Otse põhisisu juurde

Pesaleidjad - kes oleme ja mida teeme


MTÜ Pesaleidja on 2009.aasta kevadel loodud mittetulundusühing, mille peaeesmärgiks on kodutute ja väärkoheldud loomade, eeskätt kasside, abistamine.
Püüame leida abivajavatele lemmikloomadele ajutised hoiukodud nende majutamiseks, tervisliku seisukorra, vaimse seisundi ja sotsialiseerituse taseme ning iseloomu väljaselgitamiseks ja nende eest hoolitsemiseks, kuni leiame neile püsiva kodu.
Lisaks peame vajalikuks propageerida ja levitada elanikkonna hulgas loomade kaitse ja hea kohtlemise põhimõtteid.

Meie ühingu liikmeteks on inimesed, kes oma vabast ajast ja heast tahtest on juba mõnda aega põhitöö kõrvalt tegelenud iseseisvalt või mõnes teises ühingus tänavaloomade aitamisega. Mingit materiaalset kasu me loomade päästmisega ei teeni.

Meie hoiukodudesse saabunud kassid saavad parasiiditõrje ja vajadusel neid ravitakse.
Uude koju anname looma vaktsineeritult, kiibistatult ja kui looma vanus seda lubab, siis kindlasti steriliseeritult/kastreeritult. Uut omanikku informeerime looma tervislikust seisukorrast, iseloomu eripäradest ning tema võimalikest erivajadustest.

Looma võtmine on suur vastutus ja otsus peab olema korralikult läbi mõeldud, sestap püüame vähendada hetkeemotsioonide ajel lemmikloomade võtmist. Juhul, kui soovid meilt kassi, palume mõelda ja vastata vabas vormis Kiisuvõtja küsimustikule.
Kassid on erinevad. Osad kassid sobivad tubaseks, osad õuevõimalustega kassiks. Mõned püüavad hiiri ja teised kaunistavad diivanit. Osa kasse sobivad laste ja teiste loomadega, osa mitte. Kõike seda tuleb arvesse võtta ja enne kassi koju minemist läbi arutada uute omanikega. Kodule tuleb leida just talle sobilik kass ja kassile just talle sobilik kodu.
Enamik meie lehel reklaamitavatest kassidest on hoiukodudes, aga on ka toredaid ja ilusaid veel tänaval elavaid kasse, kes väga vajaksid hoiukodu või kodu. Iga loomakese tänavalt ära toomiseks vajame hoiukodu, raha looma ravimiseks ja toitmiseks ning uue kodu otsimiseks.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah