Otse põhisisu juurde

Vabatahtlikkusest ehk kui nüüd kõik ausalt ära rääkida :)

Sõbrakuu veebruar on nüüdseks läbi, aga sellest hoolimata tahaks pühendada ühe postituse meie suurimatele sõpradele - vabatahtlikele. Just nimelt vabatahtlike tööl seisab üleval kogu kassitoa tegevus. Ükski meil tegutsevatest inimestest ei saa oma tegevuse eest tasu, mille eest saaks leiva lauale osta. See-eest saadakse tasuks midagi, mis on täiesti hindamatu väärtusega - see soe tunne südames.

Hea vabatahtliku sülle mahub ka mitu kassi ära - süles kodu ootavad Henna ja Mirabella

Vabatahtlikud hoolitsevad kassitoas selle eest, et toad ja liivakastid oleksid puhtad, kiisudel igapäevaselt värske vesi ja toit ees ning et tõbised kiisud saaksid kätte oma vajalikud ravimid või vitamiinid. Ka kõikide kasside pildid ja kirjeldused meie Facebooki leheküljel ning kodulehel valmivad vabatahtlike käe all. Samuti teevad vabatahtlike käed ära kõik remonditööd kassitoas. No olgu, lihtsam oleks öelda, et ei ole midagi, mida meie vabatahtlikud kurruvate karvapallide heaks ei oleks valmis tegema :)

Kui kassid ei taha enam põrandal istuda, siis on vabatahtlikud nõus ka kõhuli heitma nende jaoks. 
See must särasilm vabatahtlikul seljas turnimas, on kass kellele ei saa saba peale astuda ehk kodu ootav Bagheera

... või siis lihtsalt kummardama, et kass saaks seljas mõnuleda - 
seljal turnib Polly, kes hetkel hoiukodus oma päriskodu ootab.

Meie vabatahtlike teed kassituppa on olnud erinevad, aga neid kõiki ühendab armastus loomade vastu ning hea süda. Nii on mitmed meie vabatahtlikud väiksest peale käinud tänavakassidele süüa viimas või loomade varjupaikades üle Eesti käinud koeri jalutamas ning kiisusid paitamas. Paljudel on praegu vähemalt üks karvakera kodus nurrumas, mõnel on varasemalt olnud kassid ja nii mõnigi meist unistab sellest, et ühel hetkel ka enda koju mõni karvapall viia. Iganädalane kassitoas tegutsemine aitab tundma õppida erinevate kasside iseloomujooni ning võib öelda, et mõne kuuga on paljud meid kasside kohta õppinud rohkem kui oma eluea jooksul. Pesaleidja kassituppa on toonud vabatahtlikke ka põhjus, et võideldakse iga kassi eest, kes meie juurde juba kord jõudnud. Nii proovitakse terveks ravida kõik tõbised ning igapäevaselt sotsialiseeritakse ka meie veidike "metsikumaid" kiisusid, kes inimest veel veidi pelgavad. 

Vahel istuvad kassid vabatahtlikele sõna otseses mõttes pähe - 
siinkohal on pähe istunud just täna oma päris koju minev Salome

Vabatahtlike suurimaks rõõmuallikaks on iga päriskoju läinud kiisu. Iga vabatahtlik saab oma hoole alla paar karvapalli kassitoast. Vabatahtliku ülesandeks on siis just oma kiisudest pilte teha ja iseloomustavaid tekste välja mõelda. Aeg-ajalt on vabatahtliku ülesandeks ja suurimaks väljakutseks ka arglikumat kiisut sotsialiseerida nii inimeste kui teiste kassidega. Kõige selle käigus lähevad enda hoolealused vabatahtlikul väga hinge. Ja kui ühel päeval on hoolealune päriskoju läinud ja enam ei jooksegi saba püsti kassitoa uksele vastu, siis on tühi tunne kerge tekkima. See kõik aga ununeb niipea, kui uus pere saadab meie endise hoolealuse kohta rõõmustavaid kodu-uudiseid. Ei ole midagi südantsoojendavamat kui kodused pildid ja jutud sellest, kuidas kassil kodus läheb. 

Vabatahtliku ja praeguseks oma päriskoju läinud Krišna hellushetked

Kassituba on vabatahtlikele ka omamoodi teraapiaks. Kassitoas ununevad nii igapäevamured kui ka suuremad kaotused elus. Tegeledes kassidega on kõik mured justkui käega pühitud. Nii võibki mitmeid vabatahtlike ka neil päevadel, kui graafikujärgselt keegi teine kassitoa ära koristab, leida kassitoas karvapalle paitamas, pildistamas ja arglikumaid sotsialiseerimas.  

Vabatahtlik koos praeguseks uues kodus oleva Tibiga

Kui sooviksid ka meie vabatahtlike perega ühineda, siis kirjuta laura.vilbaste@varjupaik.ee.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus