Otse põhisisu juurde

Lapileenu tuli eluga välja lootusetust olukorrast - tõeline ime!

Käes on suve algus - aina enam ja enam pesakondi sünnib ning üha rohkem liigub ringi tiineid emaseid kiisusid.
Nii tulid meile ühel ilusal päeval kassituppa Valgast kaks imeilusat kiisut - triibik-valgega Lapileenu ja lumivalge Snow White. Kiisud olid pisut endassetõmbunud ning ootasid vaktsiini, seejärel vaktsiini kinnistumist ja lisaks sellele tuli neil võidelda ka seenega. Küll aga möödus see kõik üsna kiirelt ja käes oli aeg, kus nad olid veel mõne päeva jälgimisel, et seejärel teiste kiisudega kokku kolida. Ja siis juhtus see, mis me kõige vähem oodata oskasime - õhtune vabatahtlik läks kiisudele ravisid tegema ja Snow White poegis kolm imeilusat beebit samal ajal. Ja siis oli selge - ka Lapileenu ootab ilmselgelt poegi.

Täna keskendumegi põhiliselt Lapileenule, sest kui aus olla, on ta rambivalguse vääriline. Tegu on tõelise imega.
Lapileenu kõht oli tõesti nagu õhupall, kui oskasime seda sellise pilguga nüüd lõpuks vaadata. Küll aga oli üleöö tema tervis tohutult halvenenud - silmad ja nina olid väga mädased. Nina otsas oli paks kollane koorik ja kui selle lahti leotasime, voolas minutite kaupa ninast mäda, ühtlasi tundis ta end väga halvasti ja oli loid. Hirm kogus tuure ja ühtäkki tundsime end abitutena.
Mõelda pikalt polnud vaja - kiirelt seadsime sammud Petcity loomakliiniku poole, kus koheselt Lapileenu statsionaari määrati ja me saime jääda uudiseid ootama. Õhtul teda vaatamas käies oli pilt üsna nukker ja haigetteev - ta ei pruugi sellest eluga välja tulla. Ta hingeldas suu pärani lahti hapnikukambris, ta värises, ta silmad olid pahupidi, ta ninast voolas paksu mäda ja kogu see vaatepilt oli tohutult kurb. Leppisime kokku, et kui ta öö üle elab, proovivad nad teha keisrilõike, ehkki on risk, et Lapileenu ei pruugi üle elada narkoosi, kuid selge oli ka see, et sünnitust ta samuti üle ei ela. Jäime keisrilõike juurde.

Sellisena jäi Lapileenu kliinikusse - ei ole eriti paljulubav, mis?
Lapileenu kõhus oli neli beebit. Kolm neist pealtnäha ilusti tublid ja terved, kuid neljas oli väärarenguga - deformeerunud peaga ja põhimõtteliselt ilma nahata.
Kliinikus eraldati lapsed koheselt emast, et mitte saada haigust endale külge ja niisiis kolis kolmik asendusema juurde, kelleks osutus hiljuti poeginud Snow White. Lapileenu ärkas narkoosist üsna kiirelt, ta oli kõrgendatud tähelepanu all ja meie, vabatahtlike, süda valutas lihtsalt vahetpidamata. Nii suur hirm oli, sest viimane pilt oli meeletult lootusetu.
Õnneks ei lasknud head uudised end kaua oodata ja meie süda oli jälle rahulikum - Lapileenu on valmis kliinikust välja saama, sest peale keisrilõiget on kass nagu uus. Ei erita ta enam mäda ei silmist ega ninast, ta sööb, ta tunneb end oluliselt paremini ja on tõepoolest justkui ümbervahetatud.
Tormasin teda vaatama ja see pilt oli lõpuks rahutoov. Lapileenu silmad olid selged ja ilusad, tema nina oli roosa, mitte mädaga kaetud ja ta armastas paitamist. Siit võime teha järelduse, et kogu selle probleemi Lapileenule tekitas see väärarenguga surnud poeg tema sees. Keisrilõige oli väga õigel ajal tehtud, ilmselt ei oleks Lapileenu kauem vastu pidanud.
Lapileenu poegadest kasvab ja kosub praeguseks ilusti vaid üks, kahjuks kaks neist andsid alla. Üks oli kõigist pisem, sõi oluliselt vähem ja kaotas kaalus meeletult. Ka lisatoidu juurde andmine kaalutõusu ei toonud ja niisiis jalutas see pisike poiss Vikerkaarele. Teine poiss muutus loiumaks ja hakkas kehvasti hingama kolmenädalaselt, vaid mõned päevad tagasi. Turgutamine ja püüdmine Tema elu päästa vilja ei kandnud..
Tõsi on see, et kõik Lapileenu pojad olid pisut enneaegsed ja et me ei tea, mis põhjustas väärarengu Lapileenu ühe pojaga, võime arvestada faktiga, et teisedki päris terved ei olnud. Seega on paratamatu, et kaks pisikest beebit, kes nüüdseks on parimatel jahimaadel, võisid kannatada samuti kaasasündinud probleemi all.

Lapileenule leidsime hoiukodu, kus ta saab antibiootikume ja valuvaigistit, on jälgimise all ja kosub. Küll aga on teinud Lapileenu läbi väga suure muutuse - kui 27. mail oli ta ühe käpaga juba Vikerkaarel ja meis kõigis tohutu hirmu tekitanud meeletu haigusega, mis teda vaevas, siis tänaseks on Lapileenu meeletult mänguhimuline, kes rullib vaipasid ühest toaotsast teise, ta käib hoiukoduperenaise süles pai nurumas ja nurrumas, ta sööb väga hea isuga ja mis kõige olulisem - ei mingit mäda.
Kui see ei ole ime, siis mis see on?

Lapileenu hoiukodus
Lapileenu imelise tervenemise eest avaldame suurt tänu Petcity kliinikule, kes õigel ajal talle abi pakkuda oskasid ja suutsid ning sellega meie armsa kiisupreili taas elule turgutasid.
Kui kõik tundus korraks nii lootusetu ja nii kohutav, siis tegelikult teame, et tema jaoks tehti absoluutselt kõik ja ainult see meile loebki! Lapileenu elab ja tunneb end paremini kui varem.
Tõsi aga on see, et me paneme kõikidele inimestele südametele - steriliseerimine on absoluutselt oluline protseduur. Lihtsalt steriliseerimata olemine ja seetõttu tiineks jäämine oleks peaaegu läinud maksma Lapileenule terve tema elu.
Ja tuleb olla aus - tiineid kasse on täis praegu kõik varjupaigad ja kõik tänavad. Lapileenu pesakond oli Pesaleidjale üheteistkümnes pesakond sel hooajal. Ja neid tuleb veel..

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah