele imelistele nurrikutele kodu pakkunud! 💓

Armsad sõbrad ja toetajad, et me suudaksime oma tööd jätkata sama tempoga, saad ka sina anda oma panuse. 😊

SELLEKS, ET PÄÄSTA ROHKEM LOOMI, ON MEIL TARVIS SINU ABI.

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus

Elu võimalikkusest FIV-positiivse kassiga

Ühiskonnas on üldlevinud hirm FIV-positiivsete kasside ees. Varjupaigast või kassidega tegelevatest MTÜdest FIV-positiivseid kasse just väga võtma ei joosta. Ka mitmed loomaarstid tihtilugu hoiatavad FIV-positiivsete kasside eest ning mõnda kohates teatatakse omanikule kiirelt, et see kass sureb ju kohe ära. Kõigepealt räägiks hästi lühidalt sellest, mis see FIV on. FIV tähistab lühendit sõnadest Feline Immunodeficiency virus. Tegemist on siis immuunsust pärssiva haigusega. Teoorias tähendab see siis seda, et nõrgema immuunsuse tõttu on kass vastuvõtlikum erinevatel viirushaigustele ja nendest ülesaamine võtab kauem aega, kuna enda organism on võitlemiseks tavapärasest nõrgem. Pesaleidja vabatahtliku ja FIV-positiivse kassi omanikuna sooviksin jagada oma kogemusi, et selgitada, kuidas siis tegelikult ikka lood on. Kõikide osapoolte anonüümsuse huvides (noh eks ikka selleks, et tänaval teised kassid narrima ei hakkaks) nimetame seda kassi A-ks ja mind ennast M-ks. Anonüümseks