Otse põhisisu juurde

Üks päev kassitoas

Mõtlesime teilegi vahelduseks oma meeleolukatest kassitoa päevadest ülevaate teha. Nii siis saab kirja minu tänane kassitoa koristuspäev :)

Esiplaanil kolmevärviline Mirabella, tema kõrval kilpkonnakasukaga Greta ning ukse juures on ootamas Arabella

Tänane päev hakkas õige vara ning juba hommikutundidel sai mindud kassituppa, et koristama asuda. Esimese asjana sai kolmes kassitoa ruumis aknad lahti tehtud, et kiisudele ka värsket õhku õuest lasta. Suurde tuppa astudes, kus peamiselt kassitüdrukud pesitsevad - aga sekka ka üks härrasmees nimega Brindisi - oli esimesena vastas kohe Sabiina, kes alati uksel vabatahtlikke ootab ning rõõmuga pai lunima tuleb. Ega ei saanud ju niisama mööda minna ja nii Sabiina oma paid kätte saigi. Viimastel nädalatel on Sabiina suureks sõbraks saanud toa ainsa noormehega. Nii nad koos, külg-külje kõrval pärast paide kätte saamist sööma läksidki. 

Kui söödud sai, siis lakkus Sabiina Brindisi näo ka puhtaks :)

Ka keskmises toas oli uksel vastas juba leegitsevat punast värvi kasukaga Misueela ning kolmandas ehk poiste toas võttis mu rõõmsalt vastu Lehmake, kes kohe ka sülle ronis. Ka nemad said oma paid kätte. Kui esimesed paitused jagatud, saigi rõõmsalt koristama asutud. 

Põneva kasukavärviga Misueela
Ülipehme karvaga Lehmake

Esmajärjekorras sai muidugi puhtaks tehtud kiisude liivakastid. Kui puhtaks pestud liivakastid koos värskete saepurupelletitega tubadesse sai viidud, siis olid igas toas kohe kassid järjekorras, et saaks esimesena puhtas liivakastis käidud. Vot nii oluline on meie kiisukeste jaoks puhtus ning muretsema ei pea, et ükski häda saaks kuskile mujale kui liivakasti tehtud. 

Kui liivakastid puhtad, oli aeg põrandate pühkimise ja pesemise kallale asuda. Poistetoas marakrattide Rubensi ja Saabastega Kassi juures on seda muidugi alati kõige raskem teha. Alati tulevad just põranda pühkimise ajal neil mängutuurid peale ning nii joostakse mööda tuba, aetakse üksteist taga, mängitakse kulli ning lõpuks magatakse üksteise kaisus. Arvata on, et sellise müramise on võimatu prahti ühte hunnikusse pühkida, ilma et poisid selle mööda tuba uuesti laiali ei ajaks. Alati ongi poiste kasukates lõppkokkuvõttes rohkem tolmu kui põrandal :D

Just niimoodi sõbralikult mürades Rubens ja Saabastega
Kass oma aega kassitoas veedavadki.

Ka suures toas sai põrandad puhtaks tehtud. Pesemise ajal tuli kolmevärviline Mirabella vaiba peale vaatama, et mul ometigi ükski laik põrandalt pesemata ei jääks. Käis vaiba peal ringi ja jälgis pingsalt mu tööd. Õnneks sai kogu põrand ilusti pestud ning Mirabella jäi tööga rahule. Lubas mul teinekordki põrandaid pesema tulla :)

Mirabella pingsalt jälgimas, et põrand ikka korralikult pestud saaks.

Kui põrandad pestud ja muud koristustööd ka lõpule viidud, oli aeg asuda karvakerade tervise ja väljanägemise eest hoolitsema. Nii sai silmad puhastatud kiisudel, kel need vahel liigselt rähma ajavad ning kes ise seda ära pesta ei jõua. Brindisi silmi pestes tuli loomulikult kohe Sabiinagi uudistama ega tema uuele sõbrale juhuslikult liiga ei tehta. Kui silmad puhastatud sain, siis tõmbas kassineiu veel omakorda keelega üle, et ikka kindlasti puhtaks saaksid Brindisi silmad. 

Lisaks silmade puhastamisele sai ka mõne karvapalli kasukas harjaga üle käidud, et ikka uhkem välja näeks ja mõnusam olla oleks neil. Eriti armastas täna kammimist Arabella, kellel küll on lühike karv, aga sellegipoolest oli tema meelest harjaga paitamine eriti mõnus. Ka Aurora kohev kasukas sai kammiga üle käidud, sest tema meelest on päikse käes nii mõnus peesitada, et teinekord satub ka liigagi hoogu ja ajab oma kasuka täiesti lootusetult sassi. 

Pärast kammimist oli kohe eriti mõnus päikselaiku magama sättida ennast.
Aurora ilmselgelt enne kammimist :D

Viimasena jäi veel kiisudele värske söök ette anda ning puhas joogivesi kaussidesse valada. Selle peale olid loomulikult kõik kassid jooksuga kohal. Ilmselt oodati salamisi, et ehk antakse lisaks krõbinatele ka konservi täna. Täna küll konservipäev ei olnud, aga ka krõbinad võeti isukalt vastu ning asuti matsutama. 

Sellega oligi tänane koristuspäev lõppenud ning oli aeg koju asuda. Koju jõudes oli mind ukse peal ootamas juba Bämbi, kes hetkel minu juures hoiukodul on seniks, kuni oma uue päriskodu leiab. Bämbi ei jõudnud ära rõõmustada minu kojutuleku üle ja hakkas mööda sääri siilima ning sülle saades puges kohe kaissu nurruma. Puurist sai välja lastud ka minu kodu päriselanik - kääbusküülik Johnny. Sellest jagus palju rõõmu nii küülikule kui jänesele kui sõbralikult üheskoos mööda korterit ringi joosti. 

Bämbi hoiukodus mänguhoos

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v