Otse põhisisu juurde

Kuidas valmistada ise soodsalt ja kiirelt kassile äge kratsipuu

Pesaleidja nipinurk!

Kiiresti, korralikult, kvaliteetselt ja odavalt 3 sammuga lihtsa kratsipuu valmistamise õpetus Sinu vurrulisele. Seda kratsipuud saab julgelt kasutada ka üürikorterites, kus seintesse auke puurida ei või.

Eelised:

 • Soodne
 • Lihtne valmistada
 • Kasutamine kodus, kus ei soovita auke seintesse puurida
 • Mugav transportida / liigutada
 • Kasside poolt heaks kiidetud
 • Keskkonnasõbralik ja taaskasutust au sees hoidev

1. Läheb vaja:

 • 3 vana kapiust / vineeritükki
 • peotäis kruve
 • akutrelli
 • uksehingesid / nurgikuid / osavat kruvimist
 • porivaipa 
 • silikooni / liimi


Vaip võiks selline mõnus olla, kuhu taha kiisu küüned hästi kinni jääksid, et tal hea kratsida oleks. Täiesti tavaline porimatt on seni kõigile meie kassidele hästi sobinud.
Meie kasutasime külgedeks vana kirjutuslaua juppe, kuna eesmärgiks oli teha toekam kratsipuu üheskoos väikese pesapaigaga.

2. Alustame:

Kuna Pesaleidja kratsipuu meistrid on keskmisest laisem rahvas, siis otsustasime kratsipuu külgede ühendamisel ära kasutada seisma jäänud uksehinged. Nende abil oli eriti mugav kratsipuu 3 külge omavahel ühendada.
Muidugi võiks vabalt kasutada ka nurgikuid või siis lihtsalt pikemad kruvid hoolikalt otse läbi puidu ühest küljest teise lasta.
Uksehingede ja nurgikute puhul pea kindlasti meeles kasutada väga lühikesi kruve, et nad puidu teiselt poolt välja ei ulatuks - kiisu võib väljaulatuvate kruvidega oma käppasid vigastada.


3. Vaipkate

Vaiba võib kinnitada nii ühele, kahele kui kolmele küljele. Vaiba kinnitamiseks võib kasutada nii silikooni kui liimi. Kuna meie kasutatud puitplaadid olid päris rasked, otsustasime vaiba ringselt panna, et kratsimaja põrandal ühest kohast teise libistades ka põrandat ära ei kraabiks. Kassi enda jaoks on kratsimaja aga piisavalt raske, et ka hoogsa kratsimisega see paigal püsiks ja kiisu oma küüsi mõnuga teritada saaks.


Valmis!

Lase kratsipuul korralikult kuivada ja voilaa! - Sinu väikesel karvasel sõbral on oma panipaiga või pesaga pisike majake.
Soovi korral pane kratsipuule ka paar tilka palderjani või pihusta catnip'i.
Hea kratsipuu puhul peab kindlasti meeles pidama, et kass peaks saama end sellel vabalt välja sirutada ning kratsipuu ei tohiks eest libiseda.
Väiksema korteri puhul saab teha ka poole kitsama kratsipuu, kuid kõrgust ei tasuks väga vähendada. Peaasi, et kratsipuu oleks piisavalt stabiilne, et see ka hoogsama kraapimise ja mängimisega ümber ei kuku.

Meie modell-kiisu otsustas, et talle meeldib kratsida kõige rohkem hoopis püramiidi tipus pea alaspidi rippudes. No - mida teha - iga kass on omamoodi ja eriliselt kallis, isegi kui meie nende loogikast alati aru ei saa :)
Sisusta kratsipuu endale sobivalt - kuigi me algul mõtlesime kratsipuu sisse kassipesa teha, siis ootamatult leidis see hoopis panipaiga/söögitoana kasutust.


Head meisterdamist!

Kas teadsid, et:

Meie vurrulised sõbrad ei kratsi mitte ainult küünte teritamiseks, vaid ennekõike enda lõhna levitamiseks?
Kasside käpapadjad eritavad lõhna, mille abil kass oma territooriumi märgistab. 
Kui Sa soovid, et Su kass kasutaks märgistamiseks ja teritamiseks vaid talle määratud kratsipuud, siis kiida teda alati, kui märkad kratsimas. Nii seostub kassil kratsipuu kiitusega ja Sinu tähelepanu haaramiseks eelistab tulevikus kohvitassi kapiäärelt maha lükkamise asemel hoopis hoolega oma uut vahvat ronimispesa kraapida.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v