Otse põhisisu juurde

Inimeste poolt hüljatud Murri

Murri on nooruke kassitüdruk - pole veel ühte eluaastatki vana. Sellegipoolest on ta oma lühikese elu jooksul pidanud üle elama tunduvalt rohkem hülgamist ja koduvahetamisi kui paljud teised kogu oma eluea jooksul. Tema praegune hoiukodu on juba vähemalt viies peatuspaik tema elus. Pidevast hülgamisest ja kolimisest on Murril tekkinud stress, mis omakorda on tekitanud talle maohaavandid. 


Murri kolimiste lugu

Murri esimene peremees viis ta Eestist ära kolides loomakliinikusse surmasüsti saama, kuigi tegemist oli noore sõbraliku kassiga, kellel polnud ühtegi tervisehäda. Loomaarst leidis, et nii tore ja inimlembene kassitüdruk väärib teist võimalust ja kliinikust viidi ta ühte hoiukoju, kust arusaamatutel põhjustel teatati juba kolmandal päeval, et kass peab nende juurest kaduma. Kohe. Ega muud ei jäänudki üle, kui kassile järgi minna. 29. märtsil jõudis kassipiiga Pesaleidjate juurde kassituppa, kus oma imearmsa ja mängida armastava iseloomuga võlus ta ära kõik vabatahtlikud. 


Oma suurepärase iseloomu ja vahva välimusega jäi Murri kiirelt silma ka ühele noorele perele, kes otsustas ta endale võtta. Päriseks. Kõik tundus olevat ilus ja tore - kass pidas ennast ilusti üleval ja oli suur sõber. Sellest hoolimata toodi Murri 3 päeva hiljem - laupäeval, 13. aprilli hilisõhtul - Pesaleidja ühte hoiukodusse, kuna pere väitis, et kassike on loid ja ei söö ega joo. Sellest hoiukodust sai Murri viies kodu umbes kuu aja jooksul. See kodu, aga ei jää viimaseks, sest see on ainult hoiukodu. 

Ka kassidel on tunded

Pesaleidja hoiukodusse jõudes kassike tõepoolest enam ei söönud. Isegi toidulõhn ajas tal südame pahaks. Sellegipoolest ta jõi vett, oli sõbralik ja igati säilitanud oma head kombed. Kui kass enam ei söö, siis võib see juba väga lühikese ajaga talle saatuslikuks saada. Seega algas Murri pea kaks nädalat väldanud sundtoitmine ravitoiduga, kliiniku vahet käimine ja nõeltega torkimine. Kiisuke pidi ühe päeva ka kliinikus tilguti all veetma.


Kogu see ühest kohast teise kolimine ja pidev hülgamine on kassineiule tekitanud tõsise stressi, mis omakorda on viinud tõsiste maohaavanditeni. Ka kassidel on tunded ja ka neid teeb kurvaks, kui neid kogu aeg ühest kohast teise saadetakse, inimesed ja ümbruskond nende ümber pidevalt muutub ning nad ei saa kindlad olla, kas need inimesed on nüüd need, keda jäägitult usaldada võib. 

Hoolimata väntsutustest siiani sõbralik

Murri esimene eluaasta pole olnud lihtne, aga sellest hoolimata on tegemist tõeliselt eeskujuliku käitumisega kassiga. Oskab eeskujulikult kasutada ka uksega liivakasti ning saab aru keeldudest, mis ei luba tal lauale ronida. Murri hoiab oma praegust ajutist pererahvast väga, isegi hoolimata pisiasjast, et ta peab hoiukodus veetma suure osa ajast vannitoas, sest korteris on veel üks hoiukass, kes paraku teisi kasse üldse ei salli. Kui Murri korteri peale jalutama pääseb, siis asub kohe suure hooga mängima või poeb nurrudes hoiukodu perenaisele kaissu magama.


Üks südant liigutavamaid ja filmiliku süžeega hetki oli päev pärast haiglas tilguti all veetmist. Hommikul ärgates läks tema praegune hooldaja teda vannituppa vaatama. Kuna tal oli eelmisest päevast veel kanüül käpa küljes, siis oli ta öö jooksul päris hädiseks muutunud, ei toetanud enam kanüüliga käppa maha ja oli õnnetu näoga. Perenaine istus ta ette maha ja sirutas käe tema poole. Murri asetas ettevaatlikult oma kanüüliga käpa talle pihku ja üksikute vaiksete niutsatuste saatel lasi sideme lahti harutada ja kanüüli ära võtta. Kõige selle juures ei hakanud ta üldse rapsima, vaid istus rahulikult ja lasi inimesel ennast aidata.

Murri tahaks päriskoju


Murri vajab kodu, kes jätakski ta päriselt endale ning ei hülgaks kunagi. Praegune hoiukodu annaks hea meelega vahetuse üle, sest kuigi ta on suurepärase iseloomuga ning pererahvale juba hinge pugenud, ei anna teine kass talle üldse asu ja Murri peab seetõttu veetma pikki üksildasi tunde vannitoas. Murri ei paista õue soovivat, ilmselt ei ole ta seal ka kunagi käinud. Ka näiteks rõdule jalutama minek ei paku talle huvi. Ka vannitoas elamise üle ta ei kurda - kui vannituppa tõstetakse, ootab seal rahulikult ja vaikselt, kuniks jälle jalutama lastakse.

Murri otsib veebiperemeeste projekti kaudu oma ravikulude katmiseks ka abi. Praeguseks hetkeks on seni kulunud summa küll koos, aga kuna ta veel täiesti terve pole ning saab praegugi mitu süsti päevas ja peab sööma ravitoitu, siis kulutused suurenevad. Tema veebiperemehe lingi leiad siit http://veebiperemees.varjupaik.ee/?go=loom&lid=130. Uusi pilte ja infot tema kohta saad edaspidi siit http://pesaleidja.ee/content/kass-murri-s-07052012. Murri hoiukoduga saab ühendust kirjutades kassituba@varjupaik.ee

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah