Otse põhisisu juurde

Pesaleidjad - kes oleme ja mida teeme


MTÜ Pesaleidja on 2009.aasta kevadel loodud mittetulundusühing, mille peaeesmärgiks on kodutute ja väärkoheldud loomade, eeskätt kasside, abistamine.
Püüame leida abivajavatele lemmikloomadele ajutised hoiukodud nende majutamiseks, tervisliku seisukorra, vaimse seisundi ja sotsialiseerituse taseme ning iseloomu väljaselgitamiseks ja nende eest hoolitsemiseks, kuni leiame neile püsiva kodu.
Lisaks peame vajalikuks propageerida ja levitada elanikkonna hulgas loomade kaitse ja hea kohtlemise põhimõtteid.

Meie ühingu liikmeteks on inimesed, kes oma vabast ajast ja heast tahtest on juba mõnda aega põhitöö kõrvalt tegelenud iseseisvalt või mõnes teises ühingus tänavaloomade aitamisega. Mingit materiaalset kasu me loomade päästmisega ei teeni.

Meie hoiukodudesse saabunud kassid saavad parasiiditõrje ja vajadusel neid ravitakse.
Uude koju anname looma vaktsineeritult, kiibistatult ja kui looma vanus seda lubab, siis kindlasti steriliseeritult/kastreeritult. Uut omanikku informeerime looma tervislikust seisukorrast, iseloomu eripäradest ning tema võimalikest erivajadustest.

Looma võtmine on suur vastutus ja otsus peab olema korralikult läbi mõeldud, sestap püüame vähendada hetkeemotsioonide ajel lemmikloomade võtmist. Juhul, kui soovid meilt kassi, palume mõelda ja vastata vabas vormis Kiisuvõtja küsimustikule.
Kassid on erinevad. Osad kassid sobivad tubaseks, osad õuevõimalustega kassiks. Mõned püüavad hiiri ja teised kaunistavad diivanit. Osa kasse sobivad laste ja teiste loomadega, osa mitte. Kõike seda tuleb arvesse võtta ja enne kassi koju minemist läbi arutada uute omanikega. Kodule tuleb leida just talle sobilik kass ja kassile just talle sobilik kodu.
Enamik meie lehel reklaamitavatest kassidest on hoiukodudes, aga on ka toredaid ja ilusaid veel tänaval elavaid kasse, kes väga vajaksid hoiukodu või kodu. Iga loomakese tänavalt ära toomiseks vajame hoiukodu, raha looma ravimiseks ja toitmiseks ning uue kodu otsimiseks.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v