Otse põhisisu juurde

Vabatahtlikkusest ehk kui nüüd kõik ausalt ära rääkida :)

Sõbrakuu veebruar on nüüdseks läbi, aga sellest hoolimata tahaks pühendada ühe postituse meie suurimatele sõpradele - vabatahtlikele. Just nimelt vabatahtlike tööl seisab üleval kogu kassitoa tegevus. Ükski meil tegutsevatest inimestest ei saa oma tegevuse eest tasu, mille eest saaks leiva lauale osta. See-eest saadakse tasuks midagi, mis on täiesti hindamatu väärtusega - see soe tunne südames.

Hea vabatahtliku sülle mahub ka mitu kassi ära - süles kodu ootavad Henna ja Mirabella

Vabatahtlikud hoolitsevad kassitoas selle eest, et toad ja liivakastid oleksid puhtad, kiisudel igapäevaselt värske vesi ja toit ees ning et tõbised kiisud saaksid kätte oma vajalikud ravimid või vitamiinid. Ka kõikide kasside pildid ja kirjeldused meie Facebooki leheküljel ning kodulehel valmivad vabatahtlike käe all. Samuti teevad vabatahtlike käed ära kõik remonditööd kassitoas. No olgu, lihtsam oleks öelda, et ei ole midagi, mida meie vabatahtlikud kurruvate karvapallide heaks ei oleks valmis tegema :)

Kui kassid ei taha enam põrandal istuda, siis on vabatahtlikud nõus ka kõhuli heitma nende jaoks. 
See must särasilm vabatahtlikul seljas turnimas, on kass kellele ei saa saba peale astuda ehk kodu ootav Bagheera

... või siis lihtsalt kummardama, et kass saaks seljas mõnuleda - 
seljal turnib Polly, kes hetkel hoiukodus oma päriskodu ootab.

Meie vabatahtlike teed kassituppa on olnud erinevad, aga neid kõiki ühendab armastus loomade vastu ning hea süda. Nii on mitmed meie vabatahtlikud väiksest peale käinud tänavakassidele süüa viimas või loomade varjupaikades üle Eesti käinud koeri jalutamas ning kiisusid paitamas. Paljudel on praegu vähemalt üks karvakera kodus nurrumas, mõnel on varasemalt olnud kassid ja nii mõnigi meist unistab sellest, et ühel hetkel ka enda koju mõni karvapall viia. Iganädalane kassitoas tegutsemine aitab tundma õppida erinevate kasside iseloomujooni ning võib öelda, et mõne kuuga on paljud meid kasside kohta õppinud rohkem kui oma eluea jooksul. Pesaleidja kassituppa on toonud vabatahtlikke ka põhjus, et võideldakse iga kassi eest, kes meie juurde juba kord jõudnud. Nii proovitakse terveks ravida kõik tõbised ning igapäevaselt sotsialiseeritakse ka meie veidike "metsikumaid" kiisusid, kes inimest veel veidi pelgavad. 

Vahel istuvad kassid vabatahtlikele sõna otseses mõttes pähe - 
siinkohal on pähe istunud just täna oma päris koju minev Salome

Vabatahtlike suurimaks rõõmuallikaks on iga päriskoju läinud kiisu. Iga vabatahtlik saab oma hoole alla paar karvapalli kassitoast. Vabatahtliku ülesandeks on siis just oma kiisudest pilte teha ja iseloomustavaid tekste välja mõelda. Aeg-ajalt on vabatahtliku ülesandeks ja suurimaks väljakutseks ka arglikumat kiisut sotsialiseerida nii inimeste kui teiste kassidega. Kõige selle käigus lähevad enda hoolealused vabatahtlikul väga hinge. Ja kui ühel päeval on hoolealune päriskoju läinud ja enam ei jooksegi saba püsti kassitoa uksele vastu, siis on tühi tunne kerge tekkima. See kõik aga ununeb niipea, kui uus pere saadab meie endise hoolealuse kohta rõõmustavaid kodu-uudiseid. Ei ole midagi südantsoojendavamat kui kodused pildid ja jutud sellest, kuidas kassil kodus läheb. 

Vabatahtliku ja praeguseks oma päriskoju läinud Krišna hellushetked

Kassituba on vabatahtlikele ka omamoodi teraapiaks. Kassitoas ununevad nii igapäevamured kui ka suuremad kaotused elus. Tegeledes kassidega on kõik mured justkui käega pühitud. Nii võibki mitmeid vabatahtlike ka neil päevadel, kui graafikujärgselt keegi teine kassitoa ära koristab, leida kassitoas karvapalle paitamas, pildistamas ja arglikumaid sotsialiseerimas.  

Vabatahtlik koos praeguseks uues kodus oleva Tibiga

Kui sooviksid ka meie vabatahtlike perega ühineda, siis kirjuta laura.vilbaste@varjupaik.ee.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah