Otse põhisisu juurde

Maksi askeldused

Tere,

Mina, Maksi siin jälle. Mäletate ma ükskord kirjutasin teile. Vabatahtlikud ütlesid mulle edasi, et teile oli täitsa meeldinud ja nõudsite lisa. Teate, see pani kohe punastama mind. Ma lihtne vanapoiss ja nüüd siis selline kiitus kohe. Aga kui nõutakse, siis kirjutangi teile uuesti, et kuidas meil siin kassitoas ka eluke veereb. 

Teate mis, vabatahtlikud räägivad, et ma pidavat Batmani moodi välja nägema ;)

Üks õhtu kui üks vabatahtlikest jälle kassitoas käis, siis ta unustas oma pastaka ja paberid meie tuppa keset põrandat. Mõtlesin, et nüüd saab nalja ja kohe jooksevad kohale meie marakratid Ewert ja Mustikas. Aga mis ma näen - hoopis Timmu ja Rubert on järsku pastaka ümber asjatamas ning veeretavad seda käppadega üksteisele. Hihii - minu masti poisid. Ei lase ennast häirida täiskasvanustaatusest ning lasevad mängulustil lennata. Tublid poisid ikka. 

Vaadake kui eeskujulik poiss see Timmu muidu välja näeb ;)

Kui Rubert ja Timmu olid mängimise lõpetanud asus pastakat uurima Scarlett. Oeh. Scarlett on kõige ilusam kassitüdruk siin. Ei, misasja. Kõige ilusam kassitüdruk terves maailmas ikka. Noor ja kaunis. Tema punane kasukas jääb kohe silma ning tema leebe silmavaade.. Isegi tema kõnnak on nagu haldjas kõnniks kastemärjal heinamaal hommikuudus. Saba uhkelt vonklemas kui kõnnib. Kui ma teda esimest korda nägin, siis mul vajus kohe suu lahti. Ega ma alguses ei julgenud teda kõnetadagi. Ta muidugist oli alguses nõnda häbelik ja tagasihoidlik ka. Ükskord aga võtsin julguse kokku ja tuli välja, et lisaks imeilusale välimusele on tal ka soe süda sees. Ta oli niiii sõbralik mu vastu. Oeh, oleks ma vaid noorem ja nägusam ehk mul siis oleks ka nende noorte poiste kõrval lootust tema tähelepanu aeg-ajalt võita.

Scarletti silmadesse võiks lausa uppuda. Oeh..

Ohsaissake küll, jäin siin jälle unistama ja patrama. Ega minu kiindumused ei huvita ju kedagi. Pidin ikka teiste kasside tegemistest rääkima. Teate, üks päev kui ma jälle vaheruumides jalutasin, siis sain korraks ka sinna direktori tuppa piiluda - seal pidavat tähtsad härrad elutsema. Uurisin siis, mis nad seal teevad. Ja teate mis ma nägin - ma ei olegi kõikse vanem poiss siin kassitoas. Seal toas oli üks suur uhke punane nägus kassihärra Jossu. Tema olevat minust veel mitu head aastat vanem. Teda ennast ei hirmuta see aga üldse. Käib ja nurub vabatahtlikelt paitusi ja kõrva tagant sügamist. No näete nüüd, ei ole ma midagi vana. Tegelikult mul jäi ikka Jossut vaadates veidi süda kripeldama ka. Noh, et kui juba minu kohta öeldakse, et mul liiga palju vanust juba on, mis siis veel Jossuga... Kui ma saaks soovida ühe soovi, siis ma võtaks suure kuhja kanapasteedikonservi. Ei, tegelikult, siis ma sooviks vist ikka, et Jossu endale hea päriskodu leiaks, kus oma vanaduspõlve mööda saata süles nurrudes paituste saatel. 

Just täpselt nii mõnus ja rahulik Jossu ongi. Isegi magamise ajal lööb tihti nurru. 

Üks mõnus soe koht kuluks mulle endalegi muidugi ära, aga ega ma ei hakka ennast peale pressima kellelegi. Kuulsin meie kõige vanematelt olijatelt Triinult ja Missylt, et siin pidavat talvel ka mõnus soe olema. Nemad teavad küll, neil saab varsti juba aasta aega siin kassitoas elamist. Ma rohkem nende vabatahtlike pärast muretsen, kes peatselt talvel läbi pakase peavad meie juures käima hakkama. Üks meie uutest elanikest Nala muidugi leiutas hea viisi, kuidas vabatahtlikke soojas hoida. Tema muudkui hüppab vabatahtlikele õla peale ja siis jääb niimoodi kaela ümber magama. Tüdrukud siin aeg-ajalt teevad nalja ka. Jalutavadki Nala õlgade peal mööda tuba ringi. Pidavat mõnus soe olema. 

No vaadake ometi, kui mõnus kaelasoojendi.

Vot siis. Aitab vast küll tänaseks. Teinekord proovin teile jälle kirjutada. Nägemist!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus