Otse põhisisu juurde

siis kui kassitoas palju elevust on

Eile oli kassitoas taaskord hästi-hästi vahva. Meil oli lihtsalt ohtralt külalisi (kelle seas ka meile nii armsaks saanud Fox'i ning Malibu uued omanikud). Kohale oli tulnud palju sotsialiseerimismissiooniga vabatahtlikke ning paar kaameratega tüüpi ja üldse toredaid inimesi.

Meie imearmas Fox
Ja haruldast tooni Malibu
Ja kuigi meie süda rõkkab, et need kaks igati vahvat kassi leidsid endale armastavad kodud, siis on meil kassitoas neid võrratuid südametemurdjaid veel. Kõik nad piiluvad ootusrikkalt ukse poole, et ehk tullakse ka neile järgi. Seoses sellega sai mõni aeg tagasi alustatud projekti, mis hõlmas ka väikest punti filmiinimesi :) Mäletate ju küll? Näete - just selles postituses alustasime teie kurssiviimist selle vahva mõttega.

Noo igastahes nii nagu nad lubasid, siis nad tulid jälle - nimelt on meil vahepeal mõned muinasjututegelased (võib lugeda ka: näitlejad) koju läinud, seega vangerdasime pisut tegelaskujudega. Tuleb märkida, et uutest näitlejatest sügavaima mulje jättis režissöörile Melani. Stiilinäide järgneb: tal nimelt paluti kaamerasse jõllitada, sellise pisut hullumeelse pilguga - ta sai ülesandega karvapealt hakkama. Lausa mängleva kergusega, juhendamist ei vajanud üldse! 

Melani võtteplatsil
Melanist palju maha ei jäänud ka meie "vennakesed" Saabastega Kass ning Rubens. Esimene neist teadis täpselt, kuhu asetada oma käpad, et valgus kõige paremini paistaks ja teine oli täpselt nii mänguline nagu vaja. Fotosüüdistus: 

Rubens ja Saabastega Kass võtteplatsil, 
kus Saabastega Kass tõestab edukalt, 
et ka korralik kassinoormees oskab lavastada 
Chuck Norrise lemmikliigutust - roundhouse kick'i :)
Mõnda vabaks jäänud rolli oli lausa tung - kiisud võtsid ikka mitmekesi ette ja näitasid, mida nad oskavad. Mirabella ning Sabiina ei pidanud paljuks ka laulda - kuigi käesoleva videoprojekti puhul on tegemist siiski tummfilmiga :) Aga võtame plaani, et nendest kahest saaks ka meloodilise muusikali valmis kirjutada, kui nad just enne seda oma uutesse vahvatesse kodudesse ei lähe :)

Päeva lõpuks oli kassitoas tõsine lebo, kui kasutada veidi poppi ja noortepärasemat sõnakasutust. Vaatamata pisukesele unele, mis peale tükkis, olid kiisud silmnähtavalt oma vahvatest külalistest, vabatahtlikest ja kaameratest vaimustuses. Igast nurgast kostus sõbralikku nurrumist. Kuna täpselt üks oluline kaader on vaja veel filmilindile püüda, siis teeme varsti jälle, sest /.../ :)

Meie nunnukas Sabiina puhkehetkel

/.../ jutumehel väsinul
vait jääda nüüd on püüd:"Järg teine kord.." -- "On teine kord!" 
siis rõkkab rõõmus hüüd... /tõlk Jaan Kross/

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v