Otse põhisisu juurde

Kuidas valmistada ise soodsalt ja kiirelt kassile äge kratsipuu

Pesaleidja nipinurk!

Kiiresti, korralikult, kvaliteetselt ja odavalt 3 sammuga lihtsa kratsipuu valmistamise õpetus Sinu vurrulisele. Seda kratsipuud saab julgelt kasutada ka üürikorterites, kus seintesse auke puurida ei või.

Eelised:

 • Soodne
 • Lihtne valmistada
 • Kasutamine kodus, kus ei soovita auke seintesse puurida
 • Mugav transportida / liigutada
 • Kasside poolt heaks kiidetud
 • Keskkonnasõbralik ja taaskasutust au sees hoidev

1. Läheb vaja:

 • 3 vana kapiust / vineeritükki
 • peotäis kruve
 • akutrelli
 • uksehingesid / nurgikuid / osavat kruvimist
 • porivaipa 
 • silikooni / liimi


Vaip võiks selline mõnus olla, kuhu taha kiisu küüned hästi kinni jääksid, et tal hea kratsida oleks. Täiesti tavaline porimatt on seni kõigile meie kassidele hästi sobinud.
Meie kasutasime külgedeks vana kirjutuslaua juppe, kuna eesmärgiks oli teha toekam kratsipuu üheskoos väikese pesapaigaga.

2. Alustame:

Kuna Pesaleidja kratsipuu meistrid on keskmisest laisem rahvas, siis otsustasime kratsipuu külgede ühendamisel ära kasutada seisma jäänud uksehinged. Nende abil oli eriti mugav kratsipuu 3 külge omavahel ühendada.
Muidugi võiks vabalt kasutada ka nurgikuid või siis lihtsalt pikemad kruvid hoolikalt otse läbi puidu ühest küljest teise lasta.
Uksehingede ja nurgikute puhul pea kindlasti meeles kasutada väga lühikesi kruve, et nad puidu teiselt poolt välja ei ulatuks - kiisu võib väljaulatuvate kruvidega oma käppasid vigastada.


3. Vaipkate

Vaiba võib kinnitada nii ühele, kahele kui kolmele küljele. Vaiba kinnitamiseks võib kasutada nii silikooni kui liimi. Kuna meie kasutatud puitplaadid olid päris rasked, otsustasime vaiba ringselt panna, et kratsimaja põrandal ühest kohast teise libistades ka põrandat ära ei kraabiks. Kassi enda jaoks on kratsimaja aga piisavalt raske, et ka hoogsa kratsimisega see paigal püsiks ja kiisu oma küüsi mõnuga teritada saaks.


Valmis!

Lase kratsipuul korralikult kuivada ja voilaa! - Sinu väikesel karvasel sõbral on oma panipaiga või pesaga pisike majake.
Soovi korral pane kratsipuule ka paar tilka palderjani või pihusta catnip'i.
Hea kratsipuu puhul peab kindlasti meeles pidama, et kass peaks saama end sellel vabalt välja sirutada ning kratsipuu ei tohiks eest libiseda.
Väiksema korteri puhul saab teha ka poole kitsama kratsipuu, kuid kõrgust ei tasuks väga vähendada. Peaasi, et kratsipuu oleks piisavalt stabiilne, et see ka hoogsama kraapimise ja mängimisega ümber ei kuku.

Meie modell-kiisu otsustas, et talle meeldib kratsida kõige rohkem hoopis püramiidi tipus pea alaspidi rippudes. No - mida teha - iga kass on omamoodi ja eriliselt kallis, isegi kui meie nende loogikast alati aru ei saa :)
Sisusta kratsipuu endale sobivalt - kuigi me algul mõtlesime kratsipuu sisse kassipesa teha, siis ootamatult leidis see hoopis panipaiga/söögitoana kasutust.


Head meisterdamist!

Kas teadsid, et:

Meie vurrulised sõbrad ei kratsi mitte ainult küünte teritamiseks, vaid ennekõike enda lõhna levitamiseks?
Kasside käpapadjad eritavad lõhna, mille abil kass oma territooriumi märgistab. 
Kui Sa soovid, et Su kass kasutaks märgistamiseks ja teritamiseks vaid talle määratud kratsipuud, siis kiida teda alati, kui märkad kratsimas. Nii seostub kassil kratsipuu kiitusega ja Sinu tähelepanu haaramiseks eelistab tulevikus kohvitassi kapiäärelt maha lükkamise asemel hoopis hoolega oma uut vahvat ronimispesa kraapida.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus