Otse põhisisu juurde

Lugu murtud käppadega kassipojast


Tahame jagada teiega lugu ühest erilisest kassist. Teda ei tee eriliseks see, et ta jääb ilmselt elu lõpuni lonkama kahe murtud käpa tõttu. Teda ei tee eriliseks ka see, et sündinud on ta tegelikult hoopis Peterburis ning alles pärast elu keerdkäike Eestisse Pesaleidja hoole alla jõudnud. Teda ei tee eriliseks ka ainult tema kasukavärv - nimelt on punase kasukaga kassitüdrukud suur haruldus. Meie jaoks teeb ta eriliseks hoopis tema mängulust, tahtejõud, vaprus ja südikus.
Toffee on paarikuune kiisuneiu, kes on oma lühikese eluea jooksul pidanud juba liiga palju üle elama. Nimelt leiti ta 13. juunil väga kehvas olukorras - kaks käpaluud oli murdunud ning vaatepilt nägi päris hale välja. Väga hea inimene, kes Toffee tänavalt leidis, otsustas, et kiisu elu peab saama päästetud ja viis ta kohe kliinikusse. Arstid kaalusid ühte ja teistpidi ning ka käpa amputeerimine oli päevakorras, aga leidja otsus oli kindel - neiule tuleb anda teine võimalus ja päästa, mis päästa annab. Nii viidigi läbi operatsioon, et päästa mõlemad vigased Toffee käpad. Operatsiooni käigus pandi luud paika ja fikseeriti need traatidega.


Praeguseks on selge, et karvapalli tagakäpp saab igati terveks ning liigub juba praegu normaalselt. Vaja on veel taastada lihaseid ja kosuda. Meie õnneks neiu sööb väga isukalt ning ka trenni tegemine pole probleem. Toffee jaoks on käkitegu pool tundi järjest mööda voodit suletutti taga ajada. Naljatades on ta saanud endale ka hüüdnimeks Väike Mägironija, sest tekihunnikute ületamine pole mingi probleem tema jaoks. Isegi diivanile hüppamine on sekundite küsimus. Naljalt ta paigal ei püsi ning väljend "ei püsi pudeliski paigal" on kui Toffeest inspireeritud. Tegelikult me nüüd liialdame ka veidike. Toffee püsib paigal küll - seda ainult siis kui saab teise kassi kaisus või inimese süles nurrudes magama jääda. See on tema teine meelistegevus.


Nii meie kui Toffee enda jaoks on veel murettekitav tema esikäpp, mis ilmselt täielikult kunagi ei taastu. Ühest küljest on siin süüdi nii õnnetus, aga ka Peterburi arstide kogenematu töö. Õnnetuse käigus said vigastada mõned närvid, mis peaksid andma edasi signaali, et kiisu käppa alates randmest liigutada saaks. Kuna need närvid enam ei tööta, siis on ka ta käpp alates randmest liikumatu. Iga päev hoiame pöialt ning masseerime õnnetu kiisuneiu käppa, et taastada närvide töö. Aga lootust ei pruugi olla. Paraku ei teinud ka operatsiooni läbi viinud arstid kõige paremat tööd ning käpa fikseerimiseks aeti traat läbi tema küünarliigese. See tähendab, aga seda, et küünarliigesest ei hakka tema käpp kunagi liikuma. Kahe nädala pärast seisab Toffeel ees operatsioon, mille käigus traat küll eemaldatakse, aga liigese tööd see enam kahjuks ei taasta.

Kõigest sellest erilisusest ei lase Toffee ennast häirida. Tema elab oma kassipoja elu ja jookseb ning mürab. Samuti on näha, et ta igatseb taga oma emmet ning õdesid-vendi. Proovib igal võimalusel hoiukodu päriskassile kaissu pugeda ning vaikselt mõnuleda seal.

Toffee ja hoiukodu päriskass Anubis

Aita meil katta Toffee seniseid ravikulusid ja tulevase operatsiooni kulutusi. Aitame koos Toffeel terveks saada ning leiame talle armastava kodu. Toffee ravikulude katmist saad toetada veebiperemehe projekti kaudu http://veebiperemees.varjupaik.ee/?go=loom&lid=142.


Lisainformatsiooni Toffee kohta saate, kirjutades meilile maria.joela@varjupaik.ee

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v