Otse põhisisu juurde

Kui koju tuleb teine kass...

Paljudelt kassihuvilistelt, kellel kodus juba üks kass olemas, kuuleme tihtilugu lauset "aga mis siis, kui nad omavahel läbi ei saa...". Sellel põhjusel on mitmed pered jätnudki endale koju võtmata teise kassi. Omavaheline tutvustamine ja lepitamine on ka peamisi küsimusi, millega uued pered meie poole pöörduvad. 

Kasside omavahelise hea läbi saamise nimel saab palju ära teha juba esimestest hetkedest peale, kui uus kass koju saabub. Kasside maailmas kehtib oma hierarhia ning teie kodu on senise kassi territoorium. Kui uus kass tuleb koju, siis tuleb neil võim ümber jagada ning territoorium ära jagada. Tihtilugu saavad kassid omavahel kiirelt asjad selgeks ning mingeid probleeme ei teki. Kui peaks aga esinema sisinat üksteise peale või käppadega vehkimist, siis tasub proovida järgmiseid samme.
  • Uue kassi koju tuues võiks esmalt tõsta kassi koos transpordipuuriga keset korterit. Nii saab olemasolev kass teda uudistada ning tutvuda lõhnaga. Samuti saab uus kass turvalisest keskkonnast tutvuda võõra territooriumi ning seal elavate inimeste ja loomadega. 
  • Mõlemat kassi tuleks samamoodi ja ühe palju paitada. Uue kassi koju tuues on kindlasti elevus suur ja soov temaga ainult tegeleda, aga seejuures ei tohi unustada juba olemasolevat kassi, kes võib muutuda armukadedaks. Mängida tasuks samuti mõlema kassiga koos.
  • Positiivsete emotsioonide tekitamiseks uue kassiga, võid tema juuresolekul alati anda vanemale kassile näiteks maiuseid või konservi. Kindlasti kiida oma kassi, kui ta teise kassi vastu on sõbralik ning nad saavad hästi läbi. 
  • Kui kassid üksteise peale sisisevad või käpaga üksteise suunas vehivad, siis ei tasu kohe vahele sekkuda. Kontrolli, et mõlemal kassil oleks küüned lõigatud ning ei saaks teisele liiga teha. Väike käppadega vehkimine võib olla vajalik, et võim paika panna. 
  • Kui kassid omavahel ei lepi, võib esialgu neid hoida erinevates tubades. Vahetada päeva-paari tagant tubasid, et nad teineteise lõhnadega saaksid tutvuda. Vana kass võiks olla ruumis, kus ka ise kõige rohkem viibid ning uus kass mujal. Võib ka näiteks mingi rätiku või riidetükiga paitada ühte kassi ning seejärel teist. See kõik aitab kassidel üksteise lõhnaga tutvuda ja kohaneda.
  • Vähemalt esialgu võiks kummalegi kassile hoida oma söögi- ja joogikausid eraldi. Nii ei teki probleemi sellest, et uus kass sööb justkui olemasoleva kassi toidu ära. Vahel võib vajalik olla ka kahe erineva liivakasti olemasolu.
Väga oluline on omanikul endal siinjuures jääda rahulikuks. Kui omanik on närviline, kui kassid üksteisele lähenevad, siis tajuvad seda ka kassid ise ning muutuvad ka ise närviliseks ja üksteise vastu agressiivseks. Samuti tuleb kassidele anda aega. Mõned kassid saavad omavahel läbi esimesest hetkest, mõnel läheb aega paar päeva või nädal. Suuremate erimeelsuste puhul võib aega minna ka mõni kuu. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah