Otse põhisisu juurde

siis kui kassitoas palju elevust on

Eile oli kassitoas taaskord hästi-hästi vahva. Meil oli lihtsalt ohtralt külalisi (kelle seas ka meile nii armsaks saanud Fox'i ning Malibu uued omanikud). Kohale oli tulnud palju sotsialiseerimismissiooniga vabatahtlikke ning paar kaameratega tüüpi ja üldse toredaid inimesi.

Meie imearmas Fox
Ja haruldast tooni Malibu
Ja kuigi meie süda rõkkab, et need kaks igati vahvat kassi leidsid endale armastavad kodud, siis on meil kassitoas neid võrratuid südametemurdjaid veel. Kõik nad piiluvad ootusrikkalt ukse poole, et ehk tullakse ka neile järgi. Seoses sellega sai mõni aeg tagasi alustatud projekti, mis hõlmas ka väikest punti filmiinimesi :) Mäletate ju küll? Näete - just selles postituses alustasime teie kurssiviimist selle vahva mõttega.

Noo igastahes nii nagu nad lubasid, siis nad tulid jälle - nimelt on meil vahepeal mõned muinasjututegelased (võib lugeda ka: näitlejad) koju läinud, seega vangerdasime pisut tegelaskujudega. Tuleb märkida, et uutest näitlejatest sügavaima mulje jättis režissöörile Melani. Stiilinäide järgneb: tal nimelt paluti kaamerasse jõllitada, sellise pisut hullumeelse pilguga - ta sai ülesandega karvapealt hakkama. Lausa mängleva kergusega, juhendamist ei vajanud üldse! 

Melani võtteplatsil
Melanist palju maha ei jäänud ka meie "vennakesed" Saabastega Kass ning Rubens. Esimene neist teadis täpselt, kuhu asetada oma käpad, et valgus kõige paremini paistaks ja teine oli täpselt nii mänguline nagu vaja. Fotosüüdistus: 

Rubens ja Saabastega Kass võtteplatsil, 
kus Saabastega Kass tõestab edukalt, 
et ka korralik kassinoormees oskab lavastada 
Chuck Norrise lemmikliigutust - roundhouse kick'i :)
Mõnda vabaks jäänud rolli oli lausa tung - kiisud võtsid ikka mitmekesi ette ja näitasid, mida nad oskavad. Mirabella ning Sabiina ei pidanud paljuks ka laulda - kuigi käesoleva videoprojekti puhul on tegemist siiski tummfilmiga :) Aga võtame plaani, et nendest kahest saaks ka meloodilise muusikali valmis kirjutada, kui nad just enne seda oma uutesse vahvatesse kodudesse ei lähe :)

Päeva lõpuks oli kassitoas tõsine lebo, kui kasutada veidi poppi ja noortepärasemat sõnakasutust. Vaatamata pisukesele unele, mis peale tükkis, olid kiisud silmnähtavalt oma vahvatest külalistest, vabatahtlikest ja kaameratest vaimustuses. Igast nurgast kostus sõbralikku nurrumist. Kuna täpselt üks oluline kaader on vaja veel filmilindile püüda, siis teeme varsti jälle, sest /.../ :)

Meie nunnukas Sabiina puhkehetkel

/.../ jutumehel väsinul
vait jääda nüüd on püüd:"Järg teine kord.." -- "On teine kord!" 
siis rõkkab rõõmus hüüd... /tõlk Jaan Kross/

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus