Otse põhisisu juurde

Lugu murtud käppadega kassipojast


Tahame jagada teiega lugu ühest erilisest kassist. Teda ei tee eriliseks see, et ta jääb ilmselt elu lõpuni lonkama kahe murtud käpa tõttu. Teda ei tee eriliseks ka see, et sündinud on ta tegelikult hoopis Peterburis ning alles pärast elu keerdkäike Eestisse Pesaleidja hoole alla jõudnud. Teda ei tee eriliseks ka ainult tema kasukavärv - nimelt on punase kasukaga kassitüdrukud suur haruldus. Meie jaoks teeb ta eriliseks hoopis tema mängulust, tahtejõud, vaprus ja südikus.
Toffee on paarikuune kiisuneiu, kes on oma lühikese eluea jooksul pidanud juba liiga palju üle elama. Nimelt leiti ta 13. juunil väga kehvas olukorras - kaks käpaluud oli murdunud ning vaatepilt nägi päris hale välja. Väga hea inimene, kes Toffee tänavalt leidis, otsustas, et kiisu elu peab saama päästetud ja viis ta kohe kliinikusse. Arstid kaalusid ühte ja teistpidi ning ka käpa amputeerimine oli päevakorras, aga leidja otsus oli kindel - neiule tuleb anda teine võimalus ja päästa, mis päästa annab. Nii viidigi läbi operatsioon, et päästa mõlemad vigased Toffee käpad. Operatsiooni käigus pandi luud paika ja fikseeriti need traatidega.


Praeguseks on selge, et karvapalli tagakäpp saab igati terveks ning liigub juba praegu normaalselt. Vaja on veel taastada lihaseid ja kosuda. Meie õnneks neiu sööb väga isukalt ning ka trenni tegemine pole probleem. Toffee jaoks on käkitegu pool tundi järjest mööda voodit suletutti taga ajada. Naljatades on ta saanud endale ka hüüdnimeks Väike Mägironija, sest tekihunnikute ületamine pole mingi probleem tema jaoks. Isegi diivanile hüppamine on sekundite küsimus. Naljalt ta paigal ei püsi ning väljend "ei püsi pudeliski paigal" on kui Toffeest inspireeritud. Tegelikult me nüüd liialdame ka veidike. Toffee püsib paigal küll - seda ainult siis kui saab teise kassi kaisus või inimese süles nurrudes magama jääda. See on tema teine meelistegevus.


Nii meie kui Toffee enda jaoks on veel murettekitav tema esikäpp, mis ilmselt täielikult kunagi ei taastu. Ühest küljest on siin süüdi nii õnnetus, aga ka Peterburi arstide kogenematu töö. Õnnetuse käigus said vigastada mõned närvid, mis peaksid andma edasi signaali, et kiisu käppa alates randmest liigutada saaks. Kuna need närvid enam ei tööta, siis on ka ta käpp alates randmest liikumatu. Iga päev hoiame pöialt ning masseerime õnnetu kiisuneiu käppa, et taastada närvide töö. Aga lootust ei pruugi olla. Paraku ei teinud ka operatsiooni läbi viinud arstid kõige paremat tööd ning käpa fikseerimiseks aeti traat läbi tema küünarliigese. See tähendab, aga seda, et küünarliigesest ei hakka tema käpp kunagi liikuma. Kahe nädala pärast seisab Toffeel ees operatsioon, mille käigus traat küll eemaldatakse, aga liigese tööd see enam kahjuks ei taasta.

Kõigest sellest erilisusest ei lase Toffee ennast häirida. Tema elab oma kassipoja elu ja jookseb ning mürab. Samuti on näha, et ta igatseb taga oma emmet ning õdesid-vendi. Proovib igal võimalusel hoiukodu päriskassile kaissu pugeda ning vaikselt mõnuleda seal.

Toffee ja hoiukodu päriskass Anubis

Aita meil katta Toffee seniseid ravikulusid ja tulevase operatsiooni kulutusi. Aitame koos Toffeel terveks saada ning leiame talle armastava kodu. Toffee ravikulude katmist saad toetada veebiperemehe projekti kaudu http://veebiperemees.varjupaik.ee/?go=loom&lid=142.


Lisainformatsiooni Toffee kohta saate, kirjutades meilile maria.joela@varjupaik.ee

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus