Otse põhisisu juurde

Kui koju tuleb teine kass...

Paljudelt kassihuvilistelt, kellel kodus juba üks kass olemas, kuuleme tihtilugu lauset "aga mis siis, kui nad omavahel läbi ei saa...". Sellel põhjusel on mitmed pered jätnudki endale koju võtmata teise kassi. Omavaheline tutvustamine ja lepitamine on ka peamisi küsimusi, millega uued pered meie poole pöörduvad. 

Kasside omavahelise hea läbi saamise nimel saab palju ära teha juba esimestest hetkedest peale, kui uus kass koju saabub. Kasside maailmas kehtib oma hierarhia ning teie kodu on senise kassi territoorium. Kui uus kass tuleb koju, siis tuleb neil võim ümber jagada ning territoorium ära jagada. Tihtilugu saavad kassid omavahel kiirelt asjad selgeks ning mingeid probleeme ei teki. Kui peaks aga esinema sisinat üksteise peale või käppadega vehkimist, siis tasub proovida järgmiseid samme.
  • Uue kassi koju tuues võiks esmalt tõsta kassi koos transpordipuuriga keset korterit. Nii saab olemasolev kass teda uudistada ning tutvuda lõhnaga. Samuti saab uus kass turvalisest keskkonnast tutvuda võõra territooriumi ning seal elavate inimeste ja loomadega. 
  • Mõlemat kassi tuleks samamoodi ja ühe palju paitada. Uue kassi koju tuues on kindlasti elevus suur ja soov temaga ainult tegeleda, aga seejuures ei tohi unustada juba olemasolevat kassi, kes võib muutuda armukadedaks. Mängida tasuks samuti mõlema kassiga koos.
  • Positiivsete emotsioonide tekitamiseks uue kassiga, võid tema juuresolekul alati anda vanemale kassile näiteks maiuseid või konservi. Kindlasti kiida oma kassi, kui ta teise kassi vastu on sõbralik ning nad saavad hästi läbi. 
  • Kui kassid üksteise peale sisisevad või käpaga üksteise suunas vehivad, siis ei tasu kohe vahele sekkuda. Kontrolli, et mõlemal kassil oleks küüned lõigatud ning ei saaks teisele liiga teha. Väike käppadega vehkimine võib olla vajalik, et võim paika panna. 
  • Kui kassid omavahel ei lepi, võib esialgu neid hoida erinevates tubades. Vahetada päeva-paari tagant tubasid, et nad teineteise lõhnadega saaksid tutvuda. Vana kass võiks olla ruumis, kus ka ise kõige rohkem viibid ning uus kass mujal. Võib ka näiteks mingi rätiku või riidetükiga paitada ühte kassi ning seejärel teist. See kõik aitab kassidel üksteise lõhnaga tutvuda ja kohaneda.
  • Vähemalt esialgu võiks kummalegi kassile hoida oma söögi- ja joogikausid eraldi. Nii ei teki probleemi sellest, et uus kass sööb justkui olemasoleva kassi toidu ära. Vahel võib vajalik olla ka kahe erineva liivakasti olemasolu.
Väga oluline on omanikul endal siinjuures jääda rahulikuks. Kui omanik on närviline, kui kassid üksteisele lähenevad, siis tajuvad seda ka kassid ise ning muutuvad ka ise närviliseks ja üksteise vastu agressiivseks. Samuti tuleb kassidele anda aega. Mõned kassid saavad omavahel läbi esimesest hetkest, mõnel läheb aega paar päeva või nädal. Suuremate erimeelsuste puhul võib aega minna ka mõni kuu. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus