Otse põhisisu juurde

Kuidas valmistada ise soodsalt ja kiirelt kassile äge kratsipuu

Pesaleidja nipinurk!

Kiiresti, korralikult, kvaliteetselt ja odavalt 3 sammuga lihtsa kratsipuu valmistamise õpetus Sinu vurrulisele. Seda kratsipuud saab julgelt kasutada ka üürikorterites, kus seintesse auke puurida ei või.

Eelised:

 • Soodne
 • Lihtne valmistada
 • Kasutamine kodus, kus ei soovita auke seintesse puurida
 • Mugav transportida / liigutada
 • Kasside poolt heaks kiidetud
 • Keskkonnasõbralik ja taaskasutust au sees hoidev

1. Läheb vaja:

 • 3 vana kapiust / vineeritükki
 • peotäis kruve
 • akutrelli
 • uksehingesid / nurgikuid / osavat kruvimist
 • porivaipa 
 • silikooni / liimi


Vaip võiks selline mõnus olla, kuhu taha kiisu küüned hästi kinni jääksid, et tal hea kratsida oleks. Täiesti tavaline porimatt on seni kõigile meie kassidele hästi sobinud.
Meie kasutasime külgedeks vana kirjutuslaua juppe, kuna eesmärgiks oli teha toekam kratsipuu üheskoos väikese pesapaigaga.

2. Alustame:

Kuna Pesaleidja kratsipuu meistrid on keskmisest laisem rahvas, siis otsustasime kratsipuu külgede ühendamisel ära kasutada seisma jäänud uksehinged. Nende abil oli eriti mugav kratsipuu 3 külge omavahel ühendada.
Muidugi võiks vabalt kasutada ka nurgikuid või siis lihtsalt pikemad kruvid hoolikalt otse läbi puidu ühest küljest teise lasta.
Uksehingede ja nurgikute puhul pea kindlasti meeles kasutada väga lühikesi kruve, et nad puidu teiselt poolt välja ei ulatuks - kiisu võib väljaulatuvate kruvidega oma käppasid vigastada.


3. Vaipkate

Vaiba võib kinnitada nii ühele, kahele kui kolmele küljele. Vaiba kinnitamiseks võib kasutada nii silikooni kui liimi. Kuna meie kasutatud puitplaadid olid päris rasked, otsustasime vaiba ringselt panna, et kratsimaja põrandal ühest kohast teise libistades ka põrandat ära ei kraabiks. Kassi enda jaoks on kratsimaja aga piisavalt raske, et ka hoogsa kratsimisega see paigal püsiks ja kiisu oma küüsi mõnuga teritada saaks.


Valmis!

Lase kratsipuul korralikult kuivada ja voilaa! - Sinu väikesel karvasel sõbral on oma panipaiga või pesaga pisike majake.
Soovi korral pane kratsipuule ka paar tilka palderjani või pihusta catnip'i.
Hea kratsipuu puhul peab kindlasti meeles pidama, et kass peaks saama end sellel vabalt välja sirutada ning kratsipuu ei tohiks eest libiseda.
Väiksema korteri puhul saab teha ka poole kitsama kratsipuu, kuid kõrgust ei tasuks väga vähendada. Peaasi, et kratsipuu oleks piisavalt stabiilne, et see ka hoogsama kraapimise ja mängimisega ümber ei kuku.

Meie modell-kiisu otsustas, et talle meeldib kratsida kõige rohkem hoopis püramiidi tipus pea alaspidi rippudes. No - mida teha - iga kass on omamoodi ja eriliselt kallis, isegi kui meie nende loogikast alati aru ei saa :)
Sisusta kratsipuu endale sobivalt - kuigi me algul mõtlesime kratsipuu sisse kassipesa teha, siis ootamatult leidis see hoopis panipaiga/söögitoana kasutust.


Head meisterdamist!

Kas teadsid, et:

Meie vurrulised sõbrad ei kratsi mitte ainult küünte teritamiseks, vaid ennekõike enda lõhna levitamiseks?
Kasside käpapadjad eritavad lõhna, mille abil kass oma territooriumi märgistab. 
Kui Sa soovid, et Su kass kasutaks märgistamiseks ja teritamiseks vaid talle määratud kratsipuud, siis kiida teda alati, kui märkad kratsimas. Nii seostub kassil kratsipuu kiitusega ja Sinu tähelepanu haaramiseks eelistab tulevikus kohvitassi kapiäärelt maha lükkamise asemel hoopis hoolega oma uut vahvat ronimispesa kraapida.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah